Stadion: Kantrida, Rijeka, 9.000 gledatelja.

Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Tomislav Hudika (Varaždin), Igor Križarić (Čakovec), Mario Zebec (Cestica), Siniša Premužaj (Varaždin)

Vargić - Tomečak, Knežević, Marić, Škarabot - Maleš, Brezovec (od 41. Zlomislić) - Jugović, Alispahić (od 71. Močinić), Sharbini (od 55. Kvržić) - Benko

Dinamo

Zelenika - Leko, Addy, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović - Fernandes (od 85. Sare), Husejinović (od 65. Antolić), Rukavina - Čop (od 80. Kramarić)

Ademi (64.), Pivarić (82.)

Izvještaj

Dinamo je odigrao jako dobru utakmicu, bio puno bolja momčad na Kantridi, ali na koncu je utakmica završila bez golova. Ipak, nakon prikazane igre Modri mogu u dobroj atmosferi i zadovoljni čekati utorak i utakmicu 3. pretkola Lige prvaka protiv Sheriffa.

Dinamo je na Kantridu došao kao aktualni prvak i trenutni lider na ljestvici te se tako i postavio; od prve minute utakmice. Unatoč tome što ih 48 sati kasnije čeka jedna od najvažnijih utakmica sezone protiv Sheriffa, unatoč silnoj vrućini i više od 30 Celzijusa – Dinamo je bio pravi. Modri su dominirali od samog početka utakmice i domaćini su bili puno sretniji što se na odmor otišlo bez golova.

Paklena vrućina

Jutarnja temperatura na dan utakmice je u Rijeci bila 25 stupnjeva, na početku utakmice više od 30, a očekuje do kraja je "pala" nešto ispod 30 Celzijusa. Naravno, u takvim uvjetima do izražaja je itekako dolazi fizička priprema momčadi, ali nije uopće sporno kako su se i jedna i druga momčad potpuno potrošile.

Modri su zaigrali u standardnoj 4-1-4-1 formaciji s time što je Brozović imao "kliznu" poziciju pa je često znao biti pored Ademija na zadnjem veznom, ali i pored Husejinovića ispred. Domaćini su igrali dosta čvrsto, pokazali su da će tako igrati od prvog sučevog zvižduka, no Dinamo je imao odgovor na sve i kako je utakmica tekla tako su Modri sve više stiskali.

Ono s čime je trener Jurčić mogao biti posebno zadovoljan bili su – bokovi. Leko i Pivarić su se sjajno priključivali na stranama i bili kreatori mnogih odličnih prilika. Idemo redom... Nakon 20-tak minuta igre u kojoj je Dinamo dominirao, ali ne i stvarao prave prilike Modri su počeli "skupljati plodove". tako je prvo u 22. minuti Rukavina lijepo proigrao Pivarića čiji udarac raspoloženi Vargić brani.

Modri su često prolazili po stranama i nabacivali u sredinu, a u 36. minuti Čop je imao fantastičnu priliku kakvih 9 od 10 naš najbolji strijelac rutinski posprema; nažalost, bila je ovo ona "deseta". Pivarić je projurio lijevom stranom, došao do gol aut linije te idealnom povratnom poslužio Čopa koji se školski izvukao na deset metara i pucao, ali i poslao loptu pored gola.

Zamjenski autobus

Modri su na putu prema Rijeci imali "prometnih poteškoća" pa su morali stati na autocesti i čekati zamjenski autobus. Kao i uvijek kada je prijevoz u pitanju, sve je funkcioniralo savršeno: brzo je stigao zamjenski bus i odveo Modre na derbi dok je po povratku momčadi u Zagreb Dinamov autobus već bio popravljen i spreman za nova putovanja.

Dinamo je osjetio kako su domaćini spremni za pogodak pa je do odmora još više stisnuo. Prijetio je tako Leko iz daljine u 38. minuti te Husejinović minutu kasnije nakon krasnog prodora, ali Vargić je sve branio. Hvatao je domaći vratar udarce Modrih, na vrijeme istrčavao i skupljao prizemne centaršuteve, a bio je na mjestu i kada je Brozović silovito odapeo s 30 metara na samom kraju prvog dijela.

