Čović - Kluk, Gregov, Špehar, Tomić - Živković, Brtan - Jajčinović (od 55. Sivonjić)(od 75. Komorski), Jakšinić (od 68. Ljubičić), Zlatar - Doležal

Sandomierski - Pinto, Šimunović (od 55. Pamić), Šimunić, Lima - Ademi, Sare - Rukavina (od 71. Fernandes), Halilović (od 46. Husejinović), Soudani - Čop

0:1 Soudani (65.)

Žuti kartoni:

Ademi (67.)

Izvještaj

Dinamo je protiv Dragovoljca u Kranjčevićevoj upisao drugi remi ove sezone. Modri su bili bolji i poveli u nastavku utakmice preko Hilal Soudanija, ali domaćini su samo minutu kasnije iskoristili priliku, zabili za izjednačenje i uspjeli ga sačuvati do kraja.

Modri su nakon velike pobjede nad Sheriffom i osiguravanja europske jeseni došli u Kranjčevićevu u goste "fenjerašu" Hrvatskom dragovoljcu. Trener Modrih Krunoslav Jurčić je uoči utakmice upozoravao kako je ovo vrlo bitna utakmica i kako prvaci neće lagano do nove pobjede, a upravo to se i potvrdilo na travnjaku. Naime, Dragovoljac je vrlo hrabro ušao u utakmicu, nisu se "prepali" Dinama i cijelu su utakmicu odlično parirali prvacima.

Debi Sandomierskog

U Kranjčevićevoj je prvu utakmicu u dresu Dinama na golu odradio poljski vratar Grzegorz Sandomierski. Podsjetimo, Sandomierski je u Dinamo došao prije par tjedana, ali su sjajne igre Olivera Zelenike "odgodile" njegov debi. U svakom slučaju, bit će to "slatke brige" za trenera Modrih.

Naravno, kako to uvijek bude u ovakvim utakmicama sve bi vjerojatno bilo drugačije i puno lakše za Modre da su rano došli do prednosti , a – imali su priliku. Nakon početnog "ispitivanja snaga" i zagrijavanja Šimunović je u 17. minuti krasno iznio loptu, Čop majstorski prebacio zadnju liniju i gurnuo Rukavinu u čistog zicera, a iako se Ante lijepo namjestio i gađao kut – lopta je otišla tik uz vratnicu.

Modri su pokušavali po stranama gdje su desno igrali Pinto i Soudani, a lijevo Lima i Rukavina, no domaćini su odlično pokrivali leđa jedan drugome i blokirali pokušaje Dinama. S druge strane, prijetili su domaćini dalekometnim udarcima koje je Sandomierski lako hvatao, a pokušaj Doležala nakon kontre otišao je preko gola. Ništa precizniji nije bio niti Ademi koji je osvojio loptu na rubu kaznenog prostora i brzo pucao, no udarac je otišao iznad grede.

Ozljeda Šimunovića

U 52. minuti utakmice neugodno su se glavama sudarili Šimunović Jajčinović te su vrlo brzo obojica morali napustiti igru, a ulaskom Pamića na stopera se pomaknuo Sare. Jozo je s terena izašao "zamotane glave" zbog razbijene arkade, ali nadamo se kako će naš mladi stoper biti u redu.

Modri su u nastavak utakmice ušli s jednom promjenom jer je Husejinović ušao umjesto Halilovića, a prvaci su na početku bili vrlo rastrčani. Lopta je brže kružila oko obrane domaćina, Modri su bili opasni iz prekida, a u 66. minuti su zasluženo došli do prednosti. Nakon nekoliko opasnih situacija u kazneni prostor je ubacio tek ušli Pamić, Soudani je skočio i glavom poslao loptu u mrežu. Nažalost, već sljedeći napad su domaćini odgovorili i jedinu šansu pretvorili u pogodak.

Aktivni Kluk je ubacio s desne strane, lopta prolazi Sarea koji je na stoperu bio umjesto ozlijeđenog Šimunovića i dolazi do Doležala koji je šalje u mrežu. Dinamo je, jasno, tada još više stisnuo, a domaćini su se povukli i do kraja smo gledali "uobičajenu prvenstvenu utakmicu", ali Modri nikako nisu mogli naći prolaz.

Prijetili su Soudani nakon prodora, Čop glavom te Pamić iz daljine, ali sve je završilo ili u rukama Čovića ili pored gola. Najbolju priliku imao je Fernandes u 89. minuti kada ga je idealno proigrao Soudani, ovaj izlazi pred vratara Dragovoljca, ali Čović brani i njegov udarac.

Dinamo je tako u Kranjčevićevoj upisao drugi ovosezonski remi, ali s obzirom na to da se radilo o petoj utakmici u manje od 15 dana tako nešto i nije veliko iznenađenje. Ako se mogla birati utakmica koju će Dinamo odigrati ispod svoje razine – onda je to najbolje upravo ova.

Prijenos uživo

90' 3 Kraj utakmice u Kranjčevićevoj! Dinamo je bio bolji, uspio povesti, ali nije uspio doći do pobjede, a mora se priznati da je Dragovoljac zaista odigrao odličnu utakmicu. Srdačan pozdrav iz Kranjčevićeve!

90' 2 Fernandes je sada dobro prošao sredinom, ušao u kazneni prostor, ali nije na vrijeme pucao nego su mu braniči izbili loptu.

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

89' Odlična prilika za Dinamo!!!! Soudani je "podvalio" loptu Fernandesu, ovaj izlazi sam pred Čovića, ali golman Dragovoljca brani njegov pokušaj.

86' Novi odličan prodor i centaršut Pinta, ali niti Čopov udarac glavom nije dovoljno dobar za Čovića.

85' Stišće Dinamo, ali domaćini su sada uspjeli malo odmaknuti igru od svojeg gola i dati obrani vremena za odmor. Nadamo se, kratki odmor.

82' Krasan potez Soudanija! Na malom prostoru je "slomio" Komorskog i pucao u prvi kut, ali lopta završava u vanjskoj mreži.

80' Ponovno je Pinto probio stranu, ovoga puta je bio u kaznenom prostoru, ali njegovu povratnu Špehar ponovno izbija. Ipak, napadi Dinama se nastavljaju i teško će domaćini ovako izdržati do kraja.

78' Domaćini su se potpuno povukli, većinom ih je najmanje pet u vlastitom kaznenom prostoru dok Dinamo kruži s loptom okolo i traži prolaz.

75' Nakon samo 20 minuta provedenih na terenu igru je, sigurno zbog ozljede, napustio Sivonjić.

74' Sada gledamo "uobičajenu prvenstvenu utakmicu" gdje su svi igrači na polovici Dragovoljca, a Modri pokušavaju naći prolaz. Naravno, teško je proći kada u 40 metara stoji 20 igrača.

73' Još je dvadesetak minuta utakmice u Kranjčevićevoj pred nama, a Dinamo sve više stišće i traži drugi pogodak.

72' Završila je sada lopta iza leđa Čovića, ali pomoćni sudac je označio zaleđe tako da rezultat ostaje 1:1.

71' Posljednja izmjena u Dinamu je Fernandes umjesto Rukavine.

70' Dinamo sve više stišće! Sad je opet Soudani prijetio nakon kornera, ali pored gola.

68' Ponovno Dinamo! Pamić je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila nekoga i otišla tik uz vratnicu.

66' Dragovoljac je odmah izjednačio! Kluk je ubacio s desne strane, lopta prolazi Sarea i dolazi do Doležala koji je šalje u mrežu. Kakav odgovor domaćina!

66' GOL! Dragovoljac je izjednačio!

65' Dinamo je stisnuo i poveo!! Pamić je nabacio s desne strane, Soudani skočio i glavom poslao loptu u mrežu! Zasluženo!

65' GGGGGGGGGOOOOLLLLLLLL!!!!!! Soudani je strijelac!!!!!

64' Fantastična prilika za Dinamo!! Soudani je s desne strane ušao u kazneni prostor, došao skroz blizu Čoviću, ali ovaj brani njegov pokušaj.

62' Pinto je ušao u sredinu, tražio Rukavinu ispred kojega je ponovno dobro reagirao Špehar i vratio loptu Čoviću.

60' Dobra prilika za Dinamo! Pamić je nabacio iz kuta, Rukavina skočio i lopta je na koncu došla na lijevu stranu do Čopa koji puca iz prve, ali pored gola.

59' Pinto je ponovno ubacio u sredinu, ali još jednom je Špehar na mjestu i bit će to novi udarac iz kuta.

57' I domaćini su mijenjali jer niti Jajčinović nije mogao nastaviti igru, a na terenu je umjesto njega bivši igrač Modrih Ilija Sivonjić.

57' Izlaskom Šimunovića je došlo do nekoliko taktičkih promjena u momčadi pa će tako Sare biti stoper, Ademi zadnji vezni, a Pamić ispred njega.

56' Pamić je odmah prošao po strani i oštro centrirao, ali nitko nije u sredini reagirao na njegovu loptu.

55' Neće moći Šimunović pa je umjesto njega ušao Pamić.

54' Obojica su se dignuli sa zamotanim glavama, ali čini se kako nijedan neće moći nastaviti utakmicu.

52' Jajčinović i Šimunović su se sudarili glavama i obojica ostali ležati, a izgleda kako nijednome nije baš najbolje.

51' Lijepo je Soudani ušao u sredinu i pucao, ali Čović je siguran i hvata njegov pokušaj.

47' Prva prilika! Husejinović je nabacio iz prekida, Rukavina utrčao na prvu vratnicu i pucao glavom, ali lopta ide pored gola.

47' Stisnuo je Dinamo od samog početka, agresivno krenuo u nastavak i stisnuo domaćine na njihovu polovicu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

46' Kao što smo najavili, u svlačionici je ostao Halilović, a u igri je Husejinović.

46' Najintenzivnije se na poluvremenu zagrijava Husejinović koji će vjerojatno prvi ući u igru; možda već od samog početka nastavka.

45' Kraj prvih 45 minuta! Dinamo je imao jednu sjajnu priliku kada je Rukavina izbio sam ispred Čovića, no pucao je pored gola. Modri su imali laganu dominaciju, ali nisu uspjeli zabiti pogodak. Javimo se za desetak minuta kada počne nastavak utakmice u Kranjčevićevoj.

44' Lijepo je Ademi našao Halilovića, ovaj se sjurio u kazneni prostor i zaradio novi udarac iz kuta.

43' S druge strane odgovaraju Modri novim prodorom po desnoj strani, ali Pintov centaršut završava u rukama Čovića.

42' Dobra akcija Dragovoljca! Doležal je u kontri prošao desnom stranom i povratnom našao Jakšinića koji puca malo preko gola.

41' Ušli smo u posljednjih pet minuta utakmice u Kranjčevićevoj gdje domaćini vrlo dobro pariraju Modrima i gledamo zanimljivu i dosta izjednačenu utakmicu.

38' Dobro večeras igra Jozo Šimunović koji je već nekoliko puta odlično iznio loptu, osvojio prostor i priključio se suigračima u napadu.

33' Rukavina je ponovno s lijeve strane ušao u sredinu, prošao par igrača u crnim dresovima, no domaći igrači se odlično kreću, "pokrivaju" jedan drugoga i nije lako proći.

30' Dobra prilika za Dinamo. Gregov nije dobro reagirao, Ademi mu je uzeo loptu i pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi preko gola.

28' Halilović je prošao po strani, našao Soudanija koju ubacuje u sredinu, no Čop je napravio prekršaj u skoku pa je propala prilika.

26' Jajčinović je sada osvojio loptu u sredini, dobro povukao i našao Zlatara čiji udarac odlazi pored gola.

25' Iza nas je nešto više od polovice prvog dijela u kojima je Dinamo imao jednu fantastičnu priliku i lako je mogao voditi, no Modri nisu onako dominantni na terenu kao što smo to naučili gledati. Naravno, razlog tome je vrlo rastrčani i ofenzivni Dragovoljac koji zaista igra vrlo dobro na početku utakmice i parira prvacima.

23' Dobra akcija Dragovoljca. Kluk je prošao po strani i prizemno ubacio, obrana Modrih izbija na rub kaznenog prostora gdje je bio Živković, ali njegov udarac ide pored gola.

20' Lima je ponovno proigrao brzog Rukavinu koji, ovoga puta, bježi po strani i bit će to udarac iz kuta za Modre.

17' ZICER za Dinamo!!!! Šimunović je krasno iznio loptu, Čop prebacio zadnju liniju i gurnuo Rukavinu u čistog zicera, ali Ante šalje loptu malo pored vratnice.

17' Sigurno je sada uhvatio Sandomierski pokušaj Brtana koji je na putu prema golu okrznuo nekoga i promijenio smjer, no nije to omelo našeg vratara.

15' Ostao je sada ležati Rukavina nakon čvrstog duela s Klukom, no bio je to čisti start na loptu i Rukavina se brzo dignuo.

12' Lijepo je sada Špehar sve sam napravio, uzeo loptu na centru, osvojio 20-tak metara i "potegnuo" lijevom, ali Sandomierski je obranio njegov udarac.

10' Lijepo je sada Sare vidio utrčalog Soudanija, prebacio zadnju liniju domaćina, ali Čović je bio oprezan pa je izletio i pokupio loptu.

8' Dosta su otvoreno domaćini ušli u susret. Za razliku od ostalih momčadi u domaćem prvenstvu Dragovoljac se nije od samog početka stao na vlastitu polovicu i predao Modrima loptu. Naravno, u takvoj igri najviše mogu profitirati gledatelji.

6' Prvi pokušaj Dragovoljca završio je tako što je Lima blokirao centaršut Kluka i bit će to prvi udarac iz kuta za domaćine.

3' Lijepo su sada Pinto i Soudani kombinirali po desnoj strani, ali Kluk je bio na mjestu i izbio loptu u aut.

1' Počela je utakmica u Kranjčevićevoj! SRETNO DINAMO!

Predvođeni zagrebačkom sudačkog trojkom igrači izlaze na teren i uskoro će početi utakmica.

Kiša koja je sinoć i jutros padala u Zagrebu lijepo je rashladila i spustila temperaturu tako da će Modri napokon igrati utakmicu u "normalnim" vremenskim uvjetima.

Igrači polako završavaju sa zagrijavanjem i za 15-tak minuta će početi utakmica u Kranjčevićevoj gdje Dinamo protiv posljednje momčadi lige razmišlja samo o novoj pobjedi.

Što se tiče klupe za pričuve, tamo su: Zelenika, Leko, Brozović, Pamić, Husejinović, Fernandes i Kramarić.

Naravno, Dinamo neće igrati s "klasična dva zadnja vezna" nego će Ademi biti nešto ofenzivniji, ali jasna je ideja trenera da u formaciji 4-2-3-1 s dva zadnja vezna uigrava formaciju za one teže, europske utakmice.

Kao što vidite, debi na golu Modrih će imati Poljak Sandomierski. Ispred njega će, prvi puta od samog početka, na lijevom beku igrati Lima dok je s druge strane sunarodnjak mu Pinto. Stoperi će biti Šimunić i Šimunović, a ispred njih Ademi i Sare kao zadnji vezni. Glavni trojac zadužen za kreaciju su Soudani, Halilović i Rukavina, a u špici je Čop.

Sastave obje momčadi možete pogledati ispod, a mi ćemo se, kao i obično, koncentrirati na momčad koju je na teren odlučio poslati Krunoslav Jurčić.

Dobra večer i srdačan pozdrav iz Kranjčevićeve! Ovdje će za otprilike 45 minuta početi utakmica 5. kola domaćeg prvenstva u kojoj će Hrvatski dragovoljac ugostiti prvake. Kao i obično, na službenoj stranici, Facebooku i Twitteru ćete moći pratiti tekstualni prijenos utakmice i odmah po završetku čitati izjave igrača i trenera.