Plavima bod u Imotskom

Imotski – Dinamo II 0:0

Kad god su se namjerili jedni na druge, pobijedili bi – domaćini. U novu su sezonu zakoračili u pomalo drukčijem “ruhu” – ovaj put nije bilo ni pobjednika, a niti pogodaka. Ali, zato jest bilo – uzbuđenja. I to pred objema vratima. Tresla se vratnica, bridjeli dlanovi vratara... Kako god, na travnjaku Gospina doca nogometaši Imotskog i Dinama II u borbenoj su utakmici odigrali 0:0 u dvoboju 8. kola Druge HNL.

Sastav Imotskoga vodio je nekadašnji Hajdukov branič Darko Dražić kojega pamtimo i kao hrvatskoga reprezentativca u povijesnom, prvom nastupu „vatrenih“, 17. listopada 1990. u Zagrebu protiv SAD-a.

Dinamu II ovo je, dakle, bilo treće gostovanje pod imotskim stijenama i prvi osvojeni bod. Imoćani su, pak, s ovih 0:0 dobili malo samopouzdanja nakon niza skromnijih rezultata koji su ih povukli na dno ljestvice.

U prvome je dijelu domaće spašavao Mario Gudelj koji je spretnim reakcijama uspijevao spriječiti naoko sigurne pogotke plavih. Prvo je, praktički u istom napadu, zaustavio dva udarca Filipa Mihaljevića, da bi u smiraju prvoga dijela bekendirao i pokušaj Davora Lovrena.

No, zato su Imoćani žustrom igrom pokušali uzvratiti u nastavku. Štoviše, Luka Begić u 60. je minuti iz same blizine uzdrmao prečku. Pet minuta prije kraja Kristijan Puljić istrčao je sam pred Dinamova vratara Darija Miškića, koji je vještom reakcijom uspio skrenuti loptu izvan igrališta i tako plavima sačuvati bod.

Imoćani su s ovim bodom pobjegli saq zadnjega mjesta na ljestvici preskočivši Hrvatski dragovoljac koji je poražen na gostovanju kod Gorice. Dinamo II trenutačno je na petom mjestu sa 13 bodova, ali i utakmicom više. Plavi su sredinom tjedna svladali Dugopolje 1:0 u jedinoj odigranoj utakmici 7. kola. Preostalih pet parova odgođeno je za srijedu, 28. rujna.

Sljedeći nastup Dinamo II čeka u subotu, 1. listopada, na travnjaku Hitrec-Kaciana protiv Sesveta.