Trener Ćuk u Mađarskoj iskušao tri različite postave

Čak 28 igrača na terenu, svakome po pola sata ili najviš 45 minuta, doziranje snage i uhodavanje u pripremno razdoblje... U takvom je ozračju Dinamo II osvanuo u Zalaegerszegu gdje ga je domaći ZTE, čiji su igrači na vrhuncu pripremnoga razdoblja, pobijedio 2-0...

Maksimirski je trener Sreten Ćuk, dakle, slično kao i na nedavnoj premijeri u novoj sezoni, u prijateljskoj trening utakmici u gostima kod lokalnoga ligaša Mladosti u Margečanu, praktički izveo tri različite postave. Jasno je, dakle, da je ova početna faza priprema više usmjerena ka onoj "prvoj“, gruboj provjeri kvalitete pojedinih igrača i da ovdje još nije naglasak na uigravanju linija, stvaranju kohezije momčadi... Stoga je i onakav rezultatski rasplet razumljiv i zasigurno ne predstavlja stvarni odnos snaga ovih dvaju suparnika. Kako god, Ćuk je na put u Mađarsku poveo 29 igrača, a na travnjaku jedino nije osvanuo pričuvni vratar Antić. Jedino je, dakle, prvi čuvar mreže Dario Miškić imao privilegij u Zalaegerszegu odigrati svih 90 minuta... Nitko drugi nije dobio više od 45.

Ispada, dakle, da su nastupile tri različite postave, svaka po 30-ak minuta. Sastavi bi otprilike izgledali ovako;

od prve do 30. minute: Miškić – Boras, Morris, N. Taravel, Sosa – Janjiš, Šunjić; Ivančić, Fintić, Brekalo – Rukavina;

od 30. do 62. minute: Miškić – Iharoš, Morris (od 46. Kalaica), Soldo, Gogić – Biljan, Šunjić (od 46. Lelić); Rašić, Knežević, Brekalo (od 46. Lovren) – Bayar; (Lelić je u 46. minuti uskočio na desno krilo, a Rašić preselio u ulogu zadnjeg veznog);

od 62. do 90. minute: Miškić – Stolnik, Kalaica, Čelić, R. Lima – Halilović, Muhar; Lelić, Moro, Lovren – Matić.