Suci: Craig Thomson, David McGeachie, Alan Mulvanny, Stuart Stevenston (Škotska)

Salzburg: Walke, Ćaleta-Car, Schwegler (od 46. Lainer), Ulmer, Hinteregger, Lazaro (od 61. Samassekou), Berisha, Leimer, Bernardo, Soriano, Wanderson (od 67. Minamino)

Dinamo: Eduardo - Stojanović, Benković, Sigali, Pivarić – Antolić (od 83. Schildenfeld), Jonas (od 73. Pavičić)  – Soudani, Rog, Fernandes – Henriquez (od 62. Ćorić)

Žuti kartoni: Lazaro, Sigali, Jonas, Stojanović, Ćaleta-Car, Samassekou

Strijelci: 1:0 Lazaro (22.), 1:1 Fernandes (87.), 1:2 Soudani (95.)

Nakon što su Dinamo i Salzburg u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka na Maksimiru odigrali 1:1 i pokazali da su ravnopravne momčadi, u Austriji smo gledali napetu i izuzetno neizvjesnu utakmicu u kojoj su Modri sjajnom završnicom zasluženo stigli do 2:1 pobjede i mjesta u velikoj Ligi prvaka!

Salzburg je u prvom dijelu bio bolja momčad, stvarao prilike, postigao pogodak i zasluženo na odmor otišao uz 1:0 prednost, da bi u nastavku utakmice, odnosno u završnici utakmice Modri preuzeli stvar u svoje ruke i preokrenuli cijelu priču. Prvo je u 87. Fernandes nakon sjajne akcije postavio 1:1 i tako izborio produžetke i priliku za preokret priče. U prvom produžetku nije dugo trebalo čekati motivirane Modre koji su došli u vodstvo u 95. minuti pogotkom Soudanija. Prvi pokušaj Alžirca Walke je obranio, da bi odbijenu Soudani ipak poslao u gol za ogromno veselje koje se nastavilo nakon sučeva zvižduka za kraj utakmice.

UZ VJERU DO MJESTA U LIGI PRVAKA

Modri su najavili prije odlaska u Austriju da idu po prolaz u skupinu Lige prvaka, kao i to da vjeruju u sebe te da će dati maksimum za dobar rezultat. Dinamo je za uzvrat i bitnu utakmicu igrao u standardnom sastavu 4-2-3-1. Od prve minute na golu imao Eduarda te u zadnjoj liniji Stojanovića, Pivarića, Sigalija i Benkovića. Ispred su bili Antolić i Jonas, dok su naprijed igrali Fernandes i Soudani na stranama, u sredini polušpica Rog te Henriquez kao špica.

U prvoj utakmici play-offa Lige prvaka Dinamo i Salzburg odigrali su 1:1, da bi u uzvratu Modri slavili 2:1 u Austriji. Pogodak je u prvoj utakmici postigao Rog, dok su u uzvratu strijelci bili Fernandes i Soudani. Modri će tako zasluženo biti dio velike Lige prvaka.

Obje su momčadi stisnule od prve minute i tražile svoje prilike, a opasno je bilo pred vratima Dinama u 7. minuti kada je goste dva puta pokušao ugroziti Soriano. Srećom za Dinamo, Antolić i Pivarić spremno su otklonili opasnost. Ubrzo nakon toga Eduardo je imao dvije sjajne obrane. Wanderson je izveo korner s lijeve strane, Hinteregger pucao, a vratar Dinama izvadio loptu ispod prečke. Na odbijenu je loptu stigao Soriano čiji je pokušaj Eduardo još jednom obranio. Modri su imali dobru situaciju u 16. minuti kada je Rog izveo slobodan udarac s lijeve strane, loptu poslao prema drugoj vratnici, ali je Walke istrčao i spremno uhvatio loptu.

Već je u prvih 20-ak minuta domaćin pokazao jasnu namjeru da ide po pogodak, a to im je i uspjelo u 22. minuti kada je Lazaro postavio 1:0. Salzburg je krenuo u polukontru, Lazaro je s lakoćom prošao po lijevoj strani obranu Dinama i poslao loptu ispod prečke za vodstvo.

S druge strane, imao je Dinamo dobru priliku u 26. minuti, ali je pokušaj Benkovića glavom nakon kornera ipak bio nedovoljno precizan. Salzburg je kontrolirao igru, nizale su se akcije, dok su Modri pokušavali ostati čvrsti i kompaktni u obrani te su uspjeli sačuvati mrežu od novih pogodaka. Najbolja je prilika za momčad trenera Kranjčara bila ona u 45. minuti kada je Stojanović s desne strane s velike udaljenosti nabacio precizno u sredinu prema Fernandesu, a Junior je zatim glavom loptu poslao u ruke vratara Walkea. Šteta jer bila je to idealna prilika da Dinamo ode na odmor s izjednačenjem.

U nastavku utakmice domaćin je nastavio s kontrama i polukontrama, dok je i Dinamo tražio svoju priliku za pogodak. Iako se igralo na polovici domaćina, nije bilo ozbiljnije prilike Modrih. S druge strane, opasno je bilo u 56. minuti kada je Berisha došao do lopte u trku dok je ulazio u kazneni prostor Salzburga i, srećom za goste, loptu poslao tek pokraj lijeve vratnice.

U 57. minuti pokušao je Jonas, ali Bernardo je blokirao njegov pokušaj. Najizglednija prilika Dinama bila je ona u 62. minuti kada je Stojanović s desne strane sjajno pronašao u sredini Fernandesa, Junior zatim glavom loptu poslao prema mreži domaćina, a Walke kranjim naporon spašava loptu i brani. U 80. minuti Eduardo je sjajno obranio pokušaj Berishe koji se sam sjurio prema vratima Dinama.

NAPETA ZAVRŠNICA I PRODUŽECI

Ždrijeb parova skupina Lige prvaka na rasporedu je u četvrtak, 25.8., u 18 sati.

Izuzetno napeta završnica i posljednjih desetak minuta igre donijeli su niz prilika s obje strane. Domaćin je htio povećati vodstvo, dok su Modri tražili način za izjednačenje i produžetke. Eduardo je imao novu dobru obranu kada je Minamino s ruba kaznenog prostora loptu poslao u ruke vratara modre momčadi. U 81. minuti Ćorić je pucao iz voleja, ali Walke je spremno obranio. Sjajna akcija Dinama u 82. minuti, s desne je strane Stojanović ubacio, Schildenfeld poslao loptu na drugu stativu, a Fernandes iz prve od bloka loptu poslao u mrežu za izjednačenje i veliko veselje modrog stožera i navijača Dinama.

Rastrčani Modri zasluženo su u posljednjim trenucima utakmice stigli do pogotka koji im je osigurao produžetke i nove prilike za preokret priče. U 95. minuti nakon nekoliko dobrih prilika Modri su preokrenuli rezultat. Soudani je iz drugog pokušaja sjajno matirao Walkea i donio Dinamu veliko veselje.

Modri će tako ponovno biti dio najljepšeg nogometnog natjecanja na svijetu, a mi ovim putem još jednom čestitamo na novom velikom uspjehu, u društvu klubova gdje je Dinamu i mjesto!