Zelenika - Pinto, Šimunović, Addy, Pivarić (od 46. Lima) - Sare - Fernandes, Pamić (od 46. Husejinović), Halilović, Rukavina - Kramarić (od 69. Soudani)

Split

Zagorac - Ibriks, Glumac, Vrgoč, Glavina - Dujmović - Belle (od 79. Mršić), Radotić, Pehar (od 87. Radeljić), Roce (od 55. Vojnović) - Bilić

Dujmović (21.)

Izvještaj

Dinamo je odigrao novu dobru utakmicu, stvorio niz prilika i dugo "lomio" goste iz Splita da bi na koncu u 89. minuti Hilal Soudani napokon zabio pogodak za potpuno zasluženu pobjedu!

Između dvije utakmice sa Sheriffom u kojima Modri žele osigurati europsku jesen na Maksimir je stigla momčad Splita. Trener Jurčić je u najavi utakmice rekao kako respektira goste te kako neće biti puno promjena odnosno odmaranja igrača, ali zbog lakših ozljeda i umora ipak su utakmicu propustili Šimunić, Ademi, Čop dok su neki bili na klupi za pričuve.

Rukavina kapetan

Modre je večeras na utakmici protiv Splita s kapetanskom trakom oko ruke vodio napadač Ante Rukavina. Napadač Modrih tako je nakon nekoliko godina u svlačionici Modrih doživio veliko priznanje i s kapetanskom trakom vodio Dinamo do pobjede.

Dinamo se tako s Pamićem i Halilovićem ispred Sarea u sredini dominantno postavio na terenu i dobro otvorio susret. Kapetan Rukavina bio je vrlo aktivan na lijevoj strani te u suradnji s Pivarićem često prolazio dok je s druge strane neumorno ubacio Pinto. Upravo je Portugalac u 7. minuti odlično prošao desnom stranom i povratnom našao Pivarića čiji udarac od bloka ide u udarac iz kuta.

Ipak, Split je imao prvu veliku priliku. Igrala se 18. minuta kada je bivši reprezentativac Mate Bilić pokazao klasu, okrenuo se u kaznenom prostoru i pucao, ali Zelenika je sjajno izašao i obranio njegov udarac. Modri su upozorenje ozbiljno shvatili, "ubacili u brzinu više" i odmah odgovorili preko Fernandesa. Rukavina je nabacio, Fernandes sjajno skočio i glavom gađao drugi kut, ali Zagorac fantastičnom reakcijom odbija u korner.

Modri su posebno stisnuli na kraju prvog dijela pa je tako prvo u 43. minuti vratar gostiju upisao još jednu sjajnu obranu kada je zaustavio pokušaj Halilovića, a minutu kasnije Šimunović puca nakon udarca iz kuta, no nije precizan. Prvi dio završio je Rukavina dobrim, ali malo previsokim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Dinamo je u nastavak ušao s dvije izmjene pa je tako u dresu Dinama debitirao Ruben Lima, a u igru je ušao i Husejinović. Modri su nastavili dominirati i "kružiti" s loptom oko obrane gostiju, no zaista je bilo teško probiti čvrsti blok, a kada se i prošlo – Zagorac je bio sjajan. Tako je u 51. minuti zaustavio udarac Fernandesa s ruba kaznenog prostora nakon što su lijepo kombinirali Rukavina, Halilović i Čileanac.

Velike vrućine

U Zagrebu je danas temperatura veći dio dana bila iznad 30 Celzijusa, a čak i devet navečer je bila bliže 30 nego 20 stupnjeva. Naravno, u takvim uvjetima nije bilo lako igrati i igrači su se još jednom itekako istrošili, ali – isplatilo se.

Kao i u prvom dijelu, gosti su imali jednu priliku iz kontre kada se u 73. minuti iza leđa obrane ubacio Ibriks, no Zelenika je još jednom bio koncentriran, na vrijeme izašao i četvrtu utakmicu zaredom sačuvao praznu mrežu. Dinamo je sve više stiskao, a ključnim se pokazao trenutak u 69. minuti kada je u igru ušao Hilal Soudani.

Dinamo je sve više stiskao, Fernandes i Rukavina su prijetili nogom odnosno glavom, a potom i Sare nakon gužve iz prekida, no Zagorac je jednostavno uvijek bio na mjestu i sjajno branio. Na koncu se Modrima, ponovno, trud isplatio u posljednjim minutama kada su došli do potpuno zaslužene pobjede. Gosti su namještali "offside zamku", Husejinović je uposlio Soudanija koji je pravovremeno utrčao, primio loptu te je mirno poslao pored Zagorca; bilo je to u 89. minuti.

Prijenos uživo

90' 3 Kraj utakmice! Dinamo je potpuno zasluženo došao do pobjede i vraća se na vrh ljestvice!! Modri su bili puno bolji i potpuno su zaslužili ovu pobjedu te se tako s novom pobjedom okreću srijedi i uzvratnoj utakmici protiv Sheriffa. Srdačan pozdrav i laku noć!

