Modri u Osijeku stigli do vrijedne pobjede

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec), Davor Kožarec (Domaslovec), Pajač (Zelina)

Osijek: Mikulić - Matas (od 77. Pušić), Škorić, Barać, Barišić - Lukić, Vojnović (od 61. Lesjak) - Boban, Pušić, Lopa (od 68. Grgić) - Perošević

Dinamo: Livaković - Šitum, Sigali, Benković, Pivarić - Knežević (od 24. Henriquez), Jonas, Gojak - Soudani, Fernandes (od 90. Fiolić), Ćorić (od 81. Moro)

Žuti karton: Lopa, Pivarić, Lesjak

Crveni karton: Boban

Strijelci: 0:1 Ćorić (45.+1), 0:2 Soudani (48.)

Nakon utakmice Lige prvaka protiv Lyona, Modri su se vratili prvenstvu i utakmicama MAXtv Prve lige. U 17. kolu na gostovanju u Gradskom vrtu upisali su 2:0 pobjedu. Prvi je pogodak postigao Ćorić sjajnim udarcem s više od 20 metara koji je kroz noge vratara Mikulića prošao do mreže Osijeka, dok je na 2:0 postavio Soudani iz blizine u 48. minuti susreta.

Dinamo je u Osijek stigao bez ozlijeđenog kapetana Antolića, Matela i Stojanovića, dok su se u puni pogon vratili Soudani i Ćorić. Na golu je od prve minute bio Livaković, a u zadnjoj su liniji bili Pivarić i Šitum na stranama te stoperski par Sigali i Benković. U sredini su igrali Knežević, Jonas i Gojak, dok su naprijed bili Soudani, Ćorić i Fernandes.

Modri su u utakmicu ušli motivirani uz imperativ pobjede i tri boda kako bi zadržali priključak od šest bodova zaostatka za Rijekom. U prvom dijelu vidjeli smo nekoliko zanimljivih prilika s obje strane, a Modri su poveli u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Ćorić je pucao s nekih 25 metara, a lopta kroz noge vratara Mikulića završila u mreži za 1:0 i veliko slavlje prije odlaska na odmor.

POGODAK U SUDAČKOJ NADOKNADI ZA VELIKO SLAVLJE

U prvom su dijelu igrači trenera Peteva imali više dobrih pokušaja koji nažalost nisu bili realizirani. Kombinirali su odmah na početku Ćorić i Soudani, ali je udarac Ćorića završio u rukama domaćeg vratara. Nešto kasnije Dinamo je mogao povesti i preko Kneževića. Nakon prekršaja na Fernandesu sudac je dosudio slobodan udarac za Modre na nekih 20-ak metara, Fernandes pje ucao, a lopta zatim od bloka stigla do Kneževića koji iz super pozicije loptu silovito šalje ipak preko gola.

U Osijek nisu stigli ozlijeđeni Antolić, Matel i Stojanović, dok su od prve minute u igri bili Soudani i Ćorić. U 23. minuti utakmice iz igre je izašao Knežević koji je zadobio udarac u glavu, a u igri ga je zamijenio Henriquez.

Mladi je Knežević nakon 20-ak minuta izašao iz igre nakon što je u jednom duelu zaradio udarac u glavu, a u igru je tada ušao Henriquez. U 24. minuti novi pokušaj gostiju. Šitum je sjajno nanizao trojicu igrača po desnoj strani i gurnuo u sredinu prema Gojaku koji je s nekih 20 metara loptu poslao malo preko gola.

Imali su i domaćini svoje prilike od kojih vrijedi izdvojiti pokušaj Barišića čiji je udarac s lijeve strane završio na prvoj vratnici u rukama Livakovića. Najbolja je prilika za Osijek dogodila se u 37. minuti kada je ponovno raspoloženi Barišić ubacio s lijeve strane na prvu vratnicu prema Peroševiću koji se u skoku sudario s vratarom Dinama.

U sudačkoj nadoknadi stigao je napokon i prvi pogodak Dinama. Ćorić se odlučio na udarac malo iskosa s nekih 25 metara, a lopta kroz noge vratara Mikulića prošla u mrežu Osijeka za veliko slavlje prije kraja prvog dijela.

POVEĆANJE VODSTVA U NASTAVKU

Nastavak susreta donio je povećanje vodstva gostiju već nakon par minuta. Henriquez je sjajno gurnuo za Soudanija koji je s nekih osam metara zatresao Mikulićevu mrežu za veselje i povećanje prednosti na 2:0.

Nakon 2:0 pobjede protiv Osijeka Modri se okreću Kupu i utakmici četvrtfinala s Interom u Zaprešiću (30.11.), a zatim na Maksimiru slijedi derbi s Rijekom (subota, 3.12.).

Imao je uskoro i Pivarić dobru priliku s nekih 17-18 metara, ali zaposleni Mikulić još jednom bio je na mjestu i tako ponovno sačuvao mrežu Osijeka. U 70. minuti Matas je primio loptu na prsa i pucao, ali Livaković je bio na mjestu i odbio loptu u korner.

U 78. minuti vidjeli smo grubi start Bobana na Šitumu i opravdani crveni karton za domaćeg igrača. Soudani je pokušao ponovno zaprijetiti u 82. minuti, ali njegov udarac glavom završava iznad gola. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko pokušaja, ali rezultat se nije mijenjao.

Uz novu vrijednu zasluženu pobjedu i tri boda Dinamo je zadržao priključak za vodećom Rijekom te je zadržao zaostatak od šest bodova, a pred Modrima slijede dvije bitne utakmice idući tjedan: četvrtfinale Kupa protiv Intera iz Zaprešića (srijeda, 30.11.) i derbi s Rijekom na Maksimiru (subota, 3.12.).