Migliore - Leko (od 46. Pinto), Addy, Šimunić, Ibanez - Ademi - Soudani (od 67. Kramarić), Pamić (od 62. Husejinović), Antolić, Fernandes - Čop

1:0 Soudani (12.), 2:0 Čop 11m (19.), 3:0 Čop (68.)

Mikulić - Bralić, Novaković, Škorić, B. Barišić (od 54. Pavić) - Pušić, J. Mišić - Šorša, Perošević (od 67. Dugandžić), Mandić (od 62. Lulić) - J. Barišić

3:1 J. Barišić (90.)

Žuti kartoni:

Mandić (10.)

Izvještaj

Dinamo je odigrao sjajnu utakmicu protiv Osijeka i pred više od 7 tisuća gledatelja došao do sigurne 3:1 pobjede. Modri su od prve do zadnje minute dominirali, stvarali prilike i tako na najbolji mogući način krenuli u obranu naslova prvaka. Strijelci za Dinamo bili su Soudani i Čop dva puta.

Hvala navijačima i vidimo se za 7 dana

GNK Dinamo se želi zahvaliti svim navijačima koji su večeras bili na utakmici i pomogli našim igračima doći do lijepe pobjede. Modri sljedeću utakmicu igraju već u utorak u Luksemburgu, a sljedećeg petka od 20:15 na Maksimiru dočekuju Zadar. Vidimo se na Maksimiru!

Modri su na otvaranju prvenstva zaigrali u uobičajenoj formaciji s Antolićem i Pamićem kao ofenzivnim veznima igračima, Soudanijem i Fernandesom na krilima te Lekom odnosno Ibanezom iza njih. Od prve minute Dinamo je zagospodario terenom i već u četvrtoj je Pamić silovito odapeo lijevom nogom i najavio svoju odličnu partiju.

Svi igrači bili su na polovici Osijeka, lopta je kružila oko gostiju koji nisu mogli odgovoriti na igru Dinama i već u 12. minuti Modri su poveli. Soudani i Pamić su odigrali prekrasan dupli pas gdje je Zvonko petom vratio loptu Soudaniju, ovaj fintom prolazi jednog igrača i potom preciznim udarcem s 12-13 metara šalje loptu u sami kut. Krasna akcija i sjajan prvi pogodak Alžirca u dresu Modrih.

Dinamo tu nije stao, dapače, Modri su se tek "zalaufali" i već u 18. minuti bilo je 2:0. Ponovno je Pamić udarcem s 25 metara "zakuhao", Ibanez natrčava na odbijanac i pada u duelu, a sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Čop je bio siguran izvođač i Modri su u ranoj fazi utakmice imali lijepu prednost, no napadi su se nastavili.

"Pao" i Osijek

Osijek je jedna od rijetkih momčadi koja se može pohvaliti da su cijelu sezonu bili neporaženi od Dinama, a upravo to se dogodilo prošle sezone kada su dvije utakmice završile bez pobjednika dok su u Gradskom vrtu domaćini bili bolji. Modri su ipak odlučili da su im tri utakmice dosta i novo prvenstvo otvorili sigurnom pobjedom.

Tako je do odmora prvo Fernandes krasnim volejem nakon centaršuta Leke pogodio vratnicu, Soudani zabio još jedan pogodak koji je poništen zbog zaleđa, a Leko prijetio iz igre i prekida.

U nastavku – ista priča: razigrani, rastrčani i potpuno dominantni Dinamo. Već u 47. minuti Pamić je namjestio priliku Čopu što Mikulić brani, ali šest minuta kasnije tribine su opet na nogama. Pinto koji je u nastavku ušao umjesto Leke nabacio je lijevom nogom u sredinu gdje je Čop fantastično reagirao i u padu volejem poslao loptu u sami kut. Novi krasan potez za već treći pogodak sezone našeg napadača.

Dinamo je nastavio s dobrom igrom, Modri su potpuno dominirali u posjedu, visoko izlazili na goste i tjerali ih na pogreške, a s tribina se često mogao čuti pljesak zadovoljnih gledatelja. Golemi pljesak dobili su Soudani, Fernandes i Čop nakon akcije u 59. minuti kada su prošli kroz obranu Osijeka da bi na koncu izborili udarac iz kuta.

