Krasni golovi i uvjerljiva pobjeda za kraj sezone

Suci: Igor Pajač (Zelina), Vedran Đurak (Sisak), Davor Kožarec (Domaslovec), Ivan Vučković (Zagreb)

Gledatelja: 2000

Lokomotiva: Filipović – Bartolec, Perić, Prenga, Barišić – Capan (od 53. Marić), Leko (od 27. Ćorić) – Fiolić, Andrijašević, Bručić (od 59. Cekici) - Grezda

Dinamo: Eduardo – Matel, Sigali, Benković, Musa – Moro, Rog (od 46. Gojak) – Fernandes, Šovšić (od 46. Olmo), Pjaca (od 54. Lovren) – Hodžić

Žuti kartoni: Moro (79.)

Strijelci: 0:1 Rog (23.), 0:2 Hodžić (29.), 0:3 Gojak (47.), 0:4 Fernandes (57.)

Dinamo je sezonu završio onako kako to i rade najbolji: uvjerljivom pobjedom! Modri su dominirali cijelu utakmicu protiv Lokomotive i na odmor otišli s dva fantastična pogotka prednosti zahvaljujući "udarčinama" Roga i Hodžića. U nastavku su prvaci nastavili u sličnom tonu, zabili su Gojak i Fernandes za konačnih 4:0 uoči odlaska na zasluženi odmor.

Trener Modrih je najavio da će priliku u zadnjoj utakmici sezone dobiti mladi igrači, ali i da bez obzira na to Dinamo želi pobjedu. Maksimirskih 90 minuta su pokazali da je trener bio u pravu za oboje. S Morom koji je upisao prve prvenstvene minute od početka utakmice odnosno Gojakom, Olmom i debitantom Lovrenom u nastavku Dinamo je bio – sjajan.

Nakon što se uoči početka od igračke karijere oprostio bivši kapetan Modrih Jerko Leko Dinamo nije imao "milosti" za proslavu Lokosa koji su osigurali Europu iduće sezone. Od početka su Modri dominirali, igralo se na jedan gol, ali nije bilo čistih prilika sve dok u 23. minuti Rog nije uzeo stvari u svoje ruke. Sjajni mladi igrač koji je, zanimljivo, ove sezone upisao čak 34 nastupa u 36 prvenstvenih kola uzeo je loptu na 30-ak metara, riješio se svog čuvara i fantastičnim udarcem pogodio suprotne rašlje za vodstvo!

Samo par minuta kasnije oko 2000 gledatelja vidjelo je još jedan krasan pogodak! Hodžić je, slično kao Rog, uzeo loptu na 25 metara, osvojio par metara i krasnim udarcem pogodio sami gornji kut za 2:0! Dvije "golčine" u manje od pola sata i jedino je šteta što je grozno vrijeme itekako utjecalo na posjetu jer gledatelji su itekako imali što za vidjeti. Dinamo je do kraja prvog dijela nastavio prijetiti pa su tako svoje udarce okušali Pjaca i nešto kasnije i Moro, ali Filipović je bio koncentriran.

Modri su u nastavak ušli s Olmom i Gojakom i upravo je taj dvojac nakon samo par minuta donio povećanje prednosti. Pjaca je u svom stilu prošao kroz sredinu, našao Olma na desnoj strani, a ovaj povratnom loptom poslužuje Gojaka koji s 12-13 metara šalje loptu pod prečku za 3:0 i još jedan lijepi pogodak. Utakmica se u nastavku dodatno otvorila i bilo je puno prilika na obje strane.

Tako su Eduardu prijetili Andrijašević iz prekida i Grezda je imao zicera, ali naš vratar je bio koncentriran i sve je obranio. S druge strane, u 57. minuti na semaforu je pisalo 4:0! Lovren je "prošao pola momčadi Lokomotive", Gojak ubacio, a Morin pokušaj je blokiran, no Fernandes natrčava na odbijanac i pogađa mrežu! Dinamo niti tu nije stao pa je tako Filipović bio na mukama do kraja utakmice.

Što reći za kraj utakmice i sezone na Maksimiru? Bila je ovo sezona u kojoj su se oko Dinama događale "nemoguće" stvari, no igrači i momčad su pokazali da su jači od svih prepreka i zaslužili su slaviti; kao i svi kojima je plava boja pri srcu! Modri su obranili naslov prvaka, osvojili su i Kup te igrali u Ligi prvaka gdje će vječno ostati zapisana pobjeda protiv velikog Arsenala! Bila je ovo, sportski gledano, fantastična sezona i možemo samo poželjeti da iduća bude na toj razini.

Momčad je odmah nakon utakmice protiv Lokomotive počela sa zasluženim odmorom, a početak priprema je 9. lipnja.