Preokret za vrijednu i zasluženu pobjedu

Suci: Ante Vučemilović-Š., Dalibor Conjar, Hrvoje Barišić, Dario Bel (svi Osijek)

Slaven Belupo: Rozman – Purić, Galović, Međimorec, Štiglec (od 66. Savić) – Paracki, Crepulja, Brlek (od 51. Jambor) – Ozobić (od 38. Križman), Delić, Ejupi

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Matel – Goncalo, Machado – Hodžić (od 18. Pjaca), Rog (od 78. Ćorić), Pivarić – Henriquez (od 57. Soudani)

Žuti kartoni: Goncalo (77.), Taravel (89.)

Strijelci: 1:0 Delić (39.) / 1:1 Taravel (44.), 1:2 Henriquez (56.)

Dinamo je odigrao dobru utakmicu i golovima Taravela u prvom odnosno Henriqueza u drugom dijelu došao do preokreta i odnio 2:1 pobjedu iz Koprivnice!

Nakon reprezentativne stanke i uoči novog spektakla u Ligi prvaka protiv Arsenala Modri su došli na neugodno gostovanje u Koprivnicu. Trener Mamić u najavi utakmice je rekao kako cijeni Slaven i stil igre koji gaje, ali i da upravo u želi Koprivnici krenuti u novi pozitivni niz. Naravno, znali su Modri da to neće biti lagano, a vidjelo se to od samog početka utakmice.

Trener se odlučio na lijevog beka staviti Matela koji je često i vrlo dobro igrao tu poziciju dok je ofenzivan na istoj strani bio Pivarić. Naravno, naš reprezentativac već godinama igra na poziciji beka, ali u mlađim kategorijama pa čak i na početku seniorske karijere je u formaciji 4-3-3 igrao upravo u ovoj najofenzivnijoj trojki tako da mu je ta pozicija itekako poznata.

Dinamo je bio bolji, imao više posjed lopte i diktirao ritam igre, ali Slaven se nije povukao i predao Modrima loptu i dopustio da grade svoje napade. Dapače, domaći igrači su visoko stiskali Modre, nerijetko skroz do Eduarda te su visokim pritiskom i agresivnošću u sredini terena dobro parirali prvacima; isto kao u Maksimiru gdje su se predstavili u vrlo dobrom izdanju.

Ipak, Dinamo je kroz posjed dolazio do prilika pa je tako u 7. minuti udarcem pod prečku prijetio Pinto, no Rozman udarac odbija u korner. Par minuta kasnije glavom je loptu preko gola poslao Henriquez, a već u 18. minuti problemi s ozljedama su dobili nastavak. Nakon sudara s vratarom domaćina iz igre je izašao Hodžić, a umjesto njega ušao je Pjaca.

Upravo je Pjaca nekoliko puta prošao i ubacio u sredinu, ali nije bilo pravih prilika. Taman kada je nakon pol sata Dinamo dodatno stisnuo i napravio pritisak – domaćini su poveli. Malo prije ušli Križman je odlično uposlio Delića koji ulazi u prazan prostor i šalje loptu pored istrčalog Eduarda za slavlje domaćina. Bilo je to u 39. minuti, no Dinamo je brzo reagirao i uoči odlaska na odmor ipak izjednačio rezultat. Modri su stisnuli, bilo je puno igrača u kaznenom prostoru Slavena da bi se na kraju Taravel odlično snašao i udarcem škaricama iz blizine poslao loptu u mrežu.

Dinamo je u nastavak ušao bez novih izmjena, a prvu priliku imao je ponovno rastrčani, sveprisutni i za domaćine nezaustavljivi Rog čiji pokušaj završava u rukama domaćeg vratara. Dinamo je nastavio stiskali i već u 56. minuti Modri su došli do potpunog preokreta. Rog je, naravno, bio začetnik akcije na kraju koje je Henriquez dobio loptu u kaznenom prostoru i pogodio za vodstvo. Odmah nakon toga strijelac je napustio igru, a umjesto njega ušao je Soudani.

Dinamo je odigrao dobru utakmicu, bio bolja momčad i unatoč vodstvu domaćina golovima Taravela u prvom odnosno Henriqueza u drugom dijelu došao do preokreta i odnio 2:1 pobjedu iz Koprivnice.

Alžirac se u 65. minuti našao u fantastičnoj prilici kada je krenuo sam prema golu domaćina, stigli su ga jedan branič domaćina i Pjaca kojega je Soudani pokušao uposliti, ali dodavanje nije bilo precizno. Niti tu nije bio kraj sjajne šanse jer je Soudani ponovno došao do lopte i pucao, ali Rozman brani njegov udarac.

Dinamo nije stao nakon vodstva već su Modri nastavili s napadima pa je tako u 76. minuti odličnu priliku imao Pivarić koji je pored neodlučnih domaćina došao do lopte, ali Rozman je upisao još jednu dobru obranu. S druge strane, domaćini su pokušali udarcem Parackog iz daljine, ali pravih prilika za izjednačenje nisu imali. Modri su do kraja imali još par prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Dinamo je tako na najbolji mogući način nastavio nakon reprezentativne stanke, a iduća utakmica pred Modrima je ona 5. kola Lige prvaka koja se u utorak protiv Arsenala igra na Emiratesu.