Rodić - Plazanić, Edson, Grgić, Melnjak - Crepulja (od 17. Purić), Gregurina - Rak, Brlek, Delić (od 74. Filipović) - Novinić (od 55. Glavica)

Sandomierski - Pinto (od 83. Leko), Šimunović, Addy, Lima - Ademi - Fernandes, Antolić, Sammir (od 74. Halilović), Čop (od 63. Brozović) - Beqiraj

Strijelci:

0:1 Beqiraj (7.), 1:2 Fernandes (25.), 1:3 Fernandes (90.)

Lima (33.), Šimunović (38.), Ademi (90.)

Izvještaj

Dinamo je potpuno zasluženo došao do pobjede u Koprivnici i vratio se na "pobjednički trak". Modri su cijelu utakmicu bili bolja momčad i golovima "debitanta" Fatosa Beqiraja i dva Juniora Fernandesa na najbolji mogući način najavili uzvratnu utakmicu u Beču.

Sportski direktor Zoran Mamić je u najavi utakmice rekao kako očekuje "bolji govor tijela" igrača Modrih i upravo se to vidjelo na terenu od samog početka. Modri, točnije Zlatni, su se vrlo autoritativno postavili na terenu od prve minute i vidjelo se kako ih u Koprivnici zanima samo pobjeda. Što se tiče "konkretnih" promjena, Dinamo je u utakmicu u Koprivnici ušao s čak šest promjena u odnosu na sastav koji je prije par dana počeo utakmicu protiv Austrije.

Šest promjena u sastavu, Beqiraju prve minute

Sportski direktor Mamić i pomoćni trener Krznar napravili su puno promjena u sastavu u odnosu na momčad koja je igrala prije par dana protiv Austrije. Sandomierski na golu, Šimunović i Lima u obrani, Antolić i Sammir u veznom redu te Beqiraj u špici bili su čak šest novih igrača koji su počeli utakmicu u Koprivnici. Prvih pet navedenih igrača nisu veliko iznenađenje jer su već bili u rotaciji, no Fatos Beqiraj dosada ove sezone nije upisao niti jednu službenu minutu da bi se promjenom na klupi očito promijenio i njegov status u momčadi.

Najveće je iznenađenje bio Fatos Beqiraj u vrhu napada, a već nakon sedam minuta Bećo je opravdao povjerenje. Kapetan Sammir krasno s nekih 25 metara vidio Beqiraja kako ulazi u kazneni prostor, ovaj u trku prima loptu, zaobilazi istrčalog Rodića i šalje je u mrežu! S obzirom na to da su ovo bile prve službene minute našeg napadača ove sezone zaista je teško mogao i zamisliti bolji početak utakmice.

Dinamo tu nije stao, dapače. Modri su dalje dominirali, prolazili po stranama i kroz sredinu, ali u prvom pravom prelasku na polovicu Dinama domaćini su izjednačili. Purić, koji je ušao koju sekundu ranije, lijepo je u prazan prostor gurnuo Novinića koji se ubacio iza zadnje linije obrane i s desne strane preciznim udarcem u drugi kut poslao loptu pored istrčalog Sandomierskog u mrežu. Dakako, 1:1 koji su u tom trenutku stajali na semaforu nisu bili realan pokazatelj stanja na terenu, no ubrzo su stvari došle na svoje mjesto.

U Zagrebu su zbog lakših ozljeda/umora ostali Ante Rukavina, Hilal Soudani, Bakary Sare Zvