Suci: Andrej Burilo (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Dejan Berger (Osijek), Zlatko Šimčić (Koprivnica)

Migliore - Leko, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Sare - Halilović (od 46. Soudani), Antolić (od 46. Husejinović), Brozović, Čop - Kramarić

1:0 Kramarić (56.) 2:0 Kramarić (88.), 3:0 Čop (90.)

Gluić - Prahić, Con, Sarić - Gržan (od 82. Heister), Ikić, Surać, Muić (od 56. Grgurović), Begonja, Vasilj - Ivančić (od 61. Jurina)

Žuti kartoni:

Muić (33.), Vasilj (80.)

Izvještaj

Dinamo je dugo "lomio" Zadar da bi s dva pogotka Andreja Kramarića i jednim Duje Čopa došao do potpuno zaslužene i na koncu i uvjerljive 3:0 pobjede.

Šest igrača iz naše škole

Zanimljivo je danas bilo vidjeti Dinamovu momčad u kojoj je u prvih 11 bilo čak šest igrača poniklih u našoj nogometnoj školi. Jozo Šimunović, Domagoj Antolić, Andrej Kramarić, Josip Pivarić, Jerko Leko i Alen Halilović su igrači koji su počeli utakmicu protiv Zadra, a do dresa prve momčadi Dinama su došli kroz našu omladinsku školu.

Između dvije europske utakmice protiv Fole Esch Modri  su na Maksimiru dočekali Zadar. Kako je trener Jurčić i najavio uoči utakmice, osvježio je momčad pa su tako od prve minute igrala tek trojica koji su počeli utakmicu u Luksemburgu dok je među novima bio i onaj "najnoviji" - Bakary Sare. Kako se i očekivalo, Dinamo je od prve minute zagospodario terenom i diktirao ritam igre, no u prvom dijelu nije stvorio prave prilike.

Imali su Modri nekoliko pokušaja glavom Brozovića, prodora Pivarića i Leke po stranama dok je Halilović pokušavao solo prodorima, no uvijek je na kraju igrač Zadra na vrijeme reagirao i izbio loptu. Dapače, najbliže pogotku bili su gosti kada je u 33. minuti Gržan pucao, lopta od bloka dobila neugodan luk, no Migliore uz pomoć stative ipak brani. Za Modre je lijepu priliku imao Kramarić kada je pucao malo pored gola nakon lijepog proigravanja Brozovića dok je Šimunović par puta pucao glavom, no nije bio precizan.

Trener Modrih odlučio je reagirati pa su odmah na početku nastavka u igru ušli Soudani i Husejinović dok su u svlačionici ostali Antolić i Halilović. Dinamo je, kao i na početku utakmice, stisnuo na početku i nakon desetak minuta pritiska došao do zasluženog vodstva. Husejinović je nabacio iz kornera, Leko glavom prebacio loptu do Kramarića koji je prima i preciznim udarcem s desetak metara od vratnice šalje u mrežu. Zadar je vrlo brzo odgovorio, no pomoćni sudac je zbog zaleđa poništio pogodak Begonje.

Prvi nastup Sarea

Nakon što je prije nešto više od desetak dana potpisao za Dinamo večeras je debi u dresu Dinama imao Bakary Sare. 23-godišnji zadnji vezni odigrao je vrlo dobro i pokazao kako će biti pojačanje za hrvatskog prvaka.

Kako se utakmica bližila kraju tako se Zadar ipak lagano otvarao i izlazio sa sve više igrača te tako ostavljao prostor iza svojih leđa. Tako je u 78. minuti čistog zicera imao Kramarić koji zaobilazi istrčalog Gluića, ali Con izbija loptu s gol crte. Malo poslije njega iz prekida je prijetio Čop, no ovoga puta je vratar Zadra lijepom obranom spasio pogodak. Isti igrač imao je priliku i par minuta kasnije što domaća obrana blokira, a potom Brozović silovito puca s ruba kaznenog prostora, no Gluić i to brani.

Dinamo nije prestajao i u posljednjim minutama to se Modrima isplatilo. Prvo je u 88. minuti Kramarić glavom pospremio loptu u mrežu nakon prodora Pivarića i odbijanca Gluića da bi na isteku regularnog vremena Modri opet zabili nakon kornera. Ponovno je centaršut išao na prvu stativu, ovoga puta tamo Šimunić prima loptu i šalje je na drugu vratnicu gdje uklizava Čop i šalje je u mrežu.