Dinamo je u nastavak ušao bez izmjena za kojima tako i tako nije bilo potrebe; Modri su igrali odlično. Prva prilika u nastavku stigla je 55. minuti nakon nove akcije po lijevoj strani, no domaća obrana po tko zna koji puta je blokirala pokušaj Modrih. Za razliku od prvog dijela, u nastavku je i Rijeka prijetila pa je tako Kvržić u 57. minuti iskoristio nekoliko loših postavljanja u obrani Dinama i pucao s ruba kaznenog prostora, no nije bio precizan. Zato je bliže pogotku bio sam par minuta kasnije kada je pokušaj centaršuta završio na – gredi.

Kao i u prvom dijelu, Dinamo je sve više stiskao što je utakmica prolazila pa je tako u 77. minuti imao novu "match" loptu. Fernandes je krasno prošao desnom stranom, našao u sredini ušlog Antolića koji lijevom nogom gađa kut, lopta napokon prolazi Vargića, ali Knežević je izbija s gol crte i spašava pogodak. Na samom kraju utakmice još su jednom Rukavina i Pivarić probili stranu, ali Vargić je i to obranio.

Dinamo je po prikazanoj igri i trudu zaslužio više od boda na Kantridi, no i ovako prvaci mogu biti zadovoljni te s puno optimizma se okrenuti novoj utakmici koja se igra već u utorak protiv Sheriffa. Vidimo se na Maksimiru!

Prijenos uživo

90' 4 Kraj utakmice na Kantridi! Dinamo je bio dosta bolja momčad i zaslužio više od remija, no Modri svejedno imaju razloga za zadovoljstvo i s optimizmom se okreću utorku i novoj utakmici kada na Maksimir dolazi Sheriff. Srdačan pozdrav s Kantride.

90' Igrat će se još četiri minute na Kantridi.

89' Nova prijetnja Pivarića!!! Opet su Rukavina i Pivarić probili stranu, bočni igrač pucao, ali Vargić još jednom brani.

87' Ušli smo u samu završnicu utakmice na Kantridi gdje Dinamo napada, a svi igrači Rijeke su u vlastitih 40 metara, čuvaju svoj gol i "nulu" koju imaju.

85' Umjesto Fernandesa u igru će Sare.

84' Treća izmjena u Dinamu bit će Bakary Sare koji je spreman za ulazak u igru.

82' Žuti karton zaradio je sada Pivarić.

81' Ušli smo u posljednjih desetak minuta utakmice na Kantridi gdje Dinamo dominira i puno je bliže pobjedi, no domaćini se dobro brane.

80' Umjesto Duje Čopa u igri je Andrej Kramarić. Duje se puno trudio, odigrao još jednu dobru utakmicu i prava je šteta što nije zabio sjajnu priliku.

77' Kakva prilika za Dinamo!!! Fernandes je prošao desnom stranom, našao u sredini Antolića koji lijevom nogom gađa kut, lopta prolazi Vargića, ali pored njega je Knežević koji je izbija s gol crte.

74' Lopta je prošla kroz šumu nogu i završila u rukama sigurnog Zelenike.

74' Iznudio je sada Jugović prekršaj na lijevoj strani i domaćini će imati priliku iz prekida.

68' Komplicirali su sada Čop i Rukavina u kaznenom prostoru, igrali petom i vraćali povratnu da bi na koncu Čop pucao preko gola.

65' Umjesto Husejinovića u igri je Antolić.

64' Žuti karton zaradio je sada i Ademi.

62' Prva izmjena u Dinamu bit će Domagoj Antolić koji se priprema ući u igru.

60' Kvržić niti sam ne zna kako je ovaj centaršut završio na gredi gola Dinama, no - svejedno je. Nije to bila klasična prečka jer je lopta okrznula okvir gola Modrih, no nije bilo ugodno gledati.

57' Loše je sada reagirala obrana Dinama, nekoliko igrača je bilo "na krivoj nozi" da bi na koncu Kvržić pucao s ruba kaznenog prostora, ali udarac ide preko gola. Prva prava prilika Rijeke danas.

55' Dobra prillika za Dinamo! Rukavina i Fernandes su kombinirali u kaznenom prostoru, na koncu je Fernandes i pucao, ali lopta zapinje u bloku.

54' Pivarić je prošao lijevom stranom i izborio novi udarac iz kuta. Možda Modri mogu iz prekida doći do pogotka.

49' Kao i u prvom dijelu, Maleš je vrlo čvrsto startao na Čopa i opravdano zaradio prvi žuti karton na utakmici.

