Sandomierski - Pinto, Šimunović, Šimunić, Lima - Brozović - Soudani (od 80. Pamić), Antolić (od 46. Halilović), Sammir, Fernandes - Beqiraj (od 67. Čop)

1:0 Beqiraj (23.), 2:0 Soudani (45.), 3:0 Fernandes (53.)

Ježina - Horvat (od 83. Hadžić), Obšivač, Budicin, Woon - Blagojević, Batarelo - Franjić, Babić, Miličević (od 46. Radonjić) - Jo (od 72. Havojić)

Strijelci:

3:1 Havojić (87.)

Miličević (18.), Jo (68.), Batarelo (84.)

Izvještaj

Dinamo je odigrao jako dobru utakmicu, potpuno dominirao protiv Istre i došao do sigurne pobjede. Za Modre su u prvom dijelu lijepe golove zabili Fatos Beqiraj i Hilal Soudani da bi u nastavku Junior Fernandes prekrasnim i rijetko viđenim škaricama povisio prednost početkom nastavka.

Modri su najavili kako im je utakmica protiv Istre vrlo bitna i da žele pobjedom zaključiti ciklus te "mirno" otići na reprezentativnu stanku, a riječi su pretočili u dijela od samog početka utakmice. Dinamo je igrao brzo, ofenzivno i lakoćom dolazio do udaraca s poludistance te prilika. Momčad je bila tek malo promijenjena u odnosu na onu iz Beča, a ofenzivni igrači još su jednom bili nezaustavljivi.

Soudani i Fernandes primali su odlična proigravanja Sammira i Antolića te prolazili po stranama i bili stalna prijetnja gostima iz Pule. Tako je Alžirac već u prvoj minuti pucao s ruba kaznenog prostora, a nešto kasnije pobjegao Woonu i pao u kaznenom prostoru, no sudac je pokazao da se igra nastavi. S druge strane prebrz za goste bio je Fernandes koji je nekoliko puta s lijeve strane u punom šprintu nezaustavljivo ušao u sredinu, ali Ježina je dobro branio.

Reprezentativna stanka pa novi teški izazovi

Nakon susreta protiv Istre igrači Dinama odlaze u svoje reprezentacije i igrat će utakmice diljem svijeta. Sljedeća prvenstvena utakmica igra se 14. rujna na Poljudu protiv Hajduka, a par dana kasnije, 19. rujna, Dinamo na Maksimiru protiv Černomoreca otvara Europa ligu.

Po svemu prikazanom na terenu bilo je jasno kako će Dinamo povesti, a to se i dogodilo u 23. minuti. Razigrani Sammir je na lijevoj strani kaznenog prostora našao Beqiraja, ovaj se lako riješio svog čuvara i preciznim udarcem u drugi kut doveo Dinamo u vodstvo! Potpuno zasluženo... Dinamo tu nije stao već su Modri nastavili s pritiskom, a samo par minuta nakon pogotka gosti su ponovno "spašavali živu glavu".

Beqiraj je prošao lijevom stranom, ušao u kazneni prostor i nesebično idealnom povratnom poslužio Fernandesa čiji udarac gostujući stoperi izbijaju, a u nastavku Sammirov udarac brani Ježina. Iako je Dinamo dominirao i nizao prilike, Istra je u 33. minuti mogla izjednačiti. Blokirani udarac se sretno odbio do Babića koji je ostao sam na 7-8 metara i pucao, ali Sandomierski odličnom reakcijom "skida" zicera.

Unatoč ovoj neočekivanoj prilici gostiju Dinamo je bio puno bliže pogotku, a kada se već činilo da će gosti na odmor s jednim pogotkom u mreži – Modri su zabili još jedan lijep gol. Sammir je ponovno prošao sredinom, našao Soudanija koji u punom trku s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem šalje loptu u sami kut.

Prekrasne škarice Fernandesa

U 53. minuti utakmice gledatelji na Maksimiru vidjeli su prekrasan potez koji se zaista rijetko viđa. Junior Fernandes majstorskim je škaricama s desetak metara iskosa poslao loptu preko Ježine i u mrežu te zaslužio golemi pljesak tribina.

Modri su u poluvremenu napravili jednu izmjenu, a u igru je umjesto Antolića ušao Halilović da bi nakon samo par minuta igre vidjeli vjerojatno najljepši pogodak ove sezone na Maksimiru. Ponovno je Sammir pokrenuo akciju preciznim proigravanjem Pinta, ovaj ubacuje da bi lopta nakon odbijanja došla do Fernandesa koji je prekrasnim škaricama s desetak metara iskosa šalje preko Ježine i u mrežu; fantastičan potez za 3:0.

Dinamo je dalje dominirao, lakoćom kontrolirao ritam utakmice i tražio nove prolaze prema Ježini. U igru su umjesto Beqiraja i Soudanija ušli Čop i Pamić, a Dinamo je imao još prilika za pogotke. Prijetio je Halilović iz daljine, Šimunić glavom nakon udarca iz kuta te kasnije i Sammir nakon krasnog prodora u kojem je nanizao nekoliko igrača Istre, ali novih pogodaka u mreži Ježine nije bilo. Zato su gosti, par minuta prije kraja, preko Tomislava Havojića i njegovog lijepog udarca glavom zabili "počasni pogodak".

