Glavni sudac: Željko Frković. Pomoćnici: Sanja Rođak-Karšić, Goran Loparac

Dinamo (4-2-3-1): Šemper – Matel, Sigali, Benković, Pivarić – Machado (85. Fiolić), Pavičić – Soudani (68. Šitum), Ćorić (64. Knežević), Fernandes – Henriquez. Trener: Ivajlo Petev.

Cibalia (3-2-3-1): Matković – Karačić, Jerbić, Tomašević, Šare (65. Čuljak) – Mijoković, Crnčević – Baša, Pervan (55. Pervan), Šimunac – Dabro (74. Tiago). Trener: Stanko Mršić.

Žuti karton: Šare (60), Jerbić (84)

Strijelci: 1:0 Soudani (34), 2:0 Henriquez (42), 3:0 Šitum (75)

Dinamo se vratio pobjedničkim stazama nakon Lige prvaka i poraza od Seville (0:1). Na Maksimiru je Cibalia deklasirana s 3:0 te su tako Modri nastavili potjeru za prvoplasiranom Rijekom.

Prvih 45 minuta proteklo je u Dinamovoj dominaciji, glede posjeda i kontrole lopte. Glavni trener Ivajlo Petev s pet promjena u momčadi krenuo je u ovaj susret te se to u početnoj fazi utakmice uočilo na terenu. Međutim, kako je vrijeme prolazilo, tako je momčad Dinama igrala sve brže i sve ofenzivnije.

Imali su Plavi sporadične prilike preko Ćorića, Soudanija, Henriqueza i Fernandesa, ali sve te pokušaje s lakoćom je ukrotio gostujući golman Matković. Ipak, nakon pola sata igre Dinamo je ubrzao protok lopte, pritisnuo ionako defenzivno orijentiranu Cibaliju još više te postigao vodeći pogodak. Igrala se 34. minuta kada je Matel ubacio s desne strane, golman Matković slabom reakcijom odbio loptu samo na glavu Soudanija koji lako šalje loptu u mrežu za svoj 8. pogodak ove sezone.

Osam minuta kasnije već je 2:0. Dinamovo vodstvo povećao je Angelo Henriquez majstorskim potezom. Plavi 'devet' sam se izborio za loptu koju je lijepo iskontrolirao i s ruba kaznenog prostora precizno naciljao u gornji lijevi kut. Taj gol popraćen je velikim pljeskom, jer je Henriquez napokon postigao pogodak te tako prekinuo golgetersku sušu koja je trajala 887 prvoligaških minuta.

Henriquez je odigrao vrlo dobru utakmicu, istaknuo se i u nastavku susreta kada je mogao postići još par pogodaka. Prvo je u 57. minuti iz teške ali i izgledne situacije pucao preko okvira gola, da bi zatim u 69. minuti nakon sjajnog proigravanja Pavičića izbio sam pred golmana, koji sjajnom reakcijom brani svoju mrežu.

Do kraja Matković ipak nije uspio sačuvati svoju mrežu. Još je jednom poentirao Dinamo. Igrala se 75. minuta kada je Pavičić sjajnom okomitom loptom izbacio Šituma u matnu situaciju jedan-na-jedan s golmanom. Za svoj ovosezonski prvijenac Šitum je poslao loptu u lijevi donji kut nemoćnog Matkovića. Bio je to ujedno i konačan rezultat susreta u kojem je Dinamo uputio više od 20 udaraca po golu.

U plavoj momčadi osim strijelaca, istaknuo se Domagoj Pavičić koji je svojim okomitim loptama proigravao suigrače i što je još važnije, tako slomio kompaktne linije defenzivnih gostiju. Talentirani golman Adrian Šemper, koji se vratio u početnu postavu, reagirao je sigurno na Dinamovom golu, dok je Ante Ćorić odigrao važnu ulogu u kreaciji igre u prvih sat vremena.