Suci: Viktor Kassai, Gyorgy Ring, Vencel Toth, Peter Berettyan, 1. DPS: Tamas Bognar, 2. DPS: Adam Farkas (svi Mađarska)

Arsenal: Cech – Bellerin (od 82. Debuchy), Mertesacher, Koscielny, Monreal – Flamini, Cazorla (od 82. Chambers) – Campbell, Ozil, Alexis – Giroud (od 67. Ramsey)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Matel – Goncalo, Machado (od 84. Ćorić), Antolić (od 68. Henriquez) – Pjaca, Fernandes (od 56. Soudani), Rog

Žuti kartoni: Monreal (63.)

Strijelci: 1:0 Ozil (29.), 2:0 Sanchez (32.), 3:0 Sanchez (68.)

Dinamo je u 5. kolu Lige prvaka doživio 3:0 poraz protiv Arsenala u Londonu. Modri su dobro otvorili utakmicu, pola sata bili potpuno ravnopravni, a onda su domaćini u par minuta kaznili pogreške, zabili su Ozil i Alexis i bilo se teško vratiti da bi u nastavku sjajni Čileanac zabio još jedan pogodak za konačnih 3:0.

Dinamo je na Emirates došao s puno zasluženog respekta prema domaćinima, ali sa željom igrati svoju igru. Vidjelo se to od početka, Dinamo je u 4-3-3 formaciji s Rogom kao "povučenom špicom" jako dobro izgledao na terenu i bio ravnopravan. Modri su često pokušavali po desnoj strani gdje je Pjaca imao par dobrih prodora, a u sredini, gdje je inače Arsenal najjači, Modri nisu bili u podređenom položaju.

Istina, vidjelo se da su Alexis i Ozil kreatori – svega u Arsenalu. Brzonogi Čileanac često je ulazio u sredinu i tako radio dosta problema Modrima dok je Ozil sa svojim okomitim dodavanjima sjajno pronalazio suigrače. Ipak, prvih pola sata gledali smo vrlo izjednačenu utakmicu u kojoj su čak Modri imali više udaraca iz kuta, a niti u posjedu nisu puno zaostajali.

Modri su odigrali solidnu utakmicu, u određenim periodima utakmice bili su potpuno ravnopravni, no kada se pogleda svih 90 minuta pobjeda Arsenala je zaslužena. Domaćini su bili bolji, a Alexis i Ozil su sjajnu igru okrunili golovima za pobjedu i tri boda.

Nažalost, u samo tri minute domaćini su pokazali da je ovo Liga prvaka, a tu se ne – oprašta; baš ništa. U 29. minuti Dinamo je, koliko god to čudno zvučalo, protiv Arsenala u gostima primio pogodak - iz kontre. Modri su izgubili loptu oko centra, ali u polovici Arsenala, krenula je brza kontra u par dodavanja u kojoj je na kraju Alexis preciznim centaršutom na par metara od gola našao Ozila koji glavom šalje loptu u mrežu.

Tri minute kasnije novi pogodak i 2:0 za Arsenal. Kada se već činilo da je opasnost prošla Modri su pogriješili u predaji, Monreal prolazi po strani i ubacuje prema Alexisu koji lako šalje loptu u mrežu. Tako je to u Ligi prvaka; u tri minute Modri su napravili manju i veću pogrešku i na semaforu je pisalo 2:0 za Arsenal. Naravno, domaćini su tada dodatno stisnuli i do kraja poluvremena imali dvije odlične prilike, ali oba puta je Eduardo sjajno reagirao i obranio Ozilove pokušaje.

Domaćini su odlučno ušli u nastavak, odmah stisnuli visoko i u samo par minuta prvo je udarcem iz daljine prijetio Cazorla, a potom nakon kornera i Giroud, ali Modri su se obranili. S druge strane nisu niti Modri bili bezopasni pa je tako u 60. minuti sjajnu priliku imao Matel koji je ušao u kazneni prostor i gađao drugi kut, no udarac ide malo pored gola.

Nažalost, Arsenal je bio neumoljiv i u 68. minuti bilo je 3:0. Campbell je, kao i puno puta večeras, sa strane ušao u sredinu i okomitom loptom u zicera gurnuo Alexisa koji zaobilazi Eduarda i zabija drugi gol večeras. Modri su odmah odgovorili s dvije lijepe prilike, no nije išlo. Prvo je Pjaca lijepo prošao i pucao malo preko gola s 22-23 metra da bi niti minutu kasnije Pjaca i Rog kombinirali, na kraju se lopta sretno, ali itekako opasno odbila od Roga što Cech fantastično brani, a odbijanac Marko iz teške situacije šalje u stativu.

Arsenal je do kraja nastavio prijetiti, Alexis je nekoliko puta pokazao da je zaista fantastičan igrač, no rezultat se više nije mijenjao.

Modri su odigrali solidnu utakmicu, u određenim periodima utakmice bili su potpuno ravnopravni, no kada se pogleda svih 90 minuta pobjeda Arsenala je zaslužena. Dinamo sljedeću utakmicu igra u nedjelju od 15:00 protiv Lokomotive.