Prvaci su tako odigrali novu dobru utakmicu i potpuno zasluženo upisali nova tri boda te tako učvrstili svoje prvo mjesto na ljestvici.

Prijenos uživo

90' 2 Kraj utakmice! Dinamo je odigrao dobru utakmicu i potpuno zasluženo došao do nove pobjede, a svakako još jednom vrijedi istaknuti krasan pogodak Juniora Fernandesa! Pozdrav s Maksimira!

90' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

87' Istra je smanjila! Hadžić je ubacio s desne strane, Havojić lijepo utrčao na prvu stativu i glavom poslao loptu u mrežu.

87' GOL. Istra je smanjila! Havojić je strijelac!

86' Lijepa obrana Sandomierskog! Blagojević je fino "poklopio" loptu na 20-tak metara i pogodio kut, ali Sandomierski je siguran.

84' Fantastičan prodor Sammira!! Od centra je Sammir u prošao u šprintu, izdržao prekršaj, ušao u kazneni prostor i pucao, ali Ježina brani. Šteta... Bio bi to novi krasan pogodak.

80' Umjesto Soudanija u igri je Pamić.

78' Posljednja izmjena bit će Zvonko Pamić koji je spreman ući u igru.

76' Pljesak je sada prvo dobio Lima za oduzimanje lopte, a potom i Halilović za udarac iz daljine kojeg Ježina brani.

70' Ušli smo u posljednjih 20-tak minuta utakmice na Maksimiru gdje Dinamo sigurno i mirno ide prema novoj prvenstvenoj pobjedi.

69' Tek što je ušao u igru Čop je pobjegao obrani gostiju i dosta iskosa pucao, ali Ježina brani.

67' Uz pljesak tribina iz igre izlazi Beqiraj, a na terenu je Čop.

66' Druga izmjena u Dinamu bit će Duje Čop.

65' Opasno je sada bilo u kaznenom prostoru Modrih nakon prodora Horvata po strani, ali Pinto je izbio loptu daleko od Sandomierskog.

63' Pljesak je sada dobio Sammir za svoj obrambeni trud nakon što je dva puta u par metara uklizao i pokušao osvojiti loptu.

61' Odličnih sat vremena igre na Maksimiru je iza nas. Dinamo vodi 3:0, igra zaista lijepo, stvara prilike i nastavi li ovako bit će još pogodaka.

58' Nova prijetnja Dinama! Sammir je nabacio iz kuta, Šimunić visoko skočio i pucao glavom, ali udarac ide preko gola.

53' Dugo nismo vidjeli ovakav pogodak!!!! Sve je počelo od Sammira koji je krasnom dijagonalom našao Pinta koji je bio u punom trku, lopta je na kraju došla do Fernandesa koji prekrasnim škaricama s lijeve strane kaznenog prostora šalje loptu preko Ježine i pod samu prečku. Prekrasan pogodak za standing ovation Fernandesu!

53' GOOOOOOOOOOOL! Škarice Fernandesa!!!!!!!!! Kakva "golčina"!!!

50' Odgovara Dinamo preko Pinta koji je prošao po strani i oštro ubacio u sredinu, ali nitko od suigrača nije u sredini "pospremio" loptu. Ipak je bila malo prejaka.

49' Woon je lijepo prošao da bi na koncu Franjić pucao, ali Sandomierski brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru!

46' Dinamo je napravio izmjenu uoči nastavka: u igru je umjesto Antolića ušao Halilović.

45' 1 Kraj prvog dijela! Dinamo je bio bolja momčad, stvorio niz prilika i potpuno zasluženo na odmor nosi dva pogotka prednosti! Javimo se za desetak minuta kada počne nastavak utakmice.

45' Krasan pogodak Soudanija! Sammir je ponovno prošao sredinom i uposlio Alžirca koji u punom trku s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem šalje loptu u sami kut.

45' GOOOOOOOOOOL! Soudani zabija za 2:0!!!!

43' Soudani se pokušao probiti po desnoj strani, bila su dva igrača oko njega, ali malo je nedostajalo da pobjegne obojici i uđe u kazneni prostor.

39' Nova dobra akcija Dinama! Sammir je ponovno našao Soudanija, ovaj ulazi u kazneni prostor i puca u prvi kut, ali Ježina sjajno brani.

34' Dinamo je odmah odgovorio iz kontre, Fernandes je dugo vukao i na koncu prekasno uposlio Sammira koji je već ušao u zaleđe.

33' Fantastična obrana Sandomierskog! Lopta se sretno odbila do Babića koji je ostao sam na 7-8 metara i pucao, ali poljski vratar izlazi i odličnom reakcijom "skida" zicera.

31' Ponovno je Fernandes demonstrirao zavidnu brzinu, povukao od centra i prošao po strani te došao u sredinu na rub kaznenog prostora i pucao, ali Ježina je opet na mjestu.

