Dinamo zasluženom pobjedom sve bliže naslovu

Suci: Mario Zebec (Cestica), Jerko Crnčić (Vrbovec), Borut Križarić (Čakovec), Igor Križarić (Čakovec)

Split: Duka – Miljković, Majstorović, Rrahmani, Vitus – Blagojević – Franjić (od 65. Oremuš), Jakić, Grubišić (od 56. Bagarić), Mišić – Špehar (od 56. Pešić)

Dinamo: Eduardo – Matel, Sigali, Schildenfeld, Sosa – Machado, Antolić – Fernandes (od 81. Pavičić), Rog, Pjaca (od 70. Soudani) – Henriquez (od 68. Ćorić)

Žuti kartoni: Grubišić (17.), Jakić (57.), Vitus (66.), Pešić (79.), Miljković (90.) / Sigali (11.), Machado (45.), Soudani (76.)

Strijelac: 0:1 Pjaca (36.)

Dinamo je lijepim pogotkom Marka Pjace slavio u Parku mladeži i iz Splita odnio važna tri boda! Prvaci su bili bolja momčad, imali niz lijepih prilika, a trenutak odluke dogodio se u 36. minuti kada je Schildenfeld petom krasno poslužio Pjacu koji je sjajno pogodio drugi kut i još jednom odlučio utakmicu!

Modri su od početka utakmice u Splitu jasno pokazali kako su trenerove riječi i najave da na Park mladeži dolaze do po tri boda bile točne. U standardnoj 4-2-3-1 formaciji s "klincem" Sosom na boku, Rogom kao polušpicom i povratnikom Pjacom na krilu Dinamo je odmah pokazao da kući žele nositi pobjedu.

Iduće subote u 19 sati Dinamo na Maksimiru u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone dočekuje Istru 1961. Modri će se tako u subotu s još dva kola i finalom Kupa do kraja sezone oprostiti od svojih navijača. Ovisno o drugim rezultatima Dinamo pobjedom protiv Istre može i matematički osigurati nevjerojatan jedanaesti naslov u nizu tako da smo uvjereni kako će u subotu biti razloga za slavlje i za doći na Maksimir pljeskom pozdraviti Modre za sve što su napravili ove sezone.

Istina, domaćini su bili ti koji su preko Mišića prvi zaprijetili već u 4. minuti kada je Eduardo obranio njegov udarac, no nakon toga na terenu je bio samo Dinamo. Prvaci su iz minute u minutu sve više stiskali i bilo je jasno kako Split ne može pratiti ovakav ritam. Prijetio je Junior udarcem preko gola u 14. minuti, tri minute kasnije Sigali glavom nakon kornera, a onda je u samo dvije minute Dinamo imao dvije krasne prilike.

Prvo je u 20. minuti razigrani Pjaca ostavio povratnu Antoliću čiji udarac lijevom nogom brani Duka da bi niti 100 sekundi kasnije Matel ušao u kazneni prostor, oslobodio se za udarac i gađao drugi kut, ali lopta ide malo preko gola. Dinamo je stiskao, a nakon što je u 34. minuti Henriquezov obranio Duka u 36. – domaćinima nije bilo spasa.

Bila je to nova akcija Dinama u kojoj je čak i Schildenfeld bio u vrhu napada i krasno u gužvi petom ostavio loptu za Pjacu koji majstorski sa 12-13 metara pogađa drugi kut. Novi sjajan pogodak i potez Pjace koji je danas igrao kao da nije niti bio ozlijeđen. Dinamo je odmah pokušao zabiti i drugi pogodak, no prvo je Rogov udarac Duka "izvadio" ispod prečke da bi zadnju priliku u prvom dijelu petom krasno Pjaca namjestio Fernandesu čiji udarac ide pored vratnice.

Modri su u nastavak ušli bez izmjena, a upravo kada su gosti obavili prve dvije su imali lijepu priliku preko Franjića koji je pucao sa 7-8 metara iskosa što je Eduardo rukom obranio. Domaćini su bili dosta aktivni na početku nastavka, prrijetio je i Bagarić udarcem preko gola pa je ubrzo reagirao trener Modrih i u igru su dvadesetak minuta prije kraja ušli Ćorić i Soudani.

Dinamo je do kraja mirno sačuvao prednost, mogao čak i zabiti drugi pogodak, no nije trebalo. Nova majstorija Pjace u suradnji sa Schildenfeldom donijela je Modrima tri boda i pobjedu kojom su se prvaci dodatno približili novom naslovu prvaka. Iduća utakmica, posljednja domaća ove sezone, igra se u subotu u 19 sati kada na Maksimir dolazi Istra 1961.