Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić, Goran Gabrilo (svi Split)

Slaven Belupo: Blažević, Purić, Katić, Musa, Štiglec, Aliti, Burić, Gregurina (od 71. Barić), Christensen, Ivanovski (od 65. Savić), Helder (od 85. Arap)

Dinamo: Livaković - Matel, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Machado (od 61. Pavičić), Jonas - Soudani (od 86. Perić), Antolić, Ćorić - Henriquez

Žuti kartoni: Matel (29.)

Strijelci: 0:1 Fernandes (79.)

Nakon reprezentativne stanke Modri su se ponovno vratili klupskim obvezama, a u 12. su kolu MAXtv Prve lige u Koprivnici upisali 1:0 pobjedu protiv Slaven Belupa. Jedini je pogodak za Dinamo postigao Junior Fernandes.

Trener Ivajlo Petev najavio je na konferenciji za medije da Modri u Koprivnicu idu po važna tri boda, a dobra je vijest za nastavak natjecateljskog ciklusa bila ta da u Dinamu nema ozljeda.

Igrači Dinama i Slaven Belupa u Koprivnici su prije utakmice obilježili FARE Akcijski tjedan noseći prigodan transparent ''Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja''.

Modri su u Koprivnici startali s Livakovićem na golu te su igrali u formaciji 4-2-3-1. Stoperski su par bili Sigali i Schildenfeld, lijevo je igrao Pivarić, a desni bek bio je Matel koji se vratio nakon ozljede. Vezu su činili Machado i Jonas, dok su ispred njih igrali Antolić i Soudani na stranama te Ćorić u sredini. Trener Petev za špicu je odabrao Henriqueza.

DOMINACIJA BEZ POGOTKA U PRVOM DIJELU

Momčadi su u susret ušle vrlo motivirano pa smo već na početku vidjeli dvije dobre akcije. Domaćin je imao priliku preko Hebera koji je pokušao iz kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj obranio Livaković, da bi Modri imali sjajnu priliku u 4. minuti. Pivarić je s lijeve strane precizno pronašao Soudanija u sredini čiji je udarac s nekih 20 metara Blažević jedva u skoku prebacio preko gola.

Osim obilježavanja FARE Akcijskog tjedna, suci utakmice u Koprivnici odlučili su pružiti podršku sucu Bruni Mariću prigodnim majicama u kojima su izašli na travnjak prije početka utakmice.

Nakon početnih prilika i dobrih reakcija Livakovića i Blaževića, Slaven Belupo i Dinamo nastavili su tražiti svoje prilike. Modri su dominirali, a domaćin je pokušavao proći po stranama. Modri su imali dobru priliku iz slobodnog udarca s 22-23 metra kada je pokušaj Machada zaustavila domaća obrana.

Imali su gosti niz prilika do kraja prvog dijela. Prvo je u 36. minuti Antolić izveo korner s lijeve strane, a Henriquez zatim glavom poslao loptu preko gola, da bi priliku imali Jonas i Soudani čije pokušaje uspješno zaustavlja Blažević. Posljednja prilika za momčad trenera Peteva u prvom dijelu bio je pokušaj Machada čiji je udarac s nekih 22-23 metra otišao preko gola.

Nastavio je Dinamo nizati prilike u drugom dijelu. Prvo je jedan od pokušaja Ćorića završio u rukama Blaževića, Jonas je nešto kasnije loptu silovito poslao malo pokraj desne vratnice, da bi i Machado propustio priliku kada je s 22-23 metra loptu poslao preko gola domaćina.

U 67. minuti sjajna prilika Ćorića koji je s nekih 15 metara pogodio gredu. Nešto kasnije Antolić je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora s lijeve strane, ali lopta je otišla malo preko gola.

Sjajna akcija Soudanija i Fernandesa u 81. minuti. Odigrali su napadači Dinama dupli pas, a na kraju Junior na kraju spretno šalje loptu u mrežu za zasluženo vodstvo 1:0. Imao je Čileanac u 90. minuti još jednu izglednu priliku kada je loptu iz kaznenog prostora silovito poslao malo pokraj lijeve vratnice. Modri su zadržali minimalno vodstvo do kraja utakmice te su upisali vrijedna tri boda.

Idući je ispit za momčad trenera Peteva Liga prvaka i utakmica sa Sevillom na Maksimiru, u utorak, 18. listopada.