Dinamo II – Solin 3:1

Dinamo II i Solin atraktivnim golovima “grijali” gledatelje

Dva efektna pogotka iz slobodnih udaraca, neizvjesna završnica, a na kraju – rezultatski uvjerljiva pobjeda domaćih... Nogometaši Dinama II i Solina svojom su dopadljivom i sadržajom predstavom uspjeli “zagrijati” gledatelje na tribinama Hitrec-Kaciana. Plavi su na kraju pobijedili 3:1, a zadnji su pogodak postigli s igračem manje, i to u jeku Solinova lova na izjednačenje.

Na semaforu su “prohujali” tek minuta i 32 sekunde, a domaći su već poveli. Nikola Moro iz slobodnoga je udarca sa dvadesetak metara s lijeve strane efektno plasirao loptu u suprotni kut. Vratar Marko Čagalj lovio ju je samo – pogledom...

No, zato je pet minuta kasnije lovio rukama i spriječio moguću Dinamovu kanonadu. Filip Mihaljević oteo je loptu na sredini terena, uslijedila je vješta kombinacija Nevena Đuraseka i Davora Lovrena, a dopadljivu je akciju trebao okruniti Kruno Ivančić. No, u trenutku kad se spremao na udarac, lopta ga je prevarila odbivši se od busena. U nastavku je akcije Karlo Muhar snažno pucao, ali je lopta završila u bloku.

No, zato je u 25. minuti završila u mreži. Opet je Mihaljević bio u izvorištu akcije. Presjekao je loptu Duji Ninčeviću, pucao s ruba kaznenoga prostora, vratar Čagalj odbio, a na nju natrčao Ivančić zakucavši u mrežu.

Nedugo nakon toga uslijedio je “deja vu”: ponovno atraktivan pogodak iz slobodnoga udarca, ponovno strijelac s brojem osam na leđima... Ali, na suprotnoj strani terena. Solin je u 39. minuti smanjio na 2:1. Jedan od aktivnijih u momčadi Solinjana, Luka Kapetanović, vješto je zavrnuo loptu iz slobodnoga udarca sa dvadesetak metara i proparao same rašlje.

Priču je zaključio Petar Mamić u drugoj minuti sučeve nadoknade vremena. Priredio je malu bravuru na desnoj strani terena za konačnih 3:1. Kad se činilo da je solinska obrana presjekla dodavanje i otklonila opasnost, “iz trave je izronio” Mamić, ščepao loptu i posve je iskosa poslao pored vratara u “malu mrežu”. Dinamo II u tim je trenucima igrao s desetoricom, s obzirom na to da je Marijan Čabraja isključen u 79. minuti zaradivši drugi žuti karton nakon prekršaja na Antoniju Mrkoviću.

Štoviše, u završnicu je utakmice Dinamo II uskočio sa čak dvojicom igrača manje. Nedugo nakon Čabrajina isključenja ozlijedio se Đurasek i gotovo pet minuta proveo izvan terena. Trener Mario Cvitanović više nije pravo na izmjenu, ali Đurasek se nakon ukazane pomoći ipak vratio na travnjak. Doduše, šepajući, ali ipak se vratio...

Dinamo II mogao je i ranije potvrditi pobjedu. Lovren je u 76. minuti ubacio slijeva, a Ivan Božić u punom naletu glavom sa pet metara okrznuo loptu, koja je prohujala pored vrata.

Na samome izmaku 90. minute Ivan Grubišić pronašao je Kapetanovića na lijevoj strani, on iskosa snažno gađao bliži kut, ali je maksimirski vratar Dario Miškić izbio loptu izvan igrališta.

Kapetanović je bio u temeljima Solinovih akcija. Samo nekoliko minuta prije nego je pogodio rašlje, vještim je ubačajem pronašao napadača Marija Jelavića, koji je s pet metara pucao glavom, a Miškić spriječio pogodak. Štoviše, bila je to druga bravurozna Miškićeva obrana. Jelavić ga je nešto ranije pokušao svladati s još manje udaljenosti: nakon centaršuta Ivana Perkovića solinski je napadač glavom gađao sa samo tri metra, a Miškić paradom iščupao loptu iz samoga kuta.

Sredinom drugoga dijela ponovno je Kapetanović preuzeo ulogu asistenta, zavrnuo je slijeva, lopta je preletjela Miškića, ali je na “drugoj stativi” za milisekundu zakasnio Patrice Zoungrana. Gosti su se žalili da je u drugom dijelu lopta pogodila Dinamova igrača u ruku pri čemu su tražili kazneni udarac.

Dinamo II ovom se pobjedom primaknuo na četiri boda zaostatka za vodećim Rudešom. Maksimirski su nogometaši trenutačno šesti sa 18 bodova, a zanimljivo ja da se čak osam od 12 drugoligaša smjestilo unutar ta četiri boda razlike. Rudeš je skupio 22, Sesvete, Dugopolje i Gorica po 19, dok čak četiri momčadi imaju po 18 bodova: Zagreb, Dinamo II, Novigrad i Hrvatski dragovoljac. Plavi u sljedećem kolu, u petak, 28. listopada, gostuju kod Hrvatskog dragovoljca u Sigetu.

Zagreb, 23. listopada

Druga HNL, 12. kolo

Stadion Maksimir, igralište Hitrec-Kacian

Dinamo  II: Miškić – Uremović, Morris, Soldo, Čabraja – Muhar; Ivančić (77. Fintić), Moro, Đurasek, Lovren (80. Mamić) – Mihaljević (71. Božić)

Trener: Mario Cvitanović

Solin: Čagalj – Mrković (83. Božina), Šarlija, Gruica, Farić (20. Grubišić) – Batarelo, Ninčević (77. Sršen); Perković, Zoungrana, Kapetanović – Jelavić

Trener: Mirko Labrović

Sudac: Marko Linić (Rijeka), Gledatelja: 200

Crveni karton: Čabraja (79., drugi žuti)

Strijelci: 1:0 Moro (2.), 2:0 Ivančić (25.), 2:1 Kapetanović (39.), 3:1 Mamić (90+2.)