47' Benko je sada iskoristio neodlučnost u obrani Modrih, ali na koncu su ga Šimunić i Addy stigli i blokirali njegov pokušaj.

46' Dobro su nastavak otvorili domaćini i zaprijetili preko Zlomislića, ali njegov pokušaj ide pored gola.

46' Drugo poluvrijeme će se, napokon, igrati bez sunca. Naime, cijeli teren je u hladu pa će igračima biti puno lakše.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Kantridi! IDEMO DINAMO!

46' Igrači se polako vraćaju na teren i uskoro nas očekuje nastavak utakmice na Kantridi. Nastavi li Dinamo kako su igrali u prvom dijelu - bit će ovo još jedna lijepa večer za sve kojima je plava boja pri srcu.

45' 2 Kraj prvih 45 minuta na Kantridi! Dinamo je bio puno bolja momčad, stvorio nekoliko lijepih prilika od kojih je svakako bila najbolja ona Čopa u 36. minuti, no na odmor se ipak ide bez golova. Nastave li Modri i u nastavku ovako - neće domaćini još dugo imati praznu mrežu. Javimo se za desetak minuta s Kantride.

45' 1 Odlično se sada namjestio na 30-tak metara i "potegnuo" Brozović, no njegova "bomba" ide malo iznad gola.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

45' Dinamo potpuno dominira, ima sigurno više od 60 % loptu u svojem posjedu i definitivno je zaslužio vodstvo; vodstvo koje su Modri morali imati nakon ovakvih 45 minuta.

43' Nakon kornera Dinama su domaćini brzo povukli kontru, ali Addy je bio na mjestu i mirno uzeo loptu za novi napad Dinama.

41' Nova prijetnja Modrih! Leko je ubacio s desne strane, a Vargić izbija ispred natrčalog Rukavine.

39' Nova odlična prilika Modrih! Husejinović je sve sam napravio, s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pucao, no Vargić opet brani.

38' Leko je sada "potegnuo" s više od 30 metara, no Vargić je bio siguran na golu.

36' Kakva šansa za Dinamo!!!!!! Rukavina je odlično uposlio Pivarića, ovaj idealnom povratnom poslužuje Čopa koji je bio sam na 10 metara, ali puca loptu pored gola. Fantastična prilika i velika šteta što Dinamo sada nije poveo.

35' Lijepa obrana Zelenike! Maleš je silovito potegnuo s 30 metara, naš vratar pokušao uhvatiti loptu, no ona je ipak završila u udarcu iz kuta.

33' Izuzetno mirno je sada nogom s Addyjem odigrao Zelenika i pokazao kako ima odličnu tehniku.

32' Husejinović je sada izborio prekršaj na 35 metara od gola, sam je ubacio u kazneni prostor gdje je lopta išla na drugu stativu prema Leki, ali Marić mu u posljednji trenutak "skida" loptu s voleja.

30' Lijepo su sada Husejinović i Čop namjestili loptu Brozoviću na udarac, no njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora završava u bloku.

26' Nakon kraćeg predaha u kojem su se igrači, ali i suci osvježili igra se brzo nastavila.

24' Trenutno igra stoji zbog "sudačkog predaha" kako bi se igrači osvježili, ali uoči toga došlo je do prilično neuobičajene situacije. Fernandes je izašao iz igre, promijenio kopačke za pola minute i još 2-3 minute stajao pored terena i čekao dopuštenje suca da se vrati u igru. Zaista vrlo čudno kada se "ozlijeđeni igrači" vraćaju u igru niti desetak sekundi nakon izlaska.

22' Odlična akcija Dinama! Rukavina je lijepo našao natrčalog Pivarića, ovaj s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pucao, ali Vargić brani.

21' Sada i Fernandes ima problema s opremom; on pak s kopačkama, tako da je Dinamo opet s igračem manje dok se krilni igrač ne presvuče.

18' Kao i nekoliko puta dosada, "skočili" su domaćini nakon što su Šimunić i Addy očistili loptu iz kaznenog prostora, vjerojatno tražili igranje rukom, no sudac je samo odmahnuo da se igra nastavi.

14' Prvi udarac Dinama. Kombinirali su Modri u sredini da bi na koncu lopta došla na lijevu stranu do Pivarića koji puca, ali pored gola.

12' Čop je sada puno pretrčao kako bi stisnuo zadnju liniju Rijeke i zaradio aut za Dinamo, a onda mu sudac nije dao brzo izvesti aut kako bi se "pružila pomoć" Benku koji je ostao ležati u kaznenom prostoru Modrih. Inače, Benko se već vratio u igru.

10' Prvih deset minuta utakmice na Kantridi je iza nas. Dinamo nešto više ima posjed lopte, domaćini pak dosta više prekršaja, ali vidi se uzajamno poštovanje i obje ekipe su vrlo oprezno ušle u susret.

7' Modri sada opet igraju s igračem manje jer je Ademi izašao van terena kako bi promijenio opremu; čini se kako mijenja kostrobrane.

6' Domaćini su sada drugi puta u samo par minuta izuzetno grubo ušli u Čopa koji ponovno leži na travi.

5' Tek je pet minuta nogometa iz nas, a domaćini su već napravili otprilike isto toliko prekršaja i tako jasno pokazali kako planiraju igrati čvrsto. Naravno, Dinamo mora odgovoriti istom mjerom.

3' Addy je sada bio neoprezan, Benko mu je uzeo loptu, ali Šimunić je popravio situaciju i još zaradio neugodan udarac od Brezovca pa je trenutno kapetan van terena i pruža mu se pomoć, no sve će biti u redu.

2' Dinamo će na početku utakmice igrati u 4-2-3-1 formaciji s Ademijem i Brozovićem kao zadnjim veznima, ali to će se mijenjati tijekom utakmice jer obojica mogu igrati i ofenzivnije.

1' Počela je utakmica na Kantridi! SRETNO DINAMO!

Predvođeni sucima, igrači obje momčadi izlaze na teren i uskoro će početi utakmica na Kantridi.

Najveći pljesak domaćih navijača na predstavljanju dobio je Anas Sharbini; ljubimac Kantride koji se vratio u svoj klub i danas od prve minute igra protiv prvaka.

Desetak minuta prije početka utakmice obje momčadi odlaze u svlačionicu odraditi posljednje pripreme.

Naravno, ne treba uopće posebno spominjati kako će dodatni motiv danas imati bivši igrači Dinama koji nose dres Rijeke: Alispahić i Tomečak koji igraju od prve minute odnosno Krstanović ako uđe s klupe. Iako je već dulje na Kantridi u ovu kategoriju spada i Brezovec dok je Pokrivač danas van kandidata za utakmicu.

Što se tiče zanimljivosti, svakako je zanimljivo istaknuti kako će utakmicu suditi čak pet sudaca. Uz tri standardna na utakmici će, u oba kaznena prostora, biti po dodatni sudac kako bi što bolje vidjeli moguće sumnjive situacije. U svakom slučaju, nadamo se kako nakon utakmice nitko neće pričati o sudačkoj petorki.

Upravo su izašli igrači obje momčadi na zagrijavanje. Naravno, jedni uz pljesak, a drugi uz zvižduke.

Dok se tribine Kantride popunjavaju, a očekuje se pun stadion, na zagrijavanje su izašli vratari obje momčadi dok će uskoro napraviti i igrači.

Što se tiče klupe za pričuve tamo su: Mikulić, Šimunović, Sare, Antolić, Pamić, Halilović i Kramarić.

Okrenimo se sastavima koje su danas na teren odlučili poslati treneri Jurčić i Kek. Za Modre će na golu biti Zelenika, a ispred njega Leko, Addy, Šimunić i Pivarić. Zadnji vezni je Ademi, a četvorka zadužena za kreaciju su: Fernandes i Rukavina na krilima odnosno Brozović i Husejinović u sredini. U vrhu napada je Duje Čop.

Ne treba uopće posebno naglašavati kako je u Rijeci "pakleno vruće". Jutarnja temperatura u Rijeci bila je 25 stupnjeva, trenutno je 32 Celzijusa, a očekuje se kako će za vrijeme utakmice biti 30. Naravno, u takvim uvjetima do izražaja itekako dolazi fizička priprema momčadi.

Dobar dan i lijep pozdrav sa sunčane Kantride!Ovdje će za otprilike sat vremena početi derbi 3. kola domaćeg prvenstva između Rijeke i Dinama, a na službenoj stranici, Facebooku i Twitteru ćete moći pratiti tekstualni prijenos susreta.