Dinamo - Juventus 0:4:

Presudila razlika u kvaliteti hrvatskog i talijanskog prvaka

Autor fotografije: Pixsell/Igor Kralj

Dinamo je u drugom kolu grupne faze Lige prvaka izgubio od talijanskog prvaka Juventusa s 4:0

Krenuli su Plavi kompaktno, agresivno i neimpresionirano. Trener Željko Sopić izveo je momčad u sistemu 4-5-1 s jednostavnim ciljem, stajati kompaktno u zadnjoj liniji i pokušati kroz brzu tranziciju te kontri priprijetiti talijanskom prvaku. U prvih 20 minuta Dinamo je igrao vrlo dobro, onemogućili su Plavi kreaciju igre Juventusu. U prilog tome idu i prvi neprecizni udarci gostujućih igrača. Dani Alves, Hernanes i Pjanić pucali su izdaleka kao ogledalo Dinamove dobre obrambene igre. I, onda iz jednog bezazlenog napada, jedne okomite duge lopte Bonuccija i pogreške Schildenfelda u ključnom trenutku pao je pogodak. Pjanić se našao sam pred nemoćnim vratarom Šemperom i lako plasirao loptu u nebranjeni dio mreže.

Nisu Plavi nakon primljenog pogotka potonuli. Dapače, imali su u 26. minuti izglednu priliku, milimetri su dijelili Dinamo od izjednačenja. Antolić je ubacio s lijeve strane iz slobodnog udarca, a Schildenfeld je glavom poslao loptu u prečku. Da je nesreća veća, uskoro je pao i drugi pogodak u Dinamovoj mreži. I, ponovno na identičan način. Ponovno se okomita lopta pokazala kao kardinalna za obranu Dinama. Pjanić je bio asistent, a Higuain strijelac kraj nemoćnog Šempera.

Tako je solidna igra Dinama završila neslavno nakon 2:0 i prvih 45 minuta. U nastavku je tempo i ritam utakmice malo splasnuo. Juventus se zadovoljio pozitivnim rezultatom dok su Plavi i dalje pokušali prijetiti kroz kontre.

Do kraja susreta pala su još dva pogotka u mreži Šempera. U 57. minuti Dybala je sjajnim i snažnim udarcem poentirao, a pet minuta prije kraja Šemper nije uspio uspješno reagirati nakon slobodnog udarca Dani Alvesa za zaključak večeri u kojoj je presudila razlika u kvaliteti.

Dinamo je tako zabilježio sedmi uzastopni poraz u skupinama Lige prvaka. Dva današnja rezultata Dinama i Juventusa, ovaj 0:4 seniorskih momčad i 2:1 juniorskih momčad pokazatelj je razlike između dobnih kategorija. Koliko su Plavi 'klinci' dominantni za europsku konkurenciju, i koliko je prva momčad podređena u svijetu nogometa u kojem dominira kapital.

Liga prvaka, skupina H, 2. kolo

27.9.2016., Stadion Maksimir.

Gledatelja: 25.320

DINAMO – JUVENTUS 0:4 (0:2)

Sudac: Manuel de Sousa (Portugal). Pomoćnici: Mesquita, Santos, Xistra, Verssimo (svi Portugal)

Dinamo (4-5-1): Šemper – Šitum, Sigali, Schildenfeld, Pivarić – Soudani, Benković, Antolić (od 72. Machado), Jonas (od 48. Fiolić), Pavičić – J.Fernandes (od 58. Hodžić). Trener: Željko Sopić.

Juventus (3-5-2): Buffon – Barzagli (68. Pjaca), Bonucci, Chiellini – D.Alves, Khedira, Pjanić (od 46. Cuadrado), Hernanes, Evra – Dybala, Higuain (71. Mandžukić). Trener: Massimiliano Allegri.

Strijelci: 0:1 Pjanić (24), 0:2 Higuain (31), 0:3 Dybala (57), 0:4 D.Alves (85)