Prvaci krenuli pobjedom; napadači zabijali, povratak Pivarića

Suci: Igor Pajač (Zelina), Vedran Đurak (Sisak), Davor Kožarec (Domaslovec), Ivan Vučković (Zagreb)

Gledatelja: 2100

Dinamo: Ježina – Stojanović, Benković, Schildenfeld, Sosa (od 65. Pivarić) – Machado, Antolić – Soudani, Ćorić (od 58. Rog), Pjaca (od 61. Fernandes) - Hodžić

Lokomotiva: Filipović – Bartolec, Prenga, Šunjić, Bočkaj – Karačić, Ćorić, Fiolić (od 56. Majer) – Doležal (od 46. Rožman), Cekici – Marić (od 77. Begonja)

Žuti karton: / Prenga (14.), Rožman (85.)

Strijelci: 1:1 Soudani (29.), 2:1 Hodžić (44.), 3:1 Hodžić (54.) / 0:1 Fiolić (16.)

Dinamo je na otvaranju prvenstva odigrao jako dobru utakmicu protiv Lokomotive, dominirao svih 90 minuta i zasluženo došao do 3:1 pobjede! Iako su gosti poveli Modri su pokazali karakter i već do odmora okrenuli rezultat golovima Soudanija i Hodžića da bi reprezentativac BIH u nastavku zabio još jedan gol za sigurnih 3:1. Osim ova tri gola Modri su imali još niz prilika te čak tri puta pogodili vratnicu te tako odličnom igrom na najbolji mogući način najavili srijedu i uzvrat protiv Vardara (20:45).

Između dvije utakmice s Vardarom Modri su utakmicom protiv Lokomotive krenuli u obranu naslova prvaka. Povratak legendarnog Zlatka Cice Kranjčara na njegov Maksimir očekivano je nagrađen pljeskom navijača, a trener i Modri su im vratili dobrom igrom i zanimljivom utakmicom. U standardnoj 4-2-3-1 formaciji s mladićima Benkovićem, Stojanovićem, Sosom, Ćorićem, Pjacom i Hodžićem Dinamo je od početka zagospodario terenom.

Igralo se gotovo isključivo na polovici Lokomotive, a posebno je aktivna bila lijeva strana Modrih na kojoj su stalna opasnost bili razigrani Sosa i nezaustavljivi Pjaca. Upravo je Marko već u 4. minuti napravio prvi "dar-mar" u sredini da bi na kraju Soudanijev udarac obranio Filipović. Sljedeća prijetnja stigla je tri minute kasnije kada je Benković silovito "potegnuo" iz slobodnjaka s 30-ak metara, ali vratar Lokosa je još jednom bio koncentriran.

Dinamo je u 1. kolu protiv Lokomotive u povratku trenera Kranjčara na najdraži stadion odigrao odličnu utakmicu, okrenuo vodstvo gostiju i golom Soudanija i dva Hodžića došao do zaslužene pobjede. Modri su uz tri gola i jednako toliko puta pogodili vratnicu, imali niz prigoda i zaslužili veliki pljesak na kraju utakmice. Susret će posebno pamtiti i Josip Pivarić koji se vratio nakon duge ozljede i igrao u drugom dijelu. Ovacije je, pak, prilikom izlaska iz igre nakon sat vremena zaradio Marko Pjaca.

U 16. minuti – iznenađenje na Maksimiru: Lokomotiva je povela! Marić je dobio zračni duel i for prenio Doležalu koji prolazi po strani i daje povratnu za Fiolića koji prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa suprotni kut. Dinamo je, naravno, nastavio s dominacijom, pritisak se dodatno pojačao i Modri su stalno bili "tu negdje" oko kaznenog prostora Lokosa, a nakon nekoliko novih prodora Pjace Modri su u 29. minuti izjednačili.

Aktivni Sosa je ubacio s lijeve strane, Soudani na vrhu kaznenog prostora primanjem izbacio svog čuvara i desnom nogom od vratnice poslao loptu u mrežu. Jako lijep pogodak Soudanija za zasluženo izjednačenje prvaka! Naravno, Modrima nije niti na kraj pameti bilo usporiti, htjeli su potpuni preokret već prije odlaska na odmor i do njega su došli minutu prije odlaska na odmor. I to jako lijepim potezom i pogotkom Hodžića.

Naš napadač je primio na prsa tešku loptu Machada, okrenuo se i prošao kroz nekoliko igrača te uz malo sreće i odbijanja klizećim startom sa 7-8 metara poslao loptu u kut. Potpuno zasluženo, a omjer 74-26 u korist Modrih kod posjeda lopte u prvom dijelu je dovoljno govorio o dominaciji prvaka. Gosti su nastavak otvorili prilikom nakon prekida, ali udarac Cekicija je od bloka otišao u korner. Modri su, pak, bili dosta konkretniji i u 55. minuti povećali prednost. Stojanović je ubacio s desne strane, vratar Lokomotive i braniči se nisu najbolje razumjeli, ali je zato Hodžić znao točno što ima u planu i visoko je skočio te glavom poslao loptu preko istrčalog Filipovića i u mrežu.

U idućih par minuta gledatelji su nekoliko događaja popratili pljeskom! Prvo je Ježina odlično obranio udarac Marića s par metara, na drugoj strani su Pjaca i Rog pucali poslije ubačaja Soudanija, a na kraju je u 61. minuti ovacijama s terena ispraćen Marko Pjaca. Samo par minuta kasnije, u 65. minuti, veliki pljesak Maksimira dobio je i Pivarić koji se vratio nakon teške ozljede zbog koje je propustio proljetni dio sezone i, na veliku žalost, Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Dinamo je nastavio stiskati, prijetio je udarcima Rog, a potom u 73. minuti Hodžić dolazi jako blizu hat-tricka kada je natrčao na odbijanac poslije lijepe akcije Modrih i udarca Soudanija, ali braniči Lokomotive dolaze djelić sekunde i spašavaju siguran pogodak. Modri su nizali prilike pa su tako u par minuta čak tri puta pogodili istu vratnicu! Prvo je Hodžić nakon dva gola umalo upisao i krasnu asistenciju kada je u čistog zicera gurnuo Fernandesa koji izlazi ispred Filipovića i pogađa vratnicu da bi samo par sekundi kasnije Rog pogodio istu vratnicu nakon ubačaja Pivarića.

Niti tu nije bio kraj vratnicama jer je 100-tinjak sekundi kasnije Soudani krasnim volejem pogodio – istu stativu! Dinamo je do kraja utakmice stiskao, ali nije više bilo golova. Niti vratnica…

Modri su tako na sjajan način otvorili prvenstvo, pobjedom i uz odličnu igru na najbolji mogući način ispisali pozivnicu navijačima za srijedu i uzvratnu utakmicu protiv Vardara (20:45).