Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Dalibor Conjar (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), 1. DPS: Domagoj Ljubičić (Osijek), 2. DPS: Danijel Trampus (Osijek)

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Maloča, Milović, Jozinović - Pašalić, Susic, Iluridze (od 73. Anđelković) - Bukva, Kouassi (od 85. Maloku), Maglica

Dinamo: Sandomierski – Pinto, Šimunović, Šimunić, Lima – Ademi, Pamić (od 66. Halilović) – Soudani, Sammir, Fernandes – Beqiraj (od 70. Čop)

Žuti kartoni: Jozinović (40.), Milović (60.), Maglica (73.) / Sammir (60.), Lima (90.)

Strijelci: 1:0 Pašalić (49.), 2:0 Pašalić (69.)

Dinamo je bio bolja momčad, dominirao i imao više od igre u najvećem hrvatskom derbiju, ali Hajduk je bio ubojit iz prekida i golovima iz prekida u nastavku utakmice je došao do pobjede. Modri unatoč porazu sigurno ostaju vodeća momčad prvenstva i već se okreću četvrtku i utakmici protiv Černomoreca (Maksimir, 19 sati).

Dinamo je od samog izlaska na zagrijavanje pokazao kako je na Poljud stigao po pobjedu. Modri su samouvjereno istrčali na zagrijavanje, a u istom ritmu su nastavili i kada je sudac svirao početak utakmice. Prvacima ni na kraj pameti nije bilo "prestrašiti" se 30-tak tisuća gledatelja na Poljudu, odmah su preuzeli konce igre u svoje noge i kontrolirali igru, ali prekidi su se večeras pokazali kobnima za prvake.

Dvojac Ademi – Pamić je bio dominantan u sredini i "gurali" su cijelu momčad prema naprijed tako da su Modri i kada su izgubili loptu vrlo brzo vraćali posjed i kretali u nove napade. Hajduk se u prvom dijelu vrlo dobro i organizirano branio te nije ostavljao previše mjesta za prolaz, ali svejedno su domaći igrači teško izlazili na kraj sa Sammirom, Fernandesom i Soudanijem. Upravo je Sammir u 12. minuti "zakuhao" kada je lijepo prošao po strani, Beqiraj se u sredini gradio i s igračem na leđima izborio za udarac, ali preko gola.

Kada se vidjelo kako su domaćini gusto postavljeni Modri su pokušali udarcima iz daljine, ali Fernandes nije bio precizan dok je dobar udarac Soudanija s ruba kaznenog prostora zaustavio Kalinić. Dinamo je stiskao, posebno tamo nakon pola sata igre kada su prvaci imali čitavu seriju udaraca iz kuta, lopta je stalno bila "tu negdje", ali nekako se uvijek u pravom trenutku pojavio igrač u bijelom dresu i izbio je daleko od Kalinića.

Kobni prekidi

Dinamo je veći dio utakmice bio dominantna momčad, imao i neke dobre prilike, ali Hajduk se dobro branio i zahvaljujući dva "ubojita" prekida došao do pobjede.

Naravno, nije se Hajduk mogao savršeno braniti pa je tako u 35. minuti Dinamo imao sjajnu priliku. Pamić je krasno prošao sredinom, Fernandes mu petom odigrao dupli pas da bi Zvonko ušao u kazneni prostor i pucao, ali domaći vratar je opet bio dobro postavljen. Dinamo je bez izmjena i prilikom Ademija otvorio nastavak utakmice, ali u 49. minuti su domaćini poveli. Znalo se kako Hajduk može zaprijetiti Modrima samo iz prekida i kontri te su upravo tako, iz kornera, došli do prednosti. Lopta je iz kuta došla do Pašalića koji je ostao sam i iz dva pokušaja uspio ugurati loptu u mrežu. Modri su pokušali brzo odgovoriti preko Beqiraja, ali njegov udarac završio je u bloku.

Kao i obično na Poljudu, nakon pogotka su domaćini radili sve kako bi se što manje igrao nogomet; očekivano obzirom da su imali prednost. Puno pričanja, "gužvi" i raspravljanja tijekom kojih je vrijeme prolazilo, a igrači u bijelim dresovima dolazili do zraka i snage za obranu. Trener Modrih ubrzo je u igru ubacio Halilovića umjesto Pamića i Dinamo je u posljednjih pola sata utakmice zaigrao u klasičnoj 4-1-4-1 formaciji sa Sammirom i Halilovićem ispred Ademija u sredini.

Nažalost, Dinamo je stiskao, a Hajduk zabijao iz kornera. Vrlo slično kako su u 49. minuti došli do prednosti tako su 20 minuta kasnije domaćini povećali prednost. Ponovno je Bukva nabacio iz kuta, Pašalić ovoga puta još ljepše utrčao i glavom neobranjivo poslao loptu u sami kut; 2:0 za Hajduk 20-tak minuta prije kraja.

Dinamo je zaigrao maksimalno ofenzivno, krenuo po pogodak, a  u igru je potom ušao Čop i vrlo brzo se našao u prilici. Prvo je u 77. Halilović lijepo povukao i uposlio Fernandesa čiji udarac s ruba kaznenog prostora Kalinić sjajno brani. Minutu kasnije – nova sjajna prilika. Šimunović i Šimunić su kombinirali u kaznenom prostoru Hajduka, to dovoljno govori koliko je Dinamo bio ofenzivan u tim minutama, da bi na koncu kapetan spustio loptu samom Čopu na rubu peterca, ali njegov udarac iz okreta ide preko gola.

Modri nisu stali pa je tako sljedeću priliku za povratak u utakmicu imao Soudani, ali i njegov pokušaj je od bloka otišao malo pored vratnice. Dinamo je imao niz udaraca iz kuta, ali taj segment, pokazalo se najvažniji segment ovog derbija, je bio na strani domaćina.

Dinamovci su se trudili, bili bolja momčad i imali više od igre, ali Hajduk je pokazao koliko se dobro brani te posebno koliko su opasni iz prekida tako da njihovoj pobjedi nema zamjerki. Modri su i dalje prvi na ljestvici i već se okreću četvrtku i, gledamo li širu sliku, bitnijoj utakmici protiv Černomoreca.