Dinamo je tako došao potpuno zaslužene pobjede i nastavio svoj pobjednički niz. Sljedeća utakmica igra se već u utorak u 20:45 kada na Maksimiru u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka gostuje Fola Esch. Sve o ulaznicama za tu utakmicu pogledajte OVDJE.

Prijenos uživo

90' Kraj utakmice na Maksimiru! Dinamo je potpuno zasluženo došao do nove uvjerljive pobjede. Srdačan pozdrav s Maksimira!

90' Dinamo vodi 3:0!! Bio je to novi udarac iz kuta, Šimunić je primio loptu na prvoj stativi i oštro pucao prema drugom kutu gdje Čop uklizava i šalje loptu u mrežu.

89' GGGGGGGGGOOOOOOOOLLLLLL!!!! 3:0 za Dinamo!!! Čop je strijelac!

88' Pivarić je prošao po strani, pucao u prvi kut što Gluić samo odbija u zrak, a Kramarić visoko skače i glavom šalje loptu u mrežu.

88' GGGGGGGOOOOLLLLL!!!! 2:0 za Dinamo! Kramarić je ponovno strijelac!!!

85' Odličan udarac Brozovića! Sjajno je pucao naš veznjak s ruba kaznenog prostora, ali Gluić brani i ovaj pokušaj.

84' Nova prilika za Čopa koji je sada sa strane ušao u kazneni prostor i pucao, no ponovno netko od braniča Zadra blokira udarac.

83' Ušli smo u posljednjih desetak minuta utakmice na Maksimiru gdje Dinamo ima minimalnu, ali itekako zasluženu prednost.

81' Čop je lijepo pucao pod prečku, ali Gluić paradom odbija njegov udarac u korner.

80' Soudani je sada srušen na 22-23 metra i Modri će imati priliku iz prekida.

78' Zicer za Dinamo!!! Brozović je u čistog zicera gurnuo Kramarića, ovaj zaobilazi istrčalog Gluića i puca prema golu, no Con izbija loptu s crte.

75' Posljednjih par minuta su Zadrani zaigrali dosta otvorenije te tako ostavljaju ipak više prostora iza svojih leđa.

71' Soudani i Leko su kombinirali da bi desni bočni Modrih lijevom nogom pokušao nešto između centaršuta i udarca, ali Gluić je siguran i hvata loptu.

69' Iako Zadrani gube i dalje se ne upuštaju u rizik, stoje na vlastitoj polovici i čekaju "svoju kontru".

66' Gosti su sada izborili prekid na 27-28 metara od gola Migliorea, Vasilj je izravno pucao, ali preko gola.

65' Soudani i Čop su sada odigrali dupli pas da bi na koncu Alžirac pucao s 25 metara, no udarac ide preko gola.

59' Zadar zabija pogodak, ali sudac je poništio pogodak zbog zaleđa. Grgurović je pucao, Begonja skrenuo loptu u mrežu, no pomoćni sudac je dignuo zastavicu tako da neće biti ništa od svega.

56' Dinamo zasluženo vodi!!! Husejinović je nabacio iz kornera, Leko glavom proslijedio loptu do Kramarića koji prima loptu i preciznim udarcem s desetak metara je šalje od vratnice u mrežu.

56' GGGGGGGGOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!! Dinamo vodi 1:0!!! Kramarić zabija!!!!

54' Živnuo je Dinamo na počektu nastavka, stišće Zadar i, kako se to kaže, "pogodka visi u zraku". Nadamo se da neće još dugo...

51' Soudani je našao Kramarića, ovaj s desne strane ulazi u kazneni prostor i puca u prvi kut, no Gluić je siguran i hvata njegov pokušaj.

48' Nekoliko puta večeras je Sare lijepo osvojio loptu i dobio pljesak tribina te tako u svom debiju pokazao da će biti pojačanje za Modre.

46' Počeo je nastavak utakmice na Maksimiru!

46' Dinamo će napraviti dvije izmjene uoči početka nastavka. U svlačionici su ostali Halilović i Antolić dok su u igri Soudani i Husejinović.

45' Kraj prvih 45 minuta na Maksimiru. Dinamo je bio bolji i dominirao, ali Modri nisu stvorili dovoljno pravih prilika za pogodak. Javimo se za desetak minuta kada počne nastavak utakmice.

43' Antolić je još jednom nabacio iz prekida, Šimunović visoko skočio i pucao glavom, ali ponovno lopta ide preko gola.

40' Ušli smo u posljednjih pet minuta prvog dijela u kojem je Dinamo bolji i dominira, ali još nema pogodaka.

38' Šimunović je odlično iznio loptu, dao Kramariću koji mu ponovno centrira na glavu, ali njegov pokušaj ide preko gola.

33' Stativa Zadra!!! Gržan je pucao s 20-tak metara, lopta se odbila i dobila neugodan luk, ali Migliore je ipak uspijeva obraniti rukom i poslati u stativu.

32' Lijepa kontra Modrih. Brozović je povukao, našao Kramarića na desnoj strani koji pokušava prebaciti na samog Čopa, ali ispred njega u posljednji trenutak glavom izbija Prahić.

30' Leko nabacuje s desne strane, Kramarić puca glavom s ruba kaznenog prostora, ali još jednom lopta odlazi pored gola.

29' Krasan prodor Pivarića po strani, ali centaršut je bio malo preslab pa je Gluić izašao s gola i uhvatio ga prije nego je došao do glave Kramarića.

26' Dobar udarac Vasilja! Lijepo je potegnuo lijevi bočni Zadra s 30 metara, a njegov udarac odlazi pored gola.

24' Najbolja prilika za Dinamo! Brozović je lijepo povukao, na lijevoj strani našao Kramarića koji ulazi u kazneni prostor i puca, ali lopta odlazi malo pored vratnice.

20' Dvadeset minuta utakmice na Maksimiru je iza nas, a nakon početnih desetak minuta u kojima je Dinamo stisnuo goste sada se igra više preselila na sredinu terena. Naravno, Dinamo i dalje ima više loptu u svojem posjedu, no ipak nešto dalje od gola Zadra.

17' Prvi pokušaj gostiju. Begonja je pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac ide visoko preko gola.

12' Pljesak za Leku koji je nekoliko puta "cimao" Vasilja na desnoj strani te na koncu ubacio, ali Gluić hvata njegov centaršut. Ipak, dovoljno za pljesak.

11' Leko i Brozović su prošli desnom stranom, na koncu je Brozović oštro ubacio u sredinu, ali nitko nije stigao njegov centaršut skrenuti u mrežu.

9' Modri potpuno dominiraju, svi igrači obje momčadi se nalaze na polovici gostiju i lopta kruži oko obrane Zadre dok Dinamo traži prolaz.

5' Odlično je Dinamo ušao u utakmicu, potpuno zagospodario terenom i već stvorio par neugodnih situacija za goste.

4' Ponovno se Brozović našao u sredini, ovoga puta nabacuje Pivarić, no Prahić je zasmetao našem veznjaku i lopta odlazi u gol-aut.

4' Kramarić je lijepo prošao lijevom stranom i nabacio u sredinu gdje je Brozović bio malo prekratak.

3' Prvi je pokušao Halilović koji je pucao s 25 metara, ali lopta od bloka ide u prvi udarac iz kuta.

2' Kao što smo i najavili, Čop će biti na lijevom krilu dok je Kramarić u vrhu napada. Logično jer se radi o poziciji koju je Čop igrao prošle sezone i do ozljede bio jedan od najboljih igrača momčadi.

1' Počela je utakmica na Maksimiru! SRETNO DINAMO!

Predvođeni sucima igrači obje momčadi upravo izlaze na teren.

Ostali smo još dužni klupu za pričuve gdje su: Zelenika, Soudani, Fernandes, Husejinović, Kolar, Pamić i Rukavina.

Igrači su završili sa zagrijavanjem i krenuli prema svlačionicama odraditi posljednje pripreme. Podsjetimo, Modri će večeras prvi puta igrati u novim dresovima.

Na golu će, ipak, biti Migliore dok su ispred njega Leko i Pivarić na bekovima, a Šimunović i Šimunić u sredini. Zadnji vezni je već spomenuti Sare, a četvorka ispred su Halilović, Brozović, Antolić i Čop dok je u vrhu napada Kramarić.

Kako je trener Jurčić i najavio uoči utakmice, priliku će u večerašnjoj utakmici dobiti igrači koji su manje igrali u prvih par utakmica ove sezone što je svima njima sjajna prilika za dokazivanje. Ono što sigurno posebno zanima gledatelje jest debi Bakaryja Sarea koji će od prve minute igrati na poziciji zadnjeg veznog.

Dobar dan i lijep pozdrav s Maksimira! Ovdje će za otprilike pola sata početi utakmica 2. kola domaćeg prvenstva između Dinama i Zadra. Naravno, na službenoj stranici, Facebooku i Twitteru ćete moći pratiti tekstualni prijenos utakmice.