Suci: Ovidiu Haţegan, Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe, Radu Ghinguleac, 1. DPS: Alexandru Tudor, 2. DPS: Sebastian Colţescu (svi Rumunjska)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Ademi, Machado, Antolić (od 82. Rog) – Soudani, Fernandes (od 74. Ćorić) – Pjaca (od 88. Benković)

Arsenal: Ospina – Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs (od 64. Campbell) – Cazorla, Arteta (od 64. Coquelin) – Oxlade-Chamberlain (od 64. Walcott), Ozil, Sanchez - Giroud

Žuti kartoni: Antolić (47.), Pinto (66.), Rog (90.) / Giroud (23. i 39.), Campbell (87.)

Isključenje: Giroud (39.)

Strijelci: 1:0 Pivarić (24.), 2:0 Fernandes (58.) / 2:1 Walcott (79.)

Tako će biti u povijesti zapisan 16. rujan 2015. Dinamo je u krasnoj atmosferi odigrao fantastičnu utakmicu i na otvaranju Lige prvaka dobio Arsenal! Modri su bili sjajni od prve do zadnje minute i nošeni sjajnom publikom odigrali 90 minuta te golovima Pivarića i Fernandesa došli do pobjede za povijest.

Dinamo je od samog početka utakmice protiv Arsenala izgledao kao ekipa koja točno zna što želi, koja ima jasnu ideju kako igrati protiv Arsenala i kako doći do "čuda". Modri su izgledali kao velika, europska momčad što su večeras po tko zna koji puta potvrdili da jesu; i to na najvećoj mogućoj pozornici.

Trener Modrih Zoran Mamić je najavio kako se Dinamo neće braniti, barem ne veći dio utakmice io ne planski, no bilo je za očekivati da će Arsenal biti taj koji će držati posjed. Tako je i bilo, ali Dinamo je u svakom trenutku izgledao kao momčad koja ima "glavu i rep", koja se organizirano brani, a kada god dobiju priliku krenu u kontru.

Vjerojatno se upravo zbog toga trener Modrih odlučio za tri "brzanca", Soudanija, Fernandesa i Pjacu u vrhu napada dok su prave "špice" Henriquez i Hodžić ostali na klupi. Upravo je Pjaca u prvih desetak minuta dva puta "potegnuo" iz daljine, no nije bio precizan da bi u 9. minuti naš vratar upisao veliku obranu; onakvu kakva je potrebna za veliki rezultat protiv favoriziranog protivnika.

Cazorla je ubacio iz kuta, Giroud visoko skočio i pucao glavom pod prečku, a naš vratar sjajno brani. Arsenal je imao više posjed, zaista je bilo impresivno gledati kako kombiniraju i kratkim dodavanjima osvajaju prostor, ali Dinamo se sjajno branio. Istina, u 19. minuti su Modri imali sreće kada je Giroudu iz blizine pogodio stativu, a odbijanac Eduardo opet brani. Par minuta kasnije, na drugoj strani, bila je vrlo slična situacija, ali s "malo drugačijim" ishodom.

U 24. minuti – Maksimir je "eruptirao". Bila je to lijepa akcija kroz sredinu na koncu koje je Soudani  u pravom trenutku uposlio utrčalog Pivarića koji puca, Ospina brani, a odbijanac opet pogađa našeg bočnog igrača i završava u mreži! Kasnije je snimka pokazala da se lopta od Oxlade-Chamberlaina odbila u mrežu, no to je stvarno bilo bitno jedino za statistiku. Dinamo je poveo protiv Arsenala. I da stvar bude bolja – možemo reći i zasluženo.

Poluvrijeme iz snova nastavilo se petnaest minuta kasnije kada je rumunjski sudac, potpuno opravdano, Giroudu pokazao drugi žuti karton i put prema svlačionici. Ovacije tribina prilikom odlaska Modrih u svlačionicu rekle su sve. Dinamo je igrao sjajno, Modri su borili za svaku loptu i, kao su i obećali, zaista na terenu dali sve.

Srećom, očito je nešto i ostalo jer su u nastavku Modri bili – još bolji. Modri su na početku nastavka umalo odmah povećali prednost kada je Soudani glavom iz blizine pogodio vratnicu, a potom odbijanac poslao pored gola. S druge strane je prijetio Ozil da bi u 58. minuti Dinamo zabio za 2:0; ponovno zasluženo.

Hrabri ulazak Modrih u nastavak utakmice brzo se isplatio. Prvo je Soudani lijepo prošao, a Fernandesov udarac Debuchy izbio u korner, no bila je to kratka odgoda. Machado je ubacio iz kuta, Fernandes skočio i glavom poslao loptu u mrežu! Za 2:0 Dinama protiv Arsenala nakon manje od sat vremena igre. Brzo nakon toga je reagirao Wenger i odmah napravio sve tri izmjene i, nažalost, pogodio.

Hvala svima koji su večeras bili na Maksimiru i pomogli Modrima da dobiju veliki Arsenal i fantastičnom pobjedom otvore Ligu prvaka. Hvala puno i vidimo se opet!

Odbijena lopta na centru dolazi do Sancheza koji je majstorski daje u for Walcottu, a kada ovaj krene bježati – nitko ga ne može stići; nažalost, Maksimir mu posebno leži. Engleski reprezentativac je pobjegao po strani i mirno poslao loptu pored istrčalog Eduarda za "neugodnih" posljednjih desetak minuta utakmice. Ipak, večeras je bila večer u kojoj ništa nije moglo pokvariti slavlje Modrih.

Arsenal je stiskao, bacio sve karte u napad, ali Dinamo je do kraja mogao i povećati prednost kada se otvorilo nekoliko lijepih prilika. Najljepšu je imao Ćorić koji je bio sam ispred Ospine, ali vratar Arsenala je obranio njegov udarac. Iskreno, stvarno nije bilo bitno. 2:1 je bilo više nego dovoljno. Dovoljno za san koji je postao stvarnost.

Dinamo je tako na fantastičan način otvorio Ligu prvaka, dobio Arsenal i nakon prvog kola ima tri boda. Što reći? Naravno, Modri su i nastavili fantastičan niz nepobjedivosti i na najbolji mogući način najavili derbi koji ih u subotu čeka na Poljudu. Ipak, prije toga slijedi zasluženo slavlje.