U petak: Hrvatski dragovoljac – Dinamo II

Sigećani 450 minuta bez primljenog gola

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Zamislimo da utakmicu počnete točno u podne, bez prestanka igrate sedam i pol sati, dakle do 19:30, i pritom ne primite niti jedan pogodak. Upravo takav suparnik, s čvrstim, stamenim, armiranim obrambenim zidom čeka nogometaše Dinama II. Ovoga je petka u 15 sati na stadionu u Sigetu na rasporedu okršaj 13. kola Favbet Druge HNL u kojoj plavi idu u goste razigranom Hrvatskom dragovoljcu.

Bit će to ujedno “povratak korijenima”. Dinamo II je neposredno nakon formiranja u ljeto 2014. godine svoju premijernu utakmicu, prvi izlazak na travnjak, upisao upravo u Sigetu. Plavi su tada u prijateljskoj utakmici pobijedili 4:0.

Kasnije su Sigećani bili nešto tvrđi suparnik. Istina, u prvom međusobnom ogledu prošle sezone ponovno je bilo istovjetnih 4:0, ali u Maksimiru, da bi u nastavku natjecanja, odigrali 0:0 u Sigetu nakon čega su dragovoljci u predzadnjem kolu pobijedili na Hitrec-Kacianu 2:0.

Štoviše, i u aktualnoj su sezoni otkinuli bod usred Maksimira. U dvoboju 2. kola bilo je 1:1, i to uz dva brzopotezna pogotka od osme do 10. minute. Prvo je Filip Mihaljević pogodio glavom nakon ubačaja Nikole More za vodstvo plavih, da bi odmah potom Ivan Božić, imenjak i prezimenjak Dinamova napadača, iz peterca zabio za 1:1.

Momčad trenera Marija Cvitanovića ohrabrena je s nekoliko uzastopnih dobrih i dopadljivih nastupa iako ih pritom, doduše, nije uvijek popratio i željeni rezultat. No, zato je forma dragovoljaca u uzlaznoj putanji. Crni nisu primili pogodak u zadnjih pet uzastopnih utakmica. Mreža im se zaljuljala u dvoboju 8. kola u Velikoj Gorici gdje su domaći slavili s uvjerljivih 4:0. No, potom je krenula pobjednička serija: dragovoljci su prvo, u odgođenom dvoboju 7. kola, nadvisili Sesvete u Sigetu 1:0 pa gradskog suparnika Zagreb 1:0, također na svom terenu, potom su istovjetnim rezultatom svladali Solin u gostima pa Novigrad s 2:0 u Sigetu te, naposljetku, Šibenik usred Šubićevca sa sad već “uobičajenih” 1:0.

Društvo iz Sigeta povezalo je, dakle, 456 minuta bez primljenoga pogotka, što je „u prijevodu“ sedam i pol sati!