Suci: Michael Oliver, Stuart, Burt, Gary Beswick, Craig Pawson, Jonathan Moss (svi Engleska)

Dinamo (5-4-1): Livaković – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Benković, Sosa – Soudani, Knežević (87. Henriquez), Pavičić (51. Jonas), Antolić (15. Fiolić) – Fernandes. Trener: Ivajlo Petev.

Sevilla (3-4-2-1): Rico – Pareja, Rami, Mercado – Mariano, N'Zonzi, Nasri, Escudero – Vazquez (89. Iborra), Vitolo – Vietto (65. Ben Yedder). Trener: Jorge Sampaoli.

Žuti karton: Vitolo (28), Stojanović (30), Pareja (62), Jonas (64)

Strijelci: 0:1 Nasri (37)

Dinamo je upisao treći poraz u isto toliko susreta ovogodišnje grupne faze Lige prvaka. Momčad iz Andaluzije slavila je s minimalnih 1:0 pogotkom Samira Nasrija iz 37. minute susreta.

Modri trener Ivajlo Petev iznenadio je s početnim sastavom koji je na papiru izgledao vrlo hrabro. Izuzetno mlada momčad, s Bornom Sosom, Bojanom Kneževićem i Filipom Benkovićem hrabro se suprotstavila iskusnoj Sevilli. Dinamo je stajao čvrsto i disciplinirano u formaciji 5-4-1 te tražio svoje šanse kroz brzu tranziciju iz faze obrane u fazu napada. U većem dijelu poluvremena ta strategija izgledala je vrlo afirmativno, Dinamo je dozvolio i prepustio gostima posjed lopte te kreaciju igre, dok je Fernandes prijetio svojom brzinom.

Ipak, kako to biva na utakmicama na najvišem nivou, ponovno je za Plave kobna bila individualna greška. Igrala se 37. minuta kada je Benković u pokušaju da spasi loptu, predao u noge protivnika a nakon brze kontre i ubačaja Mariana na prvoj stativi Nasri je ugurao loptu u mrežu.

U nastavku se susret nastavio u podjednakom tonu kao i u većem dijelu prvog poluvremena. Sevilla je zadržala posjed lopte i kontrolu na utakmicom, dok su Plavi nastavili igrati disciplinirano, čvrsto i naposljetku dokazali kako se može igrati protiv jačih i kvalitetnijih momčadi.

Na isteku 59. minute imali su Andalužani veliku priliku, kada je Luciano Vietto izbio sam pred Livakovića, ali i neshvatljivo poslao loptu u – gol aut. I, zatim je krenuo pritisak Dinama koje su tribine popratile ushićenjem i pljeskom. U desetak minuta Dinamove premoći, prilike su imali redom Soudani, Schildenfeld i Sosa. Međutim, kao i protiv Lyona u drugom poluvremenu, kao i protiv Juventusa kada je Schildenfeld pogodio vratnicu, nedostajalo je i sportske sreće za Plave.

Na kraju, Dinamo je odigrao momčadski, požrtvovno s mnogo elana. Što se individualne igre tiče, obrana s stoperskim tercetom izgledala je solidno, bez većih pogrešaka. U napadačkoj igri istaknuo se Junior Fernandes svojim kretnjama i svojom brzinom.

Kako je direktor Svetina uoči utakmice kazao za seviljske medije, Dinamo radi po identičnom modelu kao i Sevilla, samo što Sevilla to radi na jednoj višoj, globalnoj razini. To je bilo vidljivo na kišnoj zagrebačkoj večeri pred više od 6 tisuća gledatelja.