Autor fotografije: Goran Stanzl / PIXSELL

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Dalibor Conjar (Osijek), Bojan Zobenica (Vinkovci), Tino Krečak (Velika Gorica)

Dinamo: Eduardo – Matel (od 74. Pavičić), Benković, Schildenfeld, Sosa – Jonas (od 46. Stojanović), Antolić – Fernandes, Ćorić, Hodžić – Henriquez (od 46. Rog)

Slaven Belupo: Marković – Jovičić, Katić, Musa, Štiglec – Christensen, Pokrivač, Gregurina (od 71. Ribeiro) – Ivanovski, Barić (od 77. Zakarić) – Ejupi (od 58. Savić)

Žuti kartoni: Sosa (49.), Rog (54.) / Pokrivač (75.)

Strijelci: 1:1 Benković (90.+3) / 0:1 Jovičić (90.+2)

Dinamo je u 3. kolu domaćeg prvenstva na Maksimiru odigrao 1:1 sa Slaven Belupom! U čvrstoj utakmici s malo pravih prilika nije bilo golova sve do sudačke nadoknade kada su gosti poveli pogotkom Jovičića da bi u idućem napadu Benković zabio za konačnih 1:1 i podjelu bodova.

Između dva teška europska ispita i susreta 3. pretkola Lige prvaka protiv gruzijskog Dinama Modre je čekao težak prvenstveni ispit protiv Slavena. Momčadi koja je prošle godine bila finalist Kupa i koja je ove godine ušla u sezonu s dvije pobjede tako da je već uoči utakmice bilo jasno kako Modre čeka težak posao. To se svakako i potvrdilo na terenu gdje je Slaven, sada već možemo reći po običaju, igrao dosta ofenzivno i stvarao probleme Modrima.

Dinamo je, prema najavama trenera Kranjčara, puno promijenio u sastavu pa je tako bilo više "novih" igrača nego onih koji su krenuli u susret protiv gruzijskog imenjaka prije nekoliko dana. Modri su dobro krenuli u utakmicu, dominirali prvih 15-ak minuta, no već od početka se vidjelo da je Slaven momčad koja itekako ima glavu i rep. Ipak, sjajno je Henriquez u 13. minuti gurnuo loptu u for Fernandesu koji ulazi u kazneni prostor i puca sa 11-12 metara, ali Marković brani njegov pokušaj.

Kako je vrijeme prolazilo tako je Slaven sve više "gurao" Modre od svojeg gola, a u 22. minuti su imali sjajnu priliku. Pogriješila je obrana Modrih, Ejupi je izašao sam pred Eduarda koji sjajno brani njegov udarac. Niti 100 sekundi kasnije Barić se našao u novoj prilici u kaznenom prostoru, ali naš vratar je opet na vrijeme izašao s gola i upisao novu obranu. Dinamo je prvo poluvrijeme završio udarcem kapetana Antolića s ruba kaznenog prostora koji nije bio precizan.

Modri su u nastavak, očekivano, ušli s dvije izmjene pa su tako ušli Stojanović i Rog umjesto Jonasa i Henriqueza. U nastavku smo gledali brži i bolji Dinamo, lopta je bila brža i Modri su sve više stiskali goste koji su išli "u krilo" vratara Markovića. Ipak, nije bilo pravih prilika pa tako osim prijetnje Roga u 69. minuti iz slobodnjaka nije bilo izrazitih šansi za postizanje golova.

U zadnjih 10-ak minuta se ušlo bez golova, ali bilo je jasno da Dinamo stišće što je s jedne strane donijelo opasne situacije ispred gola Slavena, no i otvorilo dosta prostora za kontre gostiju. A onda se u sudačkoj nadoknadi otvorilo. Prvo su nakon jednog kornera kojeg je ubacio Savić gosti poveli sjajnim udarcem glavom Jovičića da bi Modri niti 60-ak sekundi kasnije odgovorili. Svi su Modri krenuli naprijed, čak i stoper Benković koji je primio loptu na rubu kaznenog prostora i silovitim udarcem pogodio sami kut! Modri su zadnjim sekundama mogli i do potpunog preokreta, ali Fernandes je sa 7-8 metara volej poslao visoko preko gola.

Kakva završnica za, kada se pogleda cijela utakmica, realnih 1:1 na Maksimiru. Iduća utakmica je već u utorak kada Dinamo u 19 sati po hrvatskom vremenu gostiju u Tbilisiju!