Suci: Fran Jović (Zagreb), Dario Vrabec (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb), Marko Matoc (Zaprešić(

Lokomotiva: Picak - Samateh (od 61. Kramarić), Puljić, Mesarić, Musa - Boras (od 46. Pjaca), Chago - Peko, Trebotić, Šitum (od 46. Bručić) - Zakarić

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Jedvaj, Addy, Pivarić - Leko (od 64. Halilović) - Brozović, Husejinović, Pamić (od 86. Ademi), Rukavina - Krstanović (od 64. Sammir)

Žuti kartoni: Peko (76.) / Vrsaljko (78.)

Strijelci: 1:0 Puljić (3.) / 1:1 Pamić (69.), 1:2 Sammir (84.)

Dinamo je odigrao novu dobru utakmicu te unatoč tome što je rano primio pogodak uspio golovima Zvonka Pamića i Sammira u nastavku susreta doći do zaslužene pobjede.

Modri su bez puno promjena u sastavu u odnosu na prošli tjedan i odličnu izvedbu protiv Splita krenuli u gradski derbi protiv Lokomotive. Prvaci su se htjeli nametnuti na terenu i dominirati od prve minute, no iako im je to uspjelo u gotovo cijeloj utakmici – početak susreta bio je iz snova za Lokomotivu.

Zvonko Pamić zabio je lijepi prvi pogodak u dresu Dinama te tako izjednačio rezultat i olakšao put do pobjede. Inače, Pamić je svojim igrama ovoga proljeća, ali i zalaganjem na treninzima te ponašanjem van terena itekako zaslužio ovaj pogodak te pokazao da će biti pravo pojačanje za hrvatskog prvaka.

Već u 3. minuti Zakarić je nabacio iz prekida, u gužvi u sredini se lopta s(p)retno odbila od Puljića i završila u mreži. Tako je Kelava nakon 951 minutu igre primio pogodak te će novi rekord neko vrijeme stajati na toj brojci. Od tog trenutka pa do kraja susreta na terenu je, barem s loptom, igrala samo jedna momčad – Dinamo.

Modri, točnije Zlatni, su bili potpuno dominantni, a gotovo cijelo vrijeme su svi igrači obje momčadi bili na polovici Lokomotive, no dugo se ta prednost nije vidjela na semaforu. Imao je Dinamo u prvom dijelu niz (polu)prilika, gužvi ispred Picaka u kojima je uvijek negdje lopta zapela ili je domaći vratar obranio. Izvrsnu šansu napravili su Modri preko ponovno vrlo razigranog Vrsaljka i njegove povratne lopte na Krstanovića čiji udarac ide malo pored gola.

Kraj niza

Dinamo je došao do pobjede protiv Lokomotive, no utakmica će se svakako pamtiti po tome što je prekinut fantastičan niz Ivana Kelave. Naš vratar je već u 3. minuti primio pogodak te tako nakon više od deset utakmica "čiste mreže", točnije 951 minutu, vadio loptu iz mreže. Naravno da je niz prije ili kasnije morao biti prekinut, no 951 minuta itekako zaslužuje poštovanje i pljesak. Bravo Kele.

Prijetio je Krle i glavom, Husejinović iz voleja, Leko glavom, ali ništa nije završilo tako gdje je trebalo. U nastavku smo gledali sličnu utakmicu u kojoj je Dinamo dominirao, no domaćini su se odlično branili. Prijetili su u nastavku Pivarić, pa ponovno Husejinović i Pamić da bi trener Jurčić nakon nešto više od sat vremena igre sve karte bacio u napad. U igru su ušli Sammir i Halilović i – Dinamo je došao do pobjede.

U 69. minuti utakmice Pamić je dobio loptu na 20-tak metara i lijevom nogom naciljao sami kut te pogodio za potpuno zasluženo izjednačenje. Prvijenac Zvonka Pamića za Modre koji je svojom igrom, ali i radom na treninzima te ponašanjem itekako zaslužio ovaj pogodak. Modri tu nisu stali; dapače, stiskali su dalje i tražili prednost. Tako je Rukavina imao dobru priliku na koncu koje je Sammir krasno lobao Picaka, no i poslao loptu malo pored vratnice.

Ipak, u 84. minuti Dinamo je itekako zasluženo došao do prednosti. Sammir je sve sam napravio, uzeo loptu na 30-tak metara, osvojio par metara i potegnuo s 22-23 metra u prvi kut; krasan potez Sammira za potpuni preokret.

Dinamo je nakon vodstva mirno priveo utakmicu kraja i zasluženo stigao do sjajne 23. prvenstvene pobjede ove sezone. U sljedećem, posljednjem, kolu Modri u nedjelju na Maksimiru od 18 sati igraju protiv Hajduka.