Soudani za pobjedu na Poljudu na kraju polusezone

Suci: Mario Zebec (Varaždin), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek)

Hajduk: Stipica - Juranović, Nižić, Šimić, Kvesić - Kožulj (od 79. Vojković), T. Bašić (od 89. Maganto) - Tudor, Vlašić, Erceg - Said (od 68. Ohandza)

Dinamo: Livaković - Šitum (od 46. Stojanović), Sigali, Benković, Pivarić - Antolić, Jonas (od 74. Ćorić) - Gojak, Soudani, Fernandes, Henriquez (od  65. Hodžić)

Žuti karton: Fernandes, Kvesić, Erceg, Ćorić

Crveni karton: Šimić

Strijelci: Soudani (90.+4)

U posljednjem kolu MAXtv Prve lige u prvom dijelu sezone Modri su na Poljudu upisali 1:0 pobjedu protiv Hajduka, a pogodak je u sudačkoj nadoknadi postigao Soudani!

Želja od utakmice s Hajdukom bio je svakako pobjeda kako bi se zadržao priključak za vodećom Rijekom, i smanjio zaostatak, uoči zimske stanke, a Dinamo se u Zagreb vraća uz osvojena tri boda. Modri su u prvom dijelu pokazali bolju igru, imali su niz dobrih prilika koje nažalost nisu iskoristili, dok ni u drugom dijelu nisu uspjeli realizirati nekoliko dobrih pokušaja. Ipak, u sudačkoj je nadoknadi Soudani zatresao mrežu Hajduka nakon lijepog dodavanja Gojaka.

Trener Ivajlo Petev najavio je na konferenciji za medije dan uoči derbija da će Dinamo dati sve od sebe da dođe do slavlja protiv splitskog kluba. Od prve minute na golu je bio Livaković, dok su u obrani igrali stoperski par Sigali i Benković te Šitum i Pivarić na stranama. Sredinu su čuvali Antolić, Jonas i Gojak, dok su naprijed igrali Fernandes i Soudani na stranama i Henriquez kao špica.

ZANIMLJIVE PRILIKE U PRVOM DIJELU

Od prve minute momčadi su ušle motivirano i čvrsto, a već u prvih deset minuta Dinamo je imao dvije dobre prilike. Prvo je Pivarić s lijeve strane ubacio prema petercu domaćina gdje je Henriquez malo zakasnio, da bi malo kasnije Soudani imao sjajnu priliku. Pucao je s ruba kaznenog prostora pokraj svog čuvara, a prizemna je lopta otišla malo pokraj lijeve vratnice.

Domaćin je imao priliku iz slobodnog udarca s nekih 30 metara, ali Bašić je loptu poslao visoko preko gola. Ponovno je svoju priliku propustio raspoloženi Soudani u 22. minuti. Prvo je Jonas opalio iz daljine, a Stipica obranio, zatim je na odbijenu stigao alžirski igrač koji iz blizine još jednom loptu šalje u ruke vratara Hajduka.

Nakon posljednje utakmice prvog dijela sezone i gostovanja kod Hajduka te vrijedne 1:0 pobjede pred Modrima je odmor nakon čega slijedi povratak na Maksimir i pripreme za drugi dio sezone. Dinamo na proljeće očekuje nastavak borbe za povratak na vrh u prvenstvu, kao nastavak Hrvatskog kupa.

U 30. minuti dobra akcija kapetana Dinama Antolića koji je s desne strane precizno ubacio na drugu vratnicu gdje je zatim Henriquez glavom loptu poslao malo pokraj lijeve vratnice. Tri minute kasnije Šitum je ubacio s desne strane, a Soudani loše zahvatio loptu. Do kraja prvog dijela nije bilo više ozbiljnih prillika pa su momčadi na odmor otišle bez pogodaka.

U nastavku utakmice Livaković je sjajno reagirao kada je u 56. minuti obranio Ercegov pokušaj glavom iz blizine. Nešto kasnije pokušao je Kožulj iz slobodnog udarca iz velike daljine, ali loptu je poslao preko gola.

POGODAK SOUDANIJA ZA POBJEDU

U drugom dijelu ozlijedio se Jonas koji je morao napustiti travnjak i uz medicinska je kola otpraćen do svlačionice, a u igri ga je zamijenio Ćorić. Najbolju su priliku u nastavku Modri imali u 78. kada je Soudani na nekih 12 metara glavom spustio za Hodžića koji puca u Livakovića. Raspoloženi je alžirski napadač ipak do kraja dočekao svoju priliku.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko pokušaja s obje strane, a Soudani je u sudačkoj nadoknadi napokon zatresao mrežu domaćina. Gojak je sjajno pronašao napadača Dinama koji je iskosa s nekih pet metara zabio za vodstvo i veliko veselje te vrijednu pobjedu na Poljudu.