Bitna pobjeda Modrih na gostovanju kod Splita

Suci: Ante Vučemilović-Š., Dalibor Conjar, Goran Pataki, Marko Matoc

Split: Duka – Fuštar, Dupovac, Mikulić – Maglica, Vidović, Chvedukas (od 75. Pavlovski), Boljat, Vasilj – Ugrina (od 67. Špehar), Pešić (od 82. Roglić)

Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Matel – Pavičić, Jonas – Soudani (od 29. Fiolić), Ćorić (od 77. Machado), Fernandes - Henriquez

Žuti kartoni: Mikulić

Strijelci: 0:1 Stojanović (17.)

Nakon što su odradili četvrtu utakmicu skupina Lige prvaka i upisali 0:4 poraz od Seville, Modri su na gostovanju kod RNK Split stigli do minimalne, ali vrijedne 1:0 pobjede. Pogodak je u 17. minuti postigao Petar Stojanović.

Modri su u Split stigli dan prije utakmice, nakon što su na Maksimiru odradili jutarnji trening. Trener Dinama Ivajlo Petev za nastavak borbe u prvenstvu nastavio je s formacijom 4-2-3-1. Na golu je bio Livaković, dok su zadnju liniju činili Stojanović i Matel na bokovima te stoperski par Sigali i Benković. Sredinu su čuvali Jonas i Pavičić, dok su ispred igrali Soudani i Fernandes na krilima te Ćorić u sredini. Špica je protiv Splita bio Henriquez.

PREKRASAN POGODAK STOJANOVIĆA ZA RANO VODSTVO

Imao je Dinamo od prve minute par dobrih akcija, ali lopta je uglavnom ostajala u bloku ili rukama vratara Duke. Matel je imao dobru priliku nakon četiri minute utakmice kada je njegov dalekometni pokušaj otišao malo preko vratnice.  Nešto kasnije probali su kombinirati Soudani i Fernandes, ali pokušaj Alžirca Duka je spretno obranio. U 17. minuti prekrasna akcija Stojanovića za prvi pogodak i zasluženo vodstvo 1:0. Sigali je lijepo s ruba kazenenog prostora pronašao Stojanovića na desnoj strani, a njegov je ubačaj na prvu vratnicu završio u golu iza vratara Splita.

U zapisniku se protiv Splita nije našao Mario Šitum koji ima crijevnu virozu, dok je u prvom poluvremenu ozlijeđen Soudani kojeg je zamijenio mladi Fiolić. O kakvoj se točno ozljedi Soudanija radi znat će se nakon pregleda.

Nakon 29 minuta utakmice Soudani se ozlijedio i napustio teren pa je u igru ušao mladi Fiolić koji se vratio nakon ozljede. U 39. minuti utakmice pokušali su Modri kombinirati za novi pogodak. Ćorić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, nakon bloka prvo je pucao Fiolić, a zatim nakon novog bloka Pavičić na kraju loptu šalje pokraj gola. Momčadi su na odmor otišle uz 1:0 za hrvatskog prvaka.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše zanimljivu igru. Dinamo je imao nekoliko kornera, ali nije bilo ozbiljnije prilike. U 58. minuti pokušali su Modri povećati prednost. Pavičić je pucao s ruba kaznenog prostora, Duka nekako uspio obraniti, a pokušaj Henriqueza nakon odbijene lopte nije bio dovoljno precizan.

Nakon minimalne pobjede protiv Splita za koju je zaslužan bio Stojanović pogotkom u 17. minuti utakmice, dio igrača odlazi na reprezentativne obveze, dok će ostali odrađivati treninge na Maksimiru i pripremat se za nadolazeće utakmice.

Do kraja utakmice nije bilo izglednih prilika, a Dinamo je i dalje kontrolirao igru. Pokušao je za domaćina Vasilj udarcem iskosa s lijeve strane, ali Livaković je bio na mjestu i u skoku poslao loptu daleko od gola. U drugom dijelu gledali smo minriju igru i vidjeli nekoliko poluprilika, a novih pogodaka do sučeva zvižduka za kraj utakmice više nije bilo. Modri su tako u Splitu upisali zasluženu 1:0 pobjedu i vrijedne bodove u borbi za povratak na vrh ljestvice.

Rijeka je i dalje vodeća momčad prvenstva s 41 bodom, Dinamo je uz novu pobjedu i bodove i dalje na drugom mjestu s 35 bodova, dok je treći Osijek s 30 bodova. Nakon prvenstvene utakmice u Splitu, pred Modrima je reprezentativna pauza nakon koje će se vratiti klupskim obvezama.