90' 1 Lijepo je sada iz prekida pucao Husejinović, ali Zagorac se vratio starim navikama i opet obranio.

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

89' Dinamo vodi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Husejinović je lijepo podvalio loptu Soudaniju, ovaj je prima u kaznenom prostoru i napokon šalje pored Zagorca!!!!

89' GGGGOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!! Dinamo vodi!!!!! Soudani!!!!!!!!!!!

87' Fino su sada s 25 metara prvo pucali Mršić pa Ibriks, ali Zelenika je oba dva puta bio na mjestu i boksao loptu daleko od gola.

86' Soudani je sada zaradio žuti karton.

82' Svi igrači su na polovici gostiju. Pinto nabacuje s desne strane, Lima s lijeve, ali Vrgoč i Glumac su sjajni u skoku.

81' Opet Modri! Lima je nabacio iz kuta, u sredini je bila velika gužva na koncu koje je Sare pucao iz okreta, ali lopta odlazi pored gola.

78' Opet brani Zagorac! Rukavina je skočio i glavom pucao na centaršut Pinta, ali gostujući vratar večeras sve brani.

77' Nova velika obrana Zagorca!!! Halilović je uspio "podvaliti" loptu Fernandesu, ovaj s desne strane ulazi u kazneni prostor i puca, ali Zagorac je već izašao i odlično obranio njegov pokušaj.

75' Ljute se sada gledatelji i klupa Dinama jer gosti zaista puno vremena provode "na travi". U samo par minuta se "ukazivala pomoć" nekoliko igrača Splita koji su se potom vrlo brzo trčeći vratili na teren. Naravno, iako to smeta i živcira radi se o potezima kojima se koriste svi klubovi na svijetu tako da to nije ništa čudno.

73' Odlična reakcija Zelenike! Ibriks se dobro ubacio iza obrane Modrih, ali Zelenika je na vrijeme izašao s gola i obranio njegov pokušaj loba.

70' Ušli smo u posljednjih 20 minuta utakmice na Maksimiru gdje Dinamo stišće i traži put prema golu Splita, no gosti se odlično brane i vrlo je teško naći rupu.

69' Treća izmjena u Dinamu: izlazi Kramarić, a u igri je Soudani.

67' Husejinović je odlično prošao, nanizao nekoliko igrača Splita i potom pao na 25 metara tako da je ovo nova prilika iz prekida.

63' Otvorio se sada prostor nakon što su gosti krenuli naprijed, na koncu je Halilović pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta ponovno od bloka odlazi u udarac iz kuta.

61' Dobro se brane gosti. Odlično su postavljeni u obrani, čvrsto drže blok, "pokrivaju" si leđa i zaista nije lako proći. Jedino nekim solo potezom ako netko napravi višak.

55' Imali su danas Modri jako puno ovakvih prilika: slobodni udarac na 35-40 metara, lopta ide u kazneni prostor, ali tamo redovito najviše skače igrač u crvenom dresu. Tako je bilo i sada na centaršut Husejinovića koji je Vrgoč lako pokupio.

51' Odlična akcija Dinama! Rukavina, Halilović i Fernandes su izigrali obranu Splita, na koncu je Rukavina propustio loptu kroz noge, a Fernandes pucao s ruba kaznenog prostora, ali Zagorac opet brani.

50' Izvukao se sada Kramarić, izašao na 25 metara i pucao nakon okreta, ali njegov udarac ide pored gola.

46' Počeo je nastavak utakmice! IDEMO DINAMO!

46' Isto tako, u svlačionici je ostao Pamić, a u igri je Husejinović.

46' Umjesto Pivarića u igri je, prvi puta u dresu Dinama, Ruben Lima!

46' Igrači se vraćaju na teren i uskoro će početi nastavak utakmice.

45' 2 Kraj prvih 45 minuta na Maksimiru! Dinamo je bio bolji, imao nekoliko lijepih prilika, ali gostujući vratar Zagorac odlično brani. Javimo se za desetak minuta kada počne nastavak utakmice.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

44' Opet Dinamo!! Pivarić je prošao po strani, Rukavina puca s ruba kaznenog prostora, ali udarac ide preko gola.

44' Nova prilika za Dinamo! Pamić je odlično ubacio iz kuta, Šimunović utrčao na drugu vratnicu i pucao glavom, ali lopta ide preko gola.

43' Krasan udarac Halilovića!! Fernandes je odlično povukao kontru, prošao par igrača Splita i našao Halilovića koji s desne strane gađa drugi kut, ali Zagorac opet odlično brani.

41' Dinamo je sada dugo kombinirao, lopta je išla s jedne na drugu stranu, ali Modri nisu našli prazan prostor kroz koji bi se približili Zagorcu.