Trener Jurčić je iz igre izvadio Pamića i Soudanija, a ovacije tribina dovoljno su rekle kako su obojica igrali danas. Zapravo, tko god da je izašao iz igre dobio bi isto jer Modri su večeras bili sjajni i gledatelji su stvarno mogli uživati. Modri su do kraja imali još nekoliko lijepih pokušaja, no Mikulić je bio koncentriran, a gosti su u sudačkoj nadoknadi preko Josipa Barišića došli do "počasnog pogotka".

Dinamo je tako na najbolji mogući način otvorio prvenstvo i ispisao sjajnu pozivnicu navijačima za sljedeće utakmice.

Prijenos uživo

90' Kraj utakmice!!! Dinamo je odigrao odličnu utakmicu i potpuno zasluženo došao do lijepe pobjede. Lijep pozdrav svima i ugodan nastavak večeri.

90' GGOOLL! Barišić je strijelac počasnog pogotka za Osijek.

90' Igrat će se još dvije minute na Maksimiru.

89' Ušli smo u samu završnicu utakmice na Maksimiru.

81' Nova prijetnja Fernandesa! Lijepo je odapeo Čileanac s ruba kaznenog prostora, ali Mikulić još jednom brani.

80' Ušli smo u zadnjih desetak minuta utakmice na Maksimiru.

79' Dinamo sigurno čuva prednost, ali i dalje prijeti te traži novi pogodak tako da je lako moguće da 3:0 neće biti konačan rezultat.

74' Nova prilika! Husejinović je sjajnom dugom loptom proigrao Pinta, ovaj u punom trku prima loptu na prsa i s igračem na leđima puca, ali Mikulić je na mjestu. Dovoljno za pljesak za novog igrača Dinama.

67' Umjesto Soudanija koji je odigrao odličnu utakmicu i uz ovacije tribina napustio na teren u igri je Andrej Kramarić.

62' Umjesto Zvonka Pamića koji je odigrao odličnu utakmicu u igri je Said Husejinović.

60' U međuvremenu se priprema druga zamjena u Dinamu gdje se u igru sprema ući Husejinović.

59' Nova fantastična akcija Dinama!!! Soudani, Fernandes i na kraju Čop su odigrali krasnu akciju da bi na koncu izborili novi korner, ali i golemi pljesak. Bilo je tu lopti u prostor, peta... Krasna akcija Dinama.

58' Pljesak je sada zaradio i Antolić koji je krasno prošao i izborio novi udarac iz kuta za Modre.

57' Soudani i Fernandes su odigrali novu lijepu akciju na koncu koje je Alžirac pao u kaznenom prostoru, no sudac je samo odmahnuo rukom.

53' Novi krasan pogodak!!! Pinto je nabacio lijevom nogom, Čop se sjajno bacio i krasnim volejem poslao loptu u sami kut. Sjajan pogodak za povećanje prednosti!

53' GGGGGGGGGGGOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Duje Čop zabija za 3:0!!!!!!

50' Soudani i Čop su odigrali novi dupli pas, Alžirac je pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta od bloka ide u korner.

49' Lijepo su Fernandes i Soudani iznijeli loptu da bi na koncu Ibanez pucao s 25 metara, ali lopta ide pored gola.

47' Odlična akcija Dinama! Opet je Pamić napravio veliki dio posla, lijepo u kaznenom prostoru uposlio Čopa koji puca, ali Mikulić opet dobro brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

46' Uoči nastavka u igru će ući Ivo Pinto, a u svlačionici je ostao Jerko Leko.

45' Kraj prvog dijela na Maksimiru! Dinamo je potpuno dominirao, stvorio niz prilika i lijepim golom Soudanija te Čopa iz kaznenog udarca potpuno zasluženo vodi 2:0. Javimo se za desetak minuta kada počne nastavak utakmice.

45' Igrat će se još minuta sučeve nadoknade vremena.

44' Novi dobar prodor po lijevoj strani, ali Ibanezov centaršut nije pogodio Čopa u sredini.

40' Pamić je ubacio iz kuta, Leko bio na drugoj vratnici i iz teške situacije pucao, no Mikulić je siguran.

40' Nova dobra akcija Dinama krenula je od Migliorea da bi na koncu Ibanez izborio novi udarac iz kuta.

39' Čop je sada odlično uposlio Soudanija koji je ušao u kazneni prostor i pokušao vratiti loptu natrčalom Čopu, no njegovo dodavanje desnom nogom nije bilo dovoljno precizno.

