NK Inter Zaprešić – GNK Dinamo 0:1 (0:1)

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Kruno Šarić (Županja), Fran Jović (Zagreb)

Dinamo: Livaković – Matel, Sigali, Benković, Pivarić – Machado, Pavičić – Soudani (od 82. Schildenfeld), Ćorić (od 54. Knežević), Fernandes - Henriquez (od 58. Šitum)

Inter Zaprešić: Čović - Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin - Šarić (od 70. Brlečić), Šoljić - Ottochian (od 67. Čeliković), Puljić, Kolar (od 77. Mamut) - Blažević

Žuti kartoni: Ottochian (65.), Sigali (88.)

Strijelci: 0:1 Ćorić (9.)

Nakon što su u osmini finala Kupa upisali 2:1 pobjedu protiv Bjelovara i osigurali mjesto u idućoj fazi natjecanja, Modri su se ponovno okrenuli borbi u prvenstvu. U 14. kolu MAXtv lige momčad trenera Ivajla Peteva upisala je na gostovanju u Zaprešiću upisali 1:0 pobjedu protiv Intera. Jedini je pogodak postigao Ante Ćorić, u 9. minuti susreta.

Dinamo je i dalje u teškom ritmu zahtjevnih utakmica svakih nekoliko dana, a trener Petev najavio je na konferenciji za medije da njegova momčad ide po sva tri boda. Modri su u utakmicu protiv Intera krenuli s Livakovićem na golu te obranom u sastavu Matel i Pivarić na stranama te stoperski par Sigali i Benković. Ispred su igrali Machado i Pavičić, dok su prema naprijed bili Soudani i Fernandes na stranama te Ćorić u sredini. Od prve minute špica je bio Henriquez.

Za utakmicu s Interom nisu konkurirali kapetan Domagoj Antolić koji se oporavlja nakon operacije meniskusa, kao i ozlijeđeni Fiolić, Lešković i Goncalo.

Domaćin je krenuo prema naprijed od prve minute pa je Livaković na početku imao nekoliko intervencija, uglavnom nakon pokušaja Boseca. Domaćin nije iskoristio nekoliko dobrih prilika za pogodak pa su Modri odigrali sjajnu kombinaciju za 1:0 i rano vodstvo. Machado je izveo slobodan udarac, a Ćorić sjajno loptu poslao u mrežu Intera u devetoj minuti utakmice za 1:0 i veliko veselje.

Nije Inter nakon neugodnog pogotka i neiskorištenih prilika odustao od pokušaja pa je i Livaković dalje odradio nekoliko dobrih reakcija. Modri su pokušali povećati prednost u 19. minuti kada su kombinirali Ćorić i Fernandes, ali pokušaj Čileanca završio je od obrane Intera u vanjskom dijelu mreže.

ZANIMLJIVO PRVO POLUVRIJEME I PRILIKE S OBJE STRANE

Inter je ubrzo imao dobru priliku kada je, srećom za Dinamo, siloviti udarac Šoljića otišao malo preko gola. Nešto kasnije Machado je izveo korner, a Sigali glavom loptu poslao pokraj gola. Imao je Ćorić još jednu dobru priliku kada je s nekih 20 metara loptu poslao u ruke vratara Čovića.

U 29. minuti Puljić precizno šalje loptu prema vratima Dinama, a Livaković dobro reagira i spašava svoju mrežu. Novi sjajan pokušaj Puljića vidjeli smo i minutu kasnije kada je s desne strane iskosa s ruba kaznenog prostora loptu silovito poslao u lijevu vratnicu. Da je lopta skrenula u gol bilo bi to neobranjivo za Livakovića.

Momčadi su nastavile s pritiskom prema kraju prvog dijela, u 39. minuti još jedan dobar pokušaj Ćorića koji je s lijeve strane iz blizine kaznenog prostora loptu poslao malo pokraj desne vratnice. Dinamo je do kraja prvog dijela imao dvije dobre siutacije. Soudani je pokušao dodati u sredinu za Henriqueza koji je bio sam pred golom domaćina, ali obrana intera blokirala je pokušaj.

U posljednjoj minuti prvog dijela sjajna prilika za povećanje vodstva koja je nažalost ostala neiskorištena. Soudani je sjajno s centra pronašao na lijevoj strani Fernandesa koji glavom prebacuje svog čuvara i šalje loptu do Henriqueza koji pogađa lijevu vratnicu.

U drugom poluvremenu u 54. minuti dobra ideja Ćorića koji je pokušao pronaći Henriqueza nakon što je prošao nekoliko protivničkih igrača, ali ipak ništa od akcije. Par minuta kasnije Henriquez je ubacio, a Fernandes loptu šalje u vratara Čovića. Domaćin je imao još jednu dobru priliku kada je Puljić glavom zatresao vanjski dio Dinamove mreže.

ŠITUMOVA STOPOSTOTNA PRILIKA ZA GOL

U 69. minuta izgledna prilika za povećanje prednosti nakon niza pokušaja, ali dodavanje Soudanija Šitum nažalost s pet metara šalje preko gola Intera.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika, ali Modri su do sačuvali minimalno vodstvo i upisali zaslužena tri boda.

Nakon utakmice s Interom u Zaprešiću pred Modrima je put u Španjolsku na utakmicu 4. kola Lige prvaka protiv Seville. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 2.11., u 20:45h.