Dominantni Dinamo do sjajne pobjede u Splitu; teška ozljeda Fernandesa

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Robi Kezele (Rijeka), 1. DPS: Domagoj Vučkov (Rijeka), 2. DPS: Marin Vidulin (Kanfanar)

Split: Zagorac - Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević - Vidović, Erceg - Belle, Vojnović, Roce (od 72. Jukić) - Baraban (od 63. Bilić)

Dinamo: Ježina - Pinto (od 69. Ćorić), Šimunović, Šimunić, Pivarić - Leko, Brozović, Antolić (od 75. Pavičić) - Soudani, Fernandes (od 57. Brodić), Čop

Žuti kartoni: Rugašević (6., 54.), Belle (51., 52.), Zagorac (82.)

Isključenja: Belle (52.), Rugašević (54.)

Strijelci: 0:1 Čop (26.), 0:2 Fernandes (30.), 0:3 Čop (84.)

Dinamo je odigrao još jednu odličnu utakmicu i potpuno zasluženo upisao pobjedu te odnio bodove iz Splita. Modri su golovima Duje Čopa i Juniora Fernandesa već u prvih pola sata utakmice riješili pitanje pobjednika da bi do kraja sjajni Čop zabio još jedan, svoj 21. prvenstveni pogodak ove sezone za konačnih 3:0. Nažalost, utakmicu je osim sjajnog Dinama obilježila i teška ozljeda Fernandesa koji je u kolima hitne pomoći napustio stadion.

Dinamo je najavio kako u Split dolazi po pobjedu i – tako je i bilo. Modri su od samog početka susreta igrali odlično: čvrsto i agresivno nakon izgubljene lopte odnosno s brzim protokom i puno kretanja dok su imali posjed. Domaćini jednostavno nisu mogli pratiti taj ritam i kako je utakmica išla dalje odnosno Dinamo ubrzavao bila je sve više očita razlika u kvaliteti.

Novi biser upisao debi

Prve seniorske minute u Splitu je upisao novi biser koji dolazi - Ante Ćorić. Podsjetimo, otprije nekoliko dana 17-godišnji mladić došao je u Dinamo u ljeto 2013. godine iz Austrije, a jedan od najtalentiranijih europskih igrača u svojem godištu svoj golemi potencijal potvrdio je ove sezone u nastupima za mlađe selekcije našeg kluba. Upravo su ga te igre dovele do prve momčadi tek što je napunio 17 godina, a 20-tak minuta na debiju u Splitu sigurno će vječno pamtiti.

Prvih 20-tak minuta utakmice Dinamo je pokušavao, a iako je obrana domaćina bila vrlo pokretna i zatvarala sve "rupe" bilo je jasno da su prvaci u sjajnoj formi i puni samopouzdanja. Sigurno i zbog toga već je prva prava prilika završila vodstvom kada je u 26. minuti Duje Čop još jednom pokazao "killerski" instinkt i sjajno pratio centaršut Soudanija te ga iz teške situacije klizećim startom pospremio u mrežu.

Modri su primijenili recept kao protiv Rijeke i samo četiri minute kasnije već je bilo 2:0. Soudani je sjajno povukao kontru nakon udarca iz kuta te u idealnom trenutku uposlio Fernandesa koji izlazi sam ispred Zagorca te sigurno šalje loptu u mrežu. 2:0 za Dinamo nakon samo pola sata igre! Modri niti tu nisi stali; dapače. Sada već uobičajeno, četiri minute kasnije, nova sjajna prilika. Soudani je ponovno povukao, ovoga puta nalazi Čopa koji izlazi sam ispred Zagorca, ali domaći vratara fantastično brani; odbijanac Soudani šalje pored gola. Sjajnih 45 minuta Dinamo je zaključio prilikom pet minuta prije odlaska na odmor kada je Fernandes Brozovićev ubačaj iz kornera poslao u gredu.

Ponovno 10 od 18 iz vlastite škole

Nije novost jer je situacija redovita takva, ali uvijek je lijepo pogledati zapisnik od 18 igrača i vidjeti da ih je čak 10 iz naše nogometne škole! Naime, uz Šimunovića, Pivarića, Leku i Antolića koji su počeli utakmicu gotovo cijela klupa su bili "domaći klinci" koji tek dolaze. Vratar Mikulić (20), branič Capan (19), vezni Biljan (18), Pavičić (20)i Ćorić (17)te napadač Brodić (17). Dobro zapamtite ta imena jer su oni naša budućnost.

Na odmor se tako otišlo s rezultatom s kojim su mogli biti vrlo sretni Modri, ali itekako i domaćini jer je moglo biti i gore po njih. U drugom dijelu, posebno na početku, nogomet nije bio u prvom planu već isključenja i, nažalost, čini se teška ozljeda Fernandesa. Prvo je u 52. minuti Belle toliko prigovarao sucima dok mu glavni među njima, Ivan Bebek, nije u razmaku od 20-tak sekundi pokazao dva žuta kartona odnosno poslao ga prema svlačionici.

Teška ozljeda Fernandesa

Rugašević je u 54. minuti brutalno s leđa startao na Fernandesa i čini se teško ozlijedio našeg krilnog igrača. Fernandes je ostao ležati, suigrači su se primali za glavu, došla su kola hitne pomoći i odvela ga u bolnici, a s usana igrača moglo se pročitati "pukla mu je noga". Nadamo se kako ipak situacija nije tako ozbiljna iako je izgledalo jako loše.

Nažalost, to je bila samo najava novog, puno "skupljeg" isključenja za Modre. Naime, Rugašević je brutalno s leđa startao na Fernandesa i čini se teško ozlijedio našeg krilnog igrača. Fernandes je ostao ležati, suigrači su se primali za glavu, došla su kola hitne pomoći i odvela ga u bolnici, a s usana igrača moglo se pročitati "pukla mu je noga". Nadamo se kako ipak situacija nije tako ozbiljna iako je izgledalo jako loše.

Dinamo je tako gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao s dva igrača više, ali igrači su, što je potpuno normalno, bili očigledno šokirani teškom ozljedom Fernandesa. Naravno, Modri su još pojačali dominaciju, gotovo cijelo vrijeme imali posjed lopte te je samo bilo pitanje kada će nova lopta završiti u mreži domaćina. Nakon što se krasnim potezom i udarcem preko gola u 81. minuti predstavio mladi Ćorić par minuta kasnije Čop zabija novi pogodak.

Pavičić je ubacio s desne strane, a naš sjajni napadač utrčao i preciznim udarcem iz prve poslao loptu u mrežu za 21. prvenstveni pogodak ove sezone! Dinamo je tako novom sjajnom utakmicom i pobjedom došao još bliže naslovu, a sljedeća utakmica igra se u utorak, nakon Uskrsa, kada na Maksimir dolazi Hrvatski dragovoljac.