Lokomotiva - Dinamo 0:1

Benković donio značajnu pobjedu

Po prelijepom suncem okupan prvi dan jeseni odigran je ZG-derbi između dva zagrebačka prvoligaša, Lokomotive i Dinama. U Kranjčevićevoj je Dinamo slavio s 1:0 golom junaka Filipa Benkovića

U prvom dijelu Dinamo je bio opasniji protivnik protiv vrlo kompaktne i čvrste defenzivne predstave Lokomotive. Nakon početnih desetak minuta 'ispitivanja snaga', Dinamo je preuzeo inicijativu i kontrolu lopte.  Tako je momčad u žutim dresovima imala nekoliko dojmljivih kombinacija iz kojih je proizašlo nekoliko prilika. Tako je tik prije isteka pola sata Soudani precizno ciljao lijevi kut gola, ali golmana Zagorac bio je na mjestu.

Kako je vrijeme prolazilo i kako se bližilo poluvrijeme, Dinamo se tako dizao u formi i igri.  Na kraju prvog dijela kapetan Lokomotive Jan Doležal zaradio je žuti karton nakon opasnog prekršaja nad Filipom Benkovićem koji je morao tražiti liječničku pomoć.

Nastavak je ponudio uzbudljivu i dinamičnu igru s obje strane.  Žustro je domaći sastav krenuo u nastavk te preko Bočkaja kreirao opasnu priliku, dok je s druge strane Dinamo angažiranije krenuo prema naprijed tražeći vodeći pogodak. Osam minuta prije završetka susreta upravo je Dinamo pronašao put do mreže. Fiolić je ubacio u kazneni prostor, Sigali je efektno prsima spustio loptu precizno za Filipa Benkovića koji volejem pronalazi put do mreže! Bio je to drugi ovosezonski (ključni) pogodak talentiranog Benkovića, nakon što je u zadnjim sekundama spasio remi protiv Slaven Belupa (1:1).

Na kraju, Dinamo je zasluženo upisao prva tri boda nakon dva uzastopna liga poraza. Ujedno su Plavi u pobjedničkom tonu najavili i značajni susret koji se iduće srijede igra na Maksimiru protiv talijanskog Juventusa.