Trener Petev nakon remija protiv Rijeke:

Šteta propuštenih prilika

U derbiju 18. kola MAXtv Prve lige između prvog i drugog na ljestvici, Dinamo i Rijeka podijelili su bodove (1:1) u zanimljivom dvoboju. Rijeka je došla u vodstvo preko Gorgona početkom nastavka, dok je Sigali izjednačio i postavio konačan rezultat u 77. minuti susreta.

Na press konferenciji, glavni trener Dinama Ivajlo Petev nije bio zadovoljan realizacijom momčadi i rezultatom.

- Prvih 15 minuta nisu bili dobri za nas, nismo radili ono što smo zamislili. Ali, digli smo se i do kraja poluvremena kreirali 4-5 dobrih prilika. Ponovno šteta što nismo zabili pogodak u prvom dijelu, dok smo u nastavku primili jako glup gol. Po meni je nemoguće da iz našeg napada primimo takav pogodak. Za to smo si sami krivi, a nakon primljenog pogotka bili smo dezorijentirani nekoliko minuta, usporeni u dodavanjima. Na kraju smo dobro iskoristili čovjeka više, postigli izjednačujući pogodak i imali par minuta da okrenemo utakmicu - osvrnuo je trener za susret protiv Rijeke.

Iako je odavao i izrazio nezadovoljstvo nakon remija, novinari su upitali koliko je trener zadovoljan prezentacijom momčadi. - Naravno da nisam zadovoljan, imali smo 4-5 prilika, a primili smo pogodak. Moramo učiti iz naših greški, samo je šteta kako smo danas i ranije u Ligi prvaka primili puno golova iz naših glupih grešaka.

Prije derbija prednost Rijeke iznosila je šest bodova, sada je odstojanje isto, i dalje šest bodova. - Idemo dalje, moramo poboljšati našu igru. Ništa još nije riješeno, u igri je još mnogo utakmica do kraja prvenstva.

Je li ovo najbolje što Dinamo u ovom trenutku može pružiti? - Ne. Vjerujem da možemo bolje, pokušavamo iz igrača izvući maksimum te po meni ovo nije najbolje što Dinamo može pružiti.

Trener Petev je odgovorio na pitanje o realizaciji, koji je ove polusezone značajan problem momčadi: - To je šteta. Veliki europski klubovi iz jedne prilike postignu pogodak, a mi iz šest ne možemo zabiti. Iako, golman Rijeke bio je vrlo dobar, obranio je sve što je mogao.

Za kraj, je li trenera iznenadila igra Rijeke? - Imaju svoje prednosti u kontinuitetu na trenerskoj klupi, imaju svoj prepoznatljiv stil, ali znali smo kako će igrati Rijeka. Najvažnije je kako mi izgledamo i igramo. Međutim, nogomet je igra na gol. Zbog dobre igre nećete osvojiti tri boda, morate zabiti više od protivnika - zaključio je Petev.