Antolić za zasluženu pobjedu protiv Splita

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Vinkovci), Andrej Burilo (Osijek)

Gledatelja:  1424

Dinamo: Šemper -  Matel, Benković, Soldo, Pivarić – Machado (od 56. Ćorić), Pavičić (od 59. Knežević), Antolić  – Rog, Hodžić (od 67. Gojak), Henriquez

Split: Duka, Vitus, Rrahmani, Fuštar, Roglić (od 71. Samac), Jakić, Obšivač, Pešić, Chvedukas (od 86. Jukić), Jurendić, Bakaj (od 68. Bojić)

Strijelci: 1:0 Antolić (63.)

Modri su na Maksimiru upisali minimalnu, ali apsolutno zasluženu 1:0 pobjedu protiv Splita, a pogodak je u 63. minuti postigao Antolić. Modri su dominirali, stvarali prilike, imali veći posjed lopte te su zasluženo upisali sva tri boda na Maksimiru.

Nakon što su odigrali 1:1 sa Salzburgom u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka, pred Modrima je bio novi prvenstveni ispit u kojem su osvojili sve bodove i opravdano ostali na vrhu tablice. Trener Kranjčar najavio je pohod na sva tri boda protiv Splita kao nastavak pozitivnog niza ove sezone te kao zadnju pripremu za uzvrat protiv Salzburga.

Kao što je najavio na konferenciji, trener za Split nije imao u momčadi Eduarda, Soudanija, Fernandesa koji su dobili odmor, dok je od prve minute priliku na golu dobio Šemper. U igru su se vratili Pivarić i Machado koje je trener angažirao kako bi se vratili u utakmice nakon ozljeda i pripremili za uzvrat u Austriji. U zadnjoj su liniji protiv Splita startali Benković i mladi Soldo koji se našao u prvih 11 nakon što se Schildenfeld ozlijedio na zagrijavanju. U sredini su igrali Antolić, Pavičić i Machado, dok su naprijed bili Rog, Hodžić i Henriquez.

Modri su u utakmicu ušli čvrsto i motivirano, igrački prema naprijed kako bi što prije postigli pogodak. Brojne prilike i akcije u prvih pola sata igre nažalost nisu rezultirale pogotkom iako su Modri vodili igru i dominirali. Dobru je priliku imao Rog kada je s nekih 25 metara silovito pucao na gol Splita, ali lopta je otišla pokraj gola. Još je jednu sjajnu priliku imao Pavičić u 32. minuti kada je s velike udaljenosti silovito poslao nisku loptu pokraj lijeve vratnice.

Modri su u 6. kolu MAXtv Prve lige upisali 1:0 pobjedu protiv Splita, a pogodak je u 63. minuti sjajnom reakcijom postigao kapetan Domagoj Antolić.

U 44. minuti Antolić je bio u dobroj prilici kada je pucao silovito s nekih 18 metara s desne strane, ali njegov je udarac otišao pokraj gola. Do kraja susreta Dinamo je nizao još nekoliko prilika, i dalje se igralo na polovici Splita i posjed lopte bio je uvjerljivo na strani domaćina. Pogodak je sve do sučeva zvižduka visio u zraku, ali promjene rezultata do odmora nije bilo.

U nastavku susreta gledali smo još više razigran Dinamo koji je bio u sjajnoj prilici za vodstvo kada je u 51. minuti Hodžić s ruba kaznenog prostora pogodio stativu, a zatim odmah u idućoj akciji silovito loptu poslao pokraj lijeve vratnice. Bile su to dvije sjajne prilike, ali mreža gostiju ostala je netaknuta.

Dinamo se nakon prvenstvene utakmice sa Splitom okreće uzvratu play-offa Lige prvaka protiv Salzburga koji se igra u srijedu, 24.8., u Austriji.

U 57. minuti dvije je sjajne obrane imao mladi Šemper. Prvo se Pešić sam sjurio po lijevoj strani u kazneni prostor Dinama, ali Šemper istrčava i uklanja opasnost, da bi odmah nakon toga Pešić probao proći po desnoj strani, ali mladi je vratar Dinama bio spreman i još jednom spašava loptu.

Pogodak Dinama dugo je visio u zraku, a uskoro je uslijedilo veselje na Maksimiru. Ćorić je u 63. minuti imao sjajnu priliku s ruba kaznenog prostora, Duka je njegov siloviti udarac obranio, a na odbijenu je natrčao Antolić koji je sjajno spremio loptu u mrežu Splita za 1:0.

Pobjedom protiv Splita Modri su nastavili pozitivan niz te sada imaju pet pobjeda i jedan remi. Osim toga, Dinamo je neporažen i u kvalifikacijama za Ligu prvaka gdje je momčad trenera Kranjčara do sada upisala četiri pobjede i jedan remi. Svakako novi odličan rezultat u prvenstvu uoči bitne utakmice u Austriji.

U 66. minuti ponovno je Hodžić imao sjajnu priliku, ali njegov pokušaj otišao je pokraj gola. Drugi je modri pogodak visio u zraku, igra je i dalje bila na polovici gostiju, ali mreža Splita više se nije tresla. Do kraja susreta Benković je bio u sjajnoj prilici za eurogol kada je silovito odapeo iz slobodnog udarca s više od 30 metara, ali je lopta otišla pokraj lijeve vratnice. S druge strane, Šemper je do kraja imao još nekoliko dobrih reakcija i sigurnih lopti, a Modri su utakmicu završili uz minimalnu pobjedu.

Dinamo se nakon pobjede protiv Splita okreće utakmici u Austriji koja se igra u srijedu, 24.8. na stadionu u Salzburgu.