Suci: Fran Jović (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Vedran Đurak (Sisak), Ivan Vučković (Zagreb)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Goncalo, Benković, Pivarić – Antolić (od 77. Sigali), Pavičić (od 57. Ćorić) – Pjaca, Rog (od 82. Šovšić), Fernandes – Henriquez

Lokomotiva: Zelenika – Bartolec, Mrčela, Perić, Bručić – Leko, Andrijašević (od 61. Puljić) – Doležal, J. Ćorić (od 61. Pamić), Grezda (od 75. Babić)  - Marić

Žuti kartoni: Doležal (59.), Mrčela (70.)

Strijelci: 1:0 Rog (5.), 2:1 Rog (72.), 3:1 Ćorić (78.) / 1:1 Grezda (41.)

Dinamo je u gradskom derbiju protiv Lokomotive došao do zaslužene 3:1 pobjede i tako nastavio pobjednički niz. Modri su bili bolja momčad, a fantastičnu utakmicu odigrao je dvostruki strijelac Marko Rog koji je bio i jedan od glavnih kotačića u trećem pogotku kojega je desetak minuta prije kraja zabio Ante Ćorić!

Modri su u gradskom derbiju htjeli nastaviti niz od dvije uzastopne prvenstvene pobjede pa trener Mamić, prema najavama, nije kalkulirao sa sastavom već su utakmicu počeli i kapetan Antolić i Rog; dva igrača koji zbog žutih kartona "vise" za derbi idućeg vikenda. I – dobro je odlučio. Naime, već u 5. minuti dva (po)najbolja igrača Modrih ove sezone, Pivarić i Rog, donijeli su Modrima vodstvo.

Pivarić je osvojio loptu na centru, s Fernandesom povukao po strani i na kraju prizemnom povratnom na 16 metara našao Roga koji se lijepo riješio Perića i preciznim udarcem pod prečku zabio za vodstvo! Bilo je to već u 5. minuti što je značilo idealan početak utakmice za Modre. Ipak, Lokosi su pokazali zašto su u utakmicu ušli kao peta momčad prvenstva, nastavili su igrati kao da nisu primili pogodak i ubrzo su skoro odgovorili.

U 11. minuti su gosti izborili korner nakon kojega lopta pada pred Marića koji silovito puca iz prve, no Eduardo brani njegov udarac. Nakon toga je uslijedila "kreativna stanka" u kojoj se uglavnom igralo na sredini terena da bi u 29. minuti Modri imali sjajnu priliku kada je raspoloženi Pjaca našao Fernandesa, no Čileanac s 12-13 metara puca visoko preko gola.

Dinamo je uz dva lijepa pogotka sjajnog Marka Roga i jednim Ante Ćorića došao do  zaslužene 3:1 pobjede i osvojio nova tri boda. Pobjeda Modrih mogla je biti i uvjerljivija, ali sjajno je branio Zelenika i spasio svoju momčad od težeg poraza.

Par minuta kasnije – nova prilika za Fernandesa. Krilni napadač Modrih dobio je idealnu loptu u prostor, krasno je štopa i puca s ruba kaznenog prostora pod gredu, ali Zelenika sjajno brani! Dinamo je tada stisnuo goste pa je tako u 40. minuti Benković glavom odlično pucao nakon kornera, no s gol crte loptu izbija Bartolec i pokreće – napad za izjednačenje. Vrlo aktivni Grezda je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pucao, a njegov udarac pogađa Benkovića, mijenja smjer i završava u mreži.

Na odmor se tako otišlo s neriješenim rezultatom, a nakon samo par minuta – nova prilika za Fernandesa. Ovoga puta su Rog i Henriquez odradili dobar dio posla, ponovno je Fernandes pucao s desetak metara iskosa, ali Zelenika je danas bio sjajan. Dapače, bilo je tek najava nekoliko fantastičnih obrana mladog vratara u nastavku utakmice.

Tako je prvo u 55. minuti odlično izašao s gola i ušao Henriquezu u udarac da bi potom u razmaku od 100 sekundi "skinuo" dva zicera. Modri su brzo izveli prekršaj, Antolić je ubacio prema Fernandesu koji glavom puca s 4 metra, ali Zelenika sjajno nogom brani njegov udarac. Minutu kasnije i drugi Čileanac, Henriquez, izlazi sam ispred vratara gostiju, no ovaj još jednom na vrijeme izlazi s gol i sjajno brani njegov udarac!

Dinamo je stiskao, no ponovno je Grezda umalo donio gostima veliko slavlje. Naime, u 71. minuti je mladi krilni igrač Lokomotive odlično pucao s ruba kaznenog prostora što Eduardo sjajno rukom brani i izbija u korner. Ovoga puta – Modri su zabili nakon kornera protivnika. Bila je to brza kontra, Henriquez u zicera gura Roga koji zaobilazi Zeleniku, ostaje na nogama nakon još jednog duela i potom mirno šalje loptu u mrežu za potpuno zasluženo vodstvo.

Modri tu nisu stali, tražili su novi pogodak koji je stigao u 78. minuti za konačno rješenje utakmice. Fantastični Rog je osvojio loptu na 40-ak metara od gola Lokomotive, dao do Pjace koji idealno poslužuje Ćorića na 13-14 metara, a ovaj preciznim udarcem lijevom nogom stavlja "točku na i".

Dinamo se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto i dva boda iza vodeće Rijeke, a u idućem kolu, u subotu u 15:00, na Maksimiru gostuje – Hajduk.