30' Stišće sve više Dinamo! Modri nastavljaju s pritiskom nakon pogotka te traže drugi koji bi olakšao nastavak utakmice.

28' Odlična prilika za Dinamo!! Beqiraj je prošao lijevom stranom i poslužio idealnu povratnu za Fernandesa koji puca, ali netko od igrača Istre izbija loptu s gol crte. U nastavku je pucao i Sammir, ali Ježina brani.

23' Dinamo je zasluženo poveo! Sammir je našao Beqiraja na lijevoj strani kaznenog prostora, ovaj se lako riješio svog čuvara i preciznim udarcem u drugi kut doveo Dinamo u vodstvo!

23' GOOOOOOOOOOOL! Dinamo vodi 1:0! Beqiraj je strijelac!

23' Nešto više od 20 minuta utakmice je iza nas. Dinamo je bolji, dominira i imao je nekoliko solidnih pokušaja dok se gosti organizirano brane.

22' Nastavlja Dinamo! Sammir je prošao sredinom, došao do ruba kaznenog prostora i pucao, ali Ježina je na mjestu.

19' Ponovno je razigrani Fernandes prošao, našao Soudanija u sredini koji puca iz okreta, ali bila je to teška situacija i udarac ide daleko od gola.

18' Miličević je sada "požutio" kod Istre jer je prvo uz bolan uzvik pao na travu, a potom, kada nije dobio prekršaj, brzo se dignuo i nastavio trčati.

15' Istra se povlači kada Modri uspiju doći do njihove polovice, ali kada je lopta kod Sandomierskog igrači u žutim dresovima su po cijelom terenu, vrlo visoko izlaze i ne daju Dinamu mirno organizirati napad.

14' Krasan prodor Fernandesa! Sjurio se Čileanac s lijeve strane, nanizao nekoliko igrača, došao pred Ježinu i pucao, ali nekoliko igrača je uklizalo i zaustavilo loptu.

14' Nakon što se malo prije Brozović "provukao", sada Šimunić nije i dobio je prvi žuti karton na utakmici.

10' Pinto je sada u svom karakterističnom prolazu projurio stranom i ubacio, a lopta od bloka ide u korner.

8' Gosti su sada imali prekid s lijeve strane, Franjić je ubacio, ali nije bio opasnosti za Modre.

6' Dinamo je zagospodario terenom od samog početka, svi igrači Istre su na njihovoj polovici, a lopta kruži oko njih i Modri traže prolaz.

3' Pao je Soudani u kaznenom prostoru, svi su pogledali prema sucu, ali on je samo odmahnuo rukom. Naime, Sammir je sjajno proigrao Alžirca, ovaj bježi Woonu i pada nakon što je ušao u kazneni prostor, a s tribine se činilo kako je bilo kontakta.

2' Na samom početku utakmice Soudani je pucao iz daljine, ali nije bio precizan. Dovoljno za pljesak na početku.

2' Uoči samog početka utakmice službeni spiker je pročitao rezultate malo prije završenih utakmica, a očekivani pljesak Maksimira dobio je Osijek koji je dobio Hajduk.

1' Počela je utakmica! IDEMO DINAMO!!!

Predvođeni sucima igrači izlaze na teren i uskoro će početi utakmica na Maksimiru.

Prije početka utakmice još možemo reći klupu za pričuve na kojoj su Zelenika, Pivarić, Leko, Pamić, Husejinović, Halilović i Čop.

Igrači su završili zagrijavanje i otišli u svlačionice, a do početka utakmice ostalo je još desetak minuta.

U svakom slučaju, bit će ovo zanimljiva utakmica jer gosti zaista dobro stoje na ljestvici i možda se neće od samog početka stati u vlastiti šesnaesterac i "igrati bunker". Naravno, u takvoj, otvorenoj utakmici najviše bi profitirali gledatelji, ali još treba pričekati i vidjeti kako će se gosti postaviti.

Naravno, Dinamo želi pobjedom završiti "psihički i fizički naporan ciklus", kako ga je opisao pomoćni trener Damir Krznar, te tako kao lider otići na reprezentativnu stanku. S druge strane, Istra igra u odličnoj formi, u prošlom kolu su "srušili" Hajduk i puni su samopouzdanja uoči večerašnjeg susreta.

Na golu je Poljak Sandomierski, a ispred njega su Pinto i Lima na bokovima te Šimunović i Šimunić kao stoperi. Zadnji vezni bit će Brozović, a ispred njega Soudani, Antolić, Sammir i Fernandes. U špici će utakmicu početi Beqiraj.

Sastave obje momčadi možete vidjeti ispod, a u momčadi Dinama nema previše promjena u odnosu na utakmicu u Beču.

Dobra večer i lijep pozdrav s Maksimira! Ovdje će za otprilike 40 minuta početi utakmica 8. kola između Dinama i Istre 1961. Kao i uvijek, na službenoj stranici, Facebooku i Twitteru ćete moći pratiti tekstualni prijenos utakmice.