NK Inter Zaprešić – GNK Dinamo 2:2 (2:1)

Suci: Goran Gabrilo (Split), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split), Domagoj Vučkov (Rijeka)

Gledatelja: 2500

Inter: Posavec – Begić, Komorski, Ćosić, Čeliković – Šoljić, Mlinar (od 73. Glavina) – Mazalović, Ottochian (od 89. Jefthon), Čabraja (od 68. Blažević) - Nestorovski

Dinamo: Eduardo – Matel, Goncalo, Taravel, Musa – Machado (od 64. Ademi), Antolić – Soudani, Rog (od 64. Ćorić), Fernandes – Hodžić

Žuti kartoni: Mlinar (22.), Čeliković (45.), Nestorovski (63.), Mazalović (80.), Posavec (88.) / Soudani (44.), Goncalo (56.), Hodžić (90.)

Strijelci: 1:0 Čabraja (7.), 2:0 Nestorovski (38.) / 2:1 Fernandes-11m (45.+1), 2:2 Hodžić (49.)

U vrlo zanimljivoj utakmici punoj događaja i u kojoj su gledatelji mogli uživati Dinamo i Inter su podijelili bodove. Domaćini su sjajno krenuli u utakmicu i poveli 2:0 da bi se Modri pogotkom Fernandesa na kraju prvog i Hodžića na početku drugog poluvremena vratili utakmicu, do kraja imali i niz prilika za potpuni preokret, no sjajan je bio vratar Posavec.

Trener Dinama je najavljivao kako je Inter u odličnoj formi, da su momčad koja voli igrati i koja može prvacima napraviti dosta problema. Mogli bismo rečeno: pogodio je u potpunosti. Igrači Samira Toplaka od samog su se početka nadigravali s Modrima, nisu se povukli kao većina protivnika u domaćem prvenstvu već su kroz igru pokušali i u dijelovima utakmice, posebno u prvom dijelu, uspjeli dominirati.

Dinamo je istrčao u 4-2-3-1 formaciji s kapetanom Antolićem i Machadom u sredini terena odnosno Rogom kao playmakerom. Nažalost, loše je počelo i već u 7. minuti je Čabraja fantastično reagirao na dubinsku loptu Mlinara i udarcem s 20-ak metara je poslao u prve rašlje. Na početku utakmice su domaćini izgledali odlično dok je Modrima trebalo 15-ak minuta da se "prebace" s Lige prvaka.

Dinamo je u Zaprešić doputovao s "jednim igračem manje". Naime, zbog ozljeda, kartona, utakmice druge momčadi, reprezentativaca i sličnih razloga nisu imali 18 igrača za utakmicu u Zaprešiću pa je tako jedno mjesto na klupi – ostalo prazno.

Bolji period igre Modrih počeo je u 20. minuti sjajnim udarcem Fernandesa koji je ispod prečke izvadio raspoloženi Posavec. Dinamo je u tim minutama stisnuo, Hodžić je pucao nekoliko puta u kratkom vremenu, ali niti glavom niti nogom nije bio precizan. S druge strane niti Inter nije bio bez prilike pa je tako u 27. minuti Musa sjajno uklizao i izbio loptu ispred Čabraje i spasio siguran pogodak.

Modri su prijetili i preko kapetana Antolića u 28. minuti, ali Posavec je bio izuzetno raspoložen i obranio je i udarac našeg veznjaka. Dinamo je stiskao i kada se činilo da će prvaci izjednačiti – 2:0. Bila je 38. minuta kada je Čeliković pobjegao po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje se najbolje snašao raspoloženi Nestorovski i zabio za povećanje prednost. Ipak, sudeći po prikazanom na terenu tih 2:0 nikako nije bio realan rezultat, Dinamo je nastavio stiskati pa je tako prvo Čeliković s gol crte izbio udarac Fernandesa da bi na kraju prvog dijela Modri došli do zasluženog pogotka.

Machado je ubacio iz prekida, nastala je velika gužva u kojoj su Modri nekoliko puta pucali da bi na kraju netko od domaćih igrača rukom odnio loptu i sudac pokazao na bijelu točku. Lopta je na 11 metara stavio Fernandesa i poslao je pod prečku za 2:1. Tamo gdje su Modri stali  su nastavili u nastavku i već u 49. minuti izjednačili!

Nakon utakmice u Zaprešiću ekipa će dobiti potpuno zaslužene slobodne dane; točnije, tri dana. Naravno, to se ne odnosi na one igrače koji se moraju javiti u svoje reprezentacije kao i one koji su ozlijeđeni i imaju terapije, no veći dio igrača će ipak dobiti više nego zasluženi odmor. Naravno, razlog tome je reprezentativna pauza i dva tjedna do iduće utakmice.

Antolić je prošao i ubacio, Hodžić primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se i iz okreta poslao loptu pod prečku; krasan pogodak našeg napadača koji upravo protiv Intera voli zabijati krasne pogotke. Naravno, mislimo na spektakularne škarice koje je zabio Interu na Maksimiru. Modri su odmah jurnuli po potpuni preokret pa su u samo par minuta lijepim udarcima prijetili Rog i Fernandes, ali njihovi udarci otišli su malo pored gola.

Inter je odgovorio krasnom i brzom akcijom u 59. minuti koju je udarcem u stativu završio Čabraja da bi s druge strane opasno prijetili Soudani i Fernandes, no Posavec je bio sjajan. Reagirala je tada i klupa Modrih pa su u igru ušli Ademi i Ćorić kako bi donijeli potrebnu svježinu u vezni red. U 66. minuti Modri su imali fantastičnu priliku za potpuni preokret kada je Fernandes idealno gurnuo Antoliću koji izlazi sam ispred Posavca koji mu brani čistog zicera.

Domaći vratar niti tu nije stao i samo par minuta kasnije upisuje novu veliku obranu nakon udarca Hodžića sa 7-8 metara. Ipak, nije niti Inter bio bezopasan; dapače. U 82. minuti Begić je ubacio s desne strane, a Nestorovski bio sam na drugoj vratnici, no nije dobro zahvatio loptu. Dinamo je do kraja stiskao, bilo je nekoliko gužvi ispred gola Intera, no na kraju bi se uvijek pojavio igrač u žutom dresu i izbio loptu.

Dinamo se tako vratio nakon dva gola minusa, još jednom pokazao karakter i protiv vrlo raspoloženog Intera predvođenog fantastičnim vratarem Posavcem iz Zaprešića odnio bod.