Dinamo II – Imotski 4:2

Spektakl na zatvaranju polusezone

Bio je to doista spektakl na zatvaranju jesenske polusezone! Šest pogodaka, natruha rezultatske neizvjesnosti unatoč superiornoj igri domaćih, dopadljive akcije, mnoštvo prilika... Dinamo II u zadnjem je jesenskom kolu u Drugoj HNL svladao neugodnu i “rezultatski prevrtljivu” momčad Imotskog 4:2.

U zadnjih pet utakmica u kojima su nastupili Imoćani postignuto je ukupno 25 (!) pogodaka, dakle u prosjeku točno pet! Pritom su znali uvjerljivo svladati Zagreb u Kranjčevićevoj pa još uvjerljivije izgubiti kod kuće protiv Solina pa s 3:2 redom pobijediti Hrvatski dragovoljac i Šibenik... Kako god, Imoćani su zimsku stanku ipak dočekali na zadnjem mjestu na ljestvici, dok plave uskoro čekaju nova europska iskušenja u Premier League International Cupu u Engleskoj gdje će, nakon već odigranoga remija protiv Swansea Cityja, nastupiti protiv Chelseaja 16. prosinca, a četiri dana kasnije protiv nizozemskog Feyenoorda.

Ove je nedjelje, u maksimirskoj uvertiri prvoligaškoga okršaja Dinama i Lokomotive, domaće u vodstvo doveo Ivan Božić u 14. minuti. Davor Lovren ubacio je iz kuta, a Božić dočekao loptu u srcu peterca i glavom ju proslijedio u mrežu. Plavi su već na samome otvaranju pripremili “nered” u suparničkom kaznenom prostoru. Prvo je Dani Olmo driblingom nanizao trojicu braniča, a Božić s desetak metara snažno pucao preko vrata. Odmah je potom Lovren ubacio sdesna, a Olmo glavom gađao bliži kut promašivši tek za koji centimetar...

Desetak minuta nakon prvoga gola Lovren je suigračima pripremio i – drugi: Petar Mamić ubacio je s lijeve strane, lopta preletjela suparničke braniče, dočekao ju je Lovren, poslao povratnu Olmu, koji je s desetak metara lansirao u mrežu za 2:0.

Božić je u 30. minuti povukao kontranapad plavih, proigrao Mamića, ali je vratar Mario Gudelj spretno obranio. No, zato je ubrzo, umjesto 3:0, na semaforu osvanulo 2:1.

Imotski je u 35. minuti smanjio iz jedanaesterca. Nakon slobodnoga udarca s lijeve strane lopta je gužvi u kaznenom prostoru pogodila Marijana Čabraju u ruku, a sudac pokazao na 11-erac. S bijele je točke pogodio Ivan Tomičić.

Malo je nedostajalo da Lovren bude asistent i trećega uzastopnog Dinamova pogotka. Na desnoj ga je strani dugom loptom vješto proigrao Karlo Muhar, a on efektnom povratnom loptom pronašao Božića, koji je pucao od prve, ali je Gudelj ponovno uspio bekendirati udarac. Već je u sljedećoj akciji Mamić spretnom varkom ostavio suparničkoga braniča Matu Paponju, ubacio Lovrenu koji je pucao malo pored vrata.

Kad su mu “dosadile” asistancije, prometnuo se i u – strijelca. U 54. minuti Čabraja je ubacio s lijevoga krila, a Lovren dočekao loptu „na drugoj stativi“ i glavom pogodio suprotni kut za 3:1.

Imoćani su se nedugo potom ipak “vratili u igru”. Šime Žužul u 67. je minuti presjekao naoko bezazleno dodavanje vratara Dinka Horkaša upućeno Muharu, istrčao je potom sam pred maksimirskoga čuvara mreže i bez problema smanjio na 3:2.

Štoviše, gosti su tri minute kasnije bili na pragu izjednačenja. Kapetan Ante Serdarušić projurio je lijevom stranom, dočepao se kaznenoga prostora pa poslao loptu malo pored suprotne stative.

Dvojbe je otklonio Filip Mihaljević pet minuta prije kraja. Olmo je pokrenuo akciju, Karlo Plantak proslijedio do Lovrena, koji je snažno pucao, domaća obrana odbila loptu, a na nju natrčao Mihaljević i pogodio za 4:2

Zagreb, 11. prosinca

Druga HNL, 19. kolo

Stadion Maksimir, igralište Hitrec-Kacian

Dinamo II: Horkaš – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Muhar, Karimi (73. Plantak); Lovren, Olmo, Mamić (89. Hudećek) – Božić (82. Mihaljević)

Trener: Mario Cvitanović

Imotski: Gudelj – M. Paponja, Šuto, Puljić, I. Paponja – Serdarušić, Landeka (35. L. Šimić); Begić (90+1. Budimir), Mandarić (64. Grubišić), Tomičić – Žužul

Trener: Ivica Pavić

Sudac: Dario Kulušić (Šibenik), Gledatelja: 100

Strijelci: 1:0 Božić (14.), 2:0 Olmo (25.), 2:1 Tomičić (34. pen), 3:1 Lovren (54.), 3:2 Žužul (67.), 4:2 Mihaljević (85.)