Sjajni Rog i Pjaca:

Fantastična Hrvatska dobila Španjolsku i prošla u 1/8 finala!

Autor fotografije: Sanjin Strukić / PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je novu sjajnu utakmicu, okrenula početno vodstvo Španjolske i došla do 2:1 pobjede te osigurala prvo mjesto u skupini! Naši Marko Pjaca i Marko Rog počeli su susret i odigrali sjajno te tako imali itekako važnu ulogu u fantastičnoj pobjedi.

Hrvatska je golovima Kalinića i Perišića okrenula vodstvo Španjolske, došla do pobjede i osigurala prvo mjesto u skupini i, barem na papiru, znatno lakši ždrijeb u nastavku natjecanja. Naši Pjaca i Rog odigrali su skoro cijelu utakmicu, bili na visokoj razini i dali veliki doprinos pobjedi Hrvatske!

Utakmica nije dobro krenula za našu reprezentaciju kada je Morata u 7. minuti zabio iz blizine nakon krasne akcije Španjolaca. Ipak, kako je vrijeme prolazilo Hrvatska je igrala sve bolje da bi u posljednjoj minuti prvog dijela Kalinić zabio za izjednačenje. U drugom dijelu je bilo prilika na obje strane, a svakako su najbolji imali Španjolci, no Subašić je odlično obranio Ramosov udarac s bijele točke.

Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika Pjaca je u 87. minuti sjajno pokrenuo kontru Hrvatske koju je Perišić zaključio pogotkom za pobjedu i veliko slavlje! Pjaca je općenito odigrao jako dobru utakmicu, nekoliko puta prošao po strani, a u obrani je odlično čuvao Albu. Drugi naš Marko je također bio odličan i sjajno u sredini terena čuvao "mozak španjolske igre" velikog Iniestu.

Hrvatska je ovom pobjedom kao prva u skupini prošla u osminu finala, a tko ih tamo čeka će saznati nakon što se odigraju susreti drugih skupina. Sigurno je jedino da se utakmica igra već ove subote i da se Hrvatskoj nakon osvajanja skupine otvara, barem na papiru, znatno lakši dio ždrijeba u kojem nema Njemačke, Francuske, Italije, Španjolske i Engleske.