NK Veli Vrh - GNK Dinamo 0:5 (0:1)

Suci: Ivan Bebek, Robi Kezele, Marko Balen (Rijeka), Vedran Jelenčić (Kastav)

Veli Vrh: Vujica, Žižak (od 52. Fiorido), Vujica B., Urošević, Ulemek (od 62. Škiljan), Ćeranić, Urošević G., Šistov, Belli, Sabadoš (od 65. Vidajić), Agaj

Dinamo: Livaković - Sosa (od 46. Fiolić), Soldo, Perić, Morris (od 46. Olmo) - Ćorić (od 60. Knežević), Machado, Gojak - Hodžić, Henriquez, Šitum

Strijelci: 0:1 Morris (26.), 0:2 Henriquez (49.), 0:3 Olmo (59.), 0:4 Olmo (79.), 0:5 Hodžić (85.)

Modri su u utakmici 1/16 finala Kupa na gostovanju kod NK Veli Vrh upisali zasluženu 5:0 pobjedu. Pogotke su postigli Morris, Henriquez, Olmo dva puta i Hodžić, a Dinamo je tako zasluženo osigurao mjesto u osmini finala Kupa.

Modri su nakon tri neugodna poraza u napornom ritmu utakmica imali prvi ispit u Kupu ove sezone, a momčad je vodio trener Željko Sopić, dosadašnji pomoćni trener koji je preuzeo Dinamo nakon ostavke Zlatka Kranjčara. Zagrebački je klub zasluženo došao do velike pobjede te vratio pozitivnu atmosferu uoči nadolazećih utakmica s Lokomotivom (23.9.) i Juventusom (27.9.).

Kao što je bilo najavljeno uoči utakmice, od prve minute na terenu je bila momčad koja nije igrala u Rijeci. Na golu je startao Livaković, dok su obrani igrali Sosa i Morris na stranama te stoperi Perić i Soldo. U vezi su bili Machado, Gojak i Ćorić, dok su naprijed igrali Šitum i Hodžić na stranama te Henriquez kao špica.

Dinamo je u 1/16 finala Kupa na gostovanju kod Velog Vrha u Puli upisao 5:0 pobjedu, a pogotke su postigli Morris, Henriquez, dva puta Olmo i Hodžić.

Modri su od prve minute krenuli prema naprijed i tražili su prostor po bokovima preko Sose i Morrisa. Domaćin se dobro branio i blokirao pokušaje Modrih, ali samo do 26. minute kad se zatresla domaća mreža. Pogodak je postigao mladi Morris glavom nakon kornera, a do kraja prvog dijela imao još dobrih akcija po desnoj strani, kao i dobrih ubačaja.

Do kraja prvog dijela Livaković je, od ozbiljnijih prilika Velog Vrha, imao jednu obranu izgledne prilike, dok gol Dinama nije bio previše ugrožen. Imali su i Modri još prilika za povećanje vodstva, u 41. je Gojak poslao loptu u mrežu, ali je sudac ranije svirao zaleđe, dok je i Hodžić u 44. bio u dobroj situaciji pred vratima domaćina, ali je loptu poslao preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela, Machado je izveo slobodan udarac, prvo je pucao Hodžić, a zatim Henriquez loptu šalje u mrežu, ali je ponovno Dinamo bio u zaleđu.

POVEĆANJE PREDNOSTI U NASTAVKU

U nastavak utakmice Modri su ušli jednako motivirano, a novi je pogodak postigao Henriquez u 49. minuti. Domaćin je pokušavao proći kroz obranu Dinama, ali nije išlo, a zagrebački je klub povisio prednost u 60. minuti. Gojak je izveo korner s desne strane, pronašao Olma koji je krasno iz okreta zabio za 3:0. Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko pokušaja. Prvo je mladi Olmo ponovno zabio na asistenciju Fiolića za povećanje prednosti, a konačnih je 5:0 nakon gužve i odbijanja lopte postavio Hodžić u 85. minuti za veselje i zasluženu pobjedu.

Pred Modrima je nova utakmica već u petak, 23. rujna, u Kranjčevićevoj (18h) kada je na rasporedu prvenstveni ogled protiv Lokomotive.