Dinamo II u subotu u Vinkovcima:

Plavi ponovno u krnjem sastavu u Vinkovce

Prošli put nedostajalo im je čak 17 igrača, a i sad je pitanje na koji će način složiti kadar... Bila jesen ili proljeće, početna ili završna faza sezone, Dinamov odlazak u ravnu Slavoniju i nije tako ravan, već naprotiv – i te kako je “brdovit i strm”. Tako to barem izgleda iz kuta samoga trenera Željka Sopića, baš kao što je to bio slučaj i s njegovim prethodnikom Sretenom Ćukom. Početkom rujna, u dvoboju 4. kola, Ćuk je poveo Dinamo II u Vinkovce bez čak 17 igrača koji su bili dio kadra za aktualnu sezonu. Sa sličnim se problemom bori i Sopić uoči subotnjega gostovanja na istom stadionu. Cibalia i Dinamo II toga će dana u 17:00 sati odigrati dvoboj 29. kola Druge HNL, a većina igrača iz Sopićeva kadra nakratko će “na posudbu” u juniorsku momčad koju ovoga vikenda čeka iznimno važan prvenstveni dvoboj.

Cibalia je zabetonirana na drugom mjestu sa 57 bodova, četiri boda manje od vodećega Šibenika. Trećeplasirane Sesvete ovoga su petka, u ranije odigranoj utakmici 29. kola, pobijedile sastav Dugopolja 3:1 pa sad, sa 48 bodova, imaju šest više od Dinama II koji se smjestio na četvrtoj poziciji.

Oba dosadašnja međusobna ogleda Cibalije i Dinama II završena su remijem, bilo je 1-1 i u Vinkovcima i u Zagrebu. Momčad s Bosuta u prvoj je utakmici vodio trener Damir Milinović, u zagrebačkom je ogledu na klupi sjedio Miroslav Bojko, a sad će, i u njihovu trećem okršaju, sastav voditi novi strateg – Stanko Mršić

Oba dosadašnja međusobna ogleda Cibalije i Dinama II završena su remijem, bilo je 1:1 i u Vinkovcima i u Zagrebu. Momčad s Bosuta u prvoj je utakmici vodio trener Damir Milinović, u zagrebačkom je ogledu na klupi sjedio Miroslav Bojko, a sad će, i u njihovu trećem okršaju, sastav voditi novi strateg – Stanko Mršić. Novi je, dakako, samo u ovoj sezoni. Mršić je najveći dio svoje igračke i trenerske karijere proveo upravo u vinkovačkom klubu. Nadalje, u trenerskoj je ulozi sa čak tri različita kluba uspijevao pobijediti Dinamo: s Cibalijom, Osijekom i Splitom. Štoviše, upravo je Mršić potpisao jedinu pobijedu Osijeka protiv Dinama u Maksimiru u HNL-u. Bilo je to 9. rujna 2000. kad su bijelo-plavi slavili 1:0.

U prethodnom, rujanskom vinkovačkom ogledu Cibalia je povela u 24. minuti efektnim pogotkom Matije Mišića iz slobodnoga udarca. Plavi su izjednačili u 55. minuti nakon jedanaesterca. Domaći je branič Filip Žderić u svom kaznenom prostoru srušio Amera Gojaka, a sudac pokazao na jedanaesterac. Bojan Knežević s bijele je točke pucao u donji lijevi kut, vratar Mladen Matković odbio loptu, ali na nju je ponovno naletio Knežević i glavom proslijedio u mrežu.

U okršaju 15. kola,  na izmaku listopada, Dani Olmo u 59. je minuti snažno pucao sa 20 metara i proparao rašlje za Dinamovo vodstvo. Cibalia je izjednačila 14 minuta kasnije kad je Žderić ubacio u sredinu, a kapetan Frane Vitaić u gužvi na vrhu peterca uspio dohvatiti loptu i skrenuti je u mrežu.