Uzvratna utakmica play-offa Lige prvaka, prva utakmica: Skenderbeu – Dinamo 1:2

Suci: Gianluca Rocchi, Gianluca Cariolato, Alessandro Giallatini, Fabiano Preti, 1. DPS: Davide Massa, 2. DPS: Carmine Russo (svi Italija)

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Goncalo, Machado - Soudani, Ćorić (od 67. Rog), Pjaca (od 77. Fernandes) - Hodžić (od 51. Antolić)

Skenderbeu: Shehi - Vangjeli, Radas, Jashanica, Arapi - Progni (od 65. Nimaga), Lilaj, Shkembi, Esquerdinha - Latifi (od 78. Hristov), Berisha (od 58. Olayinka)

Žuti kartoni: Goncalo (17.i 48.), Ćorić (22.) / Berisha (17.), Vangjeli (56.)

Crveni karton: Goncalo (48.)

Strijelci: 1:0 Soudani (9.), 2:1 Hodžić (15.), 3:1 Taravel (55.), 4:1 Soudani (80.) / 1:1 Esquerdinha (10.)

Dinamo se u sjajnoj atmosferi u Maksimiru novom pobjedom plasirao u skupine Lige prvaka! Modri su u uzvratnoj utakmici play-offa Lige prvaka ostvarili pobjedu 4:1 i tako se treći puta u posljednjih nekoliko godina plasirali u skupine elitnog natjecanja. Modri su sve riješili već u prvom dijelu kada je u 9. minuti Soudani doveo Dinamo u vodstvo na što su gosti odmah odgovorili izjednačenjem, ali kada je Hodžić u 15. zabio za 2:1 – bilo je gotovo. Gosti su se ponadali kada je Dinamo početkom nastavka ostao s igračem manje, ali ubrzo su prvo Taravel, a kasnije i Soudani zabili za konačnih 4:1 i golemo slavlje!

Trener Modrih je najavio kako unatoč prednosti iz Albanije Dinamo neće čekati niti predati gostima konce igre. Tako su prvaci Hrvatske s Ćorićem kao playmakerom između Soudanija Pjace na krilima od samog početka bili bolja momčad,, zagospodarili terenom i već u 9. minuti poveli. Pivarić je sjajno ubacio s lijeve strane, Soudani pratio ubačaj i na drugoj vratnici glavom poslao loptu u mrežu. Da ne bi Modri baš bez ikakvog stresa ušli u skupine Lige prvaka – Skenderbeu je idući napad izjednačio.

Početak iz snova nije dugo trajao kada se Vangjeli odlično ubacio s desne strane, Eduardo obranio prvi udarac, a Esquerdinha natrčao na odbijanac i poslao loptu u mrežu. Primljeni pogodak nije toliko uzdrmao momčad koliko gledatelje na stadionu kao i sigurno one ispred malih ekrana koji su se pobojali da im Dinamo ne sprema još jednu infarktnu utakmicu.

Večeras je na utakmici bilo 16888 gledatelja i GNK Dinamo se od srca želi zahvaliti svima! Atmosfera je bila krasna, publika je u trenutcima kada je bilo najpotrebnije "gurala" Modre i na kraju smo svi zajedno slavili ulazak u Ligu prvaka. Hvala svima i vidimo se opet; i to na Ligi prvaka!

Unatoč vodstvu Dinamo je i dalje bio dominantna momčad, igralo se na polovici gostiju i Modri su diktirali ritam. U takvoj igri su još nekoliko puta prijetili iz igre i prekida kao recimo Sigali nakon kornera u 20. minuti ili Soudani nakon duplog pasa s Hodžićem, ali rezultat se nije mijenjao do odmora. Nažalost, promijenilo se brojčano stanje na terenu nakon samo par minuta igre u nastavku kada je Gonçalo zaradio drugi žuti karton, no Modri su na to odgovorili kako to rade najveći – novim pogotkom. Ipak, prije toga je u igru ušao Domagoj Antolić i još jednom pokazao koliko je nedostajao i koliko je važan za ovu momčad.

Dvije minute nakon što je Maksimir na trenutak utihnuo kada je povratna lopta u 53. minuti išla prema Progniju koji je, srećom, nije dobro zahvatio – Dinamo je povećao prednost. Machado je ubacio iz kornera, Taravel pucao glavom što je blokirano, no lopta pada ispred našeg stopera koji je nogom šalje u mrežu. Bilo je to 3:1 u 55. minuti i – kraj priče na Maksimiru; drugi put i za stvarno.

Ždrijeb skupina Lige prvaka održat će se u četvrtak poslijepodne u Monacu, a tamo će među Barcelonom, Manchester Unitedom, Bayernom i ostalim europskim velikanima biti i kuglica na kojoj će pisati "GNK Dinamo".

Dinamo niti tu nije stao; Modri su dalje stiskali, nizali prilike i htjeli zabiti još golova te se tako odužiti vjernim navijačima koji su ostali unatoč jakoj kiši. Golova nije bilo, kiša je također stala i nakon posljednjeg sučevog zvižduka moglo je početi veliko slavlje! Što reći? Dinamo će za dva dana saznati s kime će igrati u skupinama Lige prvaka, a u elitnom klupskom natjecanju će igrati sigurno do sredine prosinca!