35' Prijeti sada i Leko koji je lijepo prošao i pucao, no lopta odlazi malo pored gola.

35' Novi udarac Soudanija, ali ovoga puta je obrana Osijeka blokirala njegov udarac.

34' Evo prijetnje Osijeka. Perošević je nabacio iz prekida, Mandić je u gužvi skočio i pucao glavom, no lopta je otišla daleko od gola.

31' Soudani je sada zabio još jedan pogodak (i to sa stilom), ali pomoćni sudac je dignuo zastavicu i označio zaleđe.

25' Stativa! Leko je nabacio s desne strane, a Fernandes iz prve krasnim volejem odapeo, no lopta je pogodila stativu; dovoljno za pljesak tribina.

22' Dinamo i dalje dominira, svi igrači Osijeka su u vlastitih 40 metara, a Dinamo prolazi malo po jednom pa malo po drugom boku. Uglavnom, lijepa igra Dinama u lijepoj atmosferi Maksimira.

19' GGGGGGOOOOOLLLLLLLLLL!!!! Čop je siguran izvođač i Dinamo vodi 2:0!!!!

18' Penal za Dinamo!!! Ibanez je utrčao u kazneni prostor, netko od braniča Osijeka ga je srušio i to je najstroža kazna.

18' Odličan udarac Pamića! Zvonko je silovito odapeo s 25 metara, a Mikulić boksao loptu.

15' Dinamo sada potpuno dominira, kruži loptom oko obrane Osijeka negdje na 40-tak metara i traži prazan prostor.

12' Krasan pogodak Dinama!!! Soudani i Pamić su odigrali prekrasan dupli pas gdje je Zvonko petom vratio loptu Soudaniju, ovaj fintom prolazi jednog igrača i potom preciznim udarcem s 12-13 metara šalje loptu u sami kut. Krasna akcija i lijepi početak prvenstva.

12' GGGGGGGGGOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!!!! Dinamo vodi 1:0!!!! Soudani je strijelac!!!

10' Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Mandić zbog igranja rukom.

8' Ibanez je lijepo prošao lijevom stranom, Bralić ga je srušio i Modri će imati priliku iz "skraćenog kornera".

7' Gosti su se dosta hrabro postavili pa iako se svi povlače iza lopte kada Modri pritisnu isto tako izlaze visoko na Modre i dižu obranu daleko od gola.

4' Prvi udarac Dinama. Pamić je lijevom nogom odapeo s 22-23 metra, ali Mikulić se bacio i odbio njegov pokušaj u udarac iz kuta.

3' Dinamo je zagospodario terenom, Osijek je stisnut na vlastitu polovicu i dobro su Modri krenuli u utakmicu.

1' Počelo je prvenstvo 13./14.! SRETNO DINAMO!!!

Igrači obje momčadi upravo izlaze na teren i uskoro će početi utakmica na Maksimiru.

Kao što vidite, u prvu momčad se s posudbe u Rudešu vratio Oliver Zelenika i odmah zauzeo mjesto drugog vratara ispred Mikulića i Jajala.

Što se tiče klupe za pričuve tamo su: Zelenika, Šimunović, Pinto, Kramarić, Husejinović, Pivarić i Brozović.

Igrači su završili sa zagrijavanjem i krenuli prema svlačionicama, a za petnaestak minuta počinje utakmica.

Sastave obje momčadi možete pogledati ispod, a Dinamo će igrati u standardnoj 4-2-3-1 formaciji. Na desnom boku će umjesto Šime Vrsaljka koji je otišao u Genou igrati Jerko Leko dok će na drugoj strani biti Luis Ibanez, a stoperi su Šimunić i Addy. Zadnji vezni će biti Ademi, a ispred njih su Soudani desno, Antolić i Pamić u sredini te Fernandes lijevo. U vrhu napada će biti Duje Čop.

Počinje prvenstvo! Nakon tjedana i tjedana priprema, treninga u Zagrebu i Sloveniji došlo je vrijeme da Modri navijačima pokažu što su radili.

Dobra večer i lijep pozdrav s Maksimira! Ovdje će za otprilike sat vremena početi utakmica između Dinama i Osijeka kojom Modri službeno kreću u obranu naslova prvaka najbolje hrvatske momčadi. Kao i obično, tekstualni prijenos utakmice moći ćete pratiti putem službene stranice, Facebooka i Twittera.