38' Kramarić je dugo na desnoj strani "lomio" Vrgoča da bi na koncu izborio prekršaj koji će Pamić ubaciti u sredinu.

35' Dinamo je ponovno stisnuo goste, nekoliko puta u kratkom periodu ubacio u sredinu, ali stoperi u crvenim dresovima vrlo su suvereni u skoku na početku utakmice.

32' Ponovno je lijepo po desnoj strani prošao Pinto, ubacio prema drugoj vratnici, ali tamo nije bilo igrača u plavim dresovima.

31' Rukavina je izborio prekršaj na lijevoj strani i Modri će imati novu priliku iz prekida koji će ubaciti Pamić.

26' Odličan udarac Fernandesa! Rukavina je oštro ubacio, Fernandes sjajno skočio i glavom gađao drugi kut, ali Zagorac fantastičnom reakcijom odbija u korner.

24' Nastavlja Dinamo! Halilović je lijepo našao Fernandesa na desnoj strani, ovaj ubacuje prema Rukavini koji iz prve efektno puca, ali lopta ide preko gola.

23' Halilović je povukao kontru, potom je Kramarić dugo "valjao" gostujuće braniče da bi na koncu Pivarićev centaršut Zagorac lako uhvatio.

21' Dujmović je zaradio žuti karton nakon vrlo čvrstog starta s leđa na sredini terena.

20' Nakon prvih desetak minuta utakmice u kojima je Dinamo bio bolji posljednjih par minuta je Split izašao sa svoje polovice i gledamo izjednačenu utakmicu.

18' Sjajna obrana Zelenike! Bilić se dobro snašao u kaznenom prostoru, okrenuo pored svog čuvara i pucao iz blizine, ali Zelenika je odlično izašao, "ušao" mu u udarac i obranio ga.

15' Pehar je sada okušao udarac iz daljine, ali njegov pokušaj odlazi preko gola.

12' Pljesak je sada zaradio i Pivarić koji je vrlo lijepo uzeo loptu Belleu, a potom u suradnji s Rukavinom lijepo izigrao nekoliko igrača Splita.

8' Nastavljaju Modri! Pamić je nabacio iz kornera, Rukavina utrčao na prvu stativu i pucao, ali pored gola.

7' Dobra akcija Dinama! Pinto je prošao desnom stranom i povratnom poslužio natrčalog Pivarića koji puca iz prve, ali lopta od bloka ide u udarac iz kuta.

5' Pljesak je sada zaradio Rukavina koji je odlično probio lijevu stranu i u sredini tražio Kramarića, ali ispred njega Glumac izbija loptu.

3' Fernades je izborio prekršaj na desnoj strani, Pamić je ubacio u sredinu gdje je nastala velika gužva da bi na koncu gosti izbili loptu.

1' Počela je utakmica na Maksimiru! SRETNO DINAMO!

Predvođeni sucima igrači su izašli na teren i uskoro počinje utakmica.

Igrači su završili sa zagrijavanjem i krenuli prema svlačionicama, a za desetak minuta počinje utakmica.

Dok se igrači zagrijavaju svakako vrijedi istaknuti kako će kao kapetan Modre večeras voditi Ante Rukavina. Napadač Dinama tako je doživio veliku čast i s kapetanskom trakom Dinama će krenuti u utakmicu.

Okrenimo se utakmici... Trener Modrih najavio je kako neće raditi puno promjena u odnosu na sastav koji je igrao protiv Sheriffa prije nekoliko dana pa je tako obrana gotova ista, a tek umjesto Šimunića igra mladi Jozo Šimunović; na golu je ponovno Zelenika. Zadnjeg veznog očekivano igra Sare umjesto ozlijeđenog Ademija, a četvorka ispred njega su Fernandes i Rukavina na krilima te Pamić i Halilović u sredini. U vrhu napada je Kramarić.

Naravno, velike vrućine u spoju s "produljenim vikendom" itekako će utjecati na posjetu jer je metropola gotova prazna. Velik broj ljudi otišao je na more kako bi se "spasio" od gradske vrućine pa tako večeras na Maksimiru posjeta sigurno neće biti na razini prošlih utakmica.

U Zagrebu je danas jedan od najtoplijih dana u godini pa je tako čak i sada, gotovo u 21 sat, temperatura bliže 30 nego 20 Celzijuseva i vrlo je teško disati jer je sparno. Naravno, u takvim uvjetima će igračima biti posebno teško igrati i fizička sprema će još jednom igrati veliku ulogu.

Dobra večer dragi navijači i srdačan pozdrav s Maksimira! Ovdje će za otprilike 45 minuta početi utakmica 4. kola MAXtv Prve lige između Dinama i Splita, a tekstualni prijenos možete pratiti putem službene stranice, Facebooka i Twittera.