Lijepa pobjeda Modrih u Rovinju

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

GNK Dinamo – NK Triglav Kranj 4:1 (3:0)

Prijateljska utakmica, Rovinj, 18.1.2017.

Dinamo: Zagorac - Stojanović, Sigali, Perić, Sosa - Karimi, Moro - Olmo, Gojak, Ćorić - Hodžić; drugo poluvrijeme: Mikulić - Matel, Lešković, Schildenfeld, Soldo - Pavičić, Knežević - Špikić, Machado, Lovren - Mihaljević.

Triglav: Džafić - Ožbej, Bojić, Suljević, Šmit - Udovič, Robnik - Križaj, Krcić, Bukara - Poplatnik (još su igrali: Gromilič, Arh, Zec, Gvardjančić, Smajić, Stokuča, Gajić, Ahačič, Kryeziu, Mlakar, Majcen)

Strijelci: Gojak (11.), Olmo (15.), Hodžić (19.), Machado (66.), Stokuča (89.)

Modri u Rovinju odrađuju zimske pripreme, a upravo su u tom gradu odigrali i prvu prijateljsku utakmicu ove godine. Protivnik Modrih bio je NK Triglav Kranj, a momčad trenera Ivajla Peteva upisala je 4:1 pobjedu protiv momčadi iz slovenske druge lige. Dinamo je pitanje pobjednika riješio zapravo u prvom dijelu i to u manje od deset minuta, a u strijelce su se upisali Gojak, Olmo, Hodžić i Machado. Protivnik iz Slovenije uspio je ublažiti poraz i zabiti jedan pogodak.

Dinamo je na pripreme stigao s 24 igrača, dok su prvi dio u Rovinju propustili reprezentativci koji će se priključiti naknadno. Trener Petev na raspolaganju nije imao hrvatske reprezentativce Antolića, Pivarića, Šituma i Livakovića, reprezentativce Čilea Henriqueza i Fernandesa te igrača Alžira koji brani boje svoje reprezentacije na Afričkom kupu nacija Soudanija. Naknadno se Modrima pridružio i mladi igrač B momčadi Dario Špikić. S druge strane, u Rovinju su marljivo iz dana u dan, između ostalih, radili mladi igrači Moro, Soldo, Lovren, Sosa, Mihaljević.

GOLIJADA U PRVOM POLUVREMENU

Trener Petev za utakmicu s Triglavom odlučio se za sljedeći početni sastav: na vratima je bio novopridošli Danijel Zagorac, zadnja linija bili su stoperski par Sigali i Perić te na stranama Sosa i Stojanović. U veznom redu od prve smo minute gledali Moru i Karimija ispred kojih su bili Olmo, Gojak i  Ćorić. Naprijed je igrao Hodžić.

Nije puno trebalo Modrima da se počnu veseliti. Prvo je u 11. minuti mrežu Triglava s nekih 18 metara zatresao Gojak, dok je već u 15. minuti Olmo postavio 2:0. Dva brza pogotka i povećanje prednosti već u 19. minuti kada je Hodžić iz blizine bio precizan za 3:0.

U drugom dijelu vidjeli smo promjene u redovima Modrih. Na gol je stao Mikulić, u obrani su bili Matel i Soldo na stranama te stoperi Schildenfeld i Lešković, a ispred njih igrali su Knežević i Pavičić. Naprijed su bili Špikić, Machado i Lovren, a špica je bio Mihaljević.

Dinamo je nizao prilike i tražio prostor za nove golove, a do kraja utakmice mrežu Triglava zatresao je Machado. Momčad iz Slovenije uspjela je do sučeva zvižduka za kraj ublažiti poraz, a strijelac je bio Stokuča.

Pred Modrima je na rasporedu povratak u Zagreb, a momčad već u subotu, 21. siječnja, putuje u Tursku gdje će odraditi drugi dio priprema. U Beleku je na rasporedu pet prijateljskih utakmica, a protivnici su Zagłębie Lubin, Rostov, Slovan Bratislava, Zorya Lugansk i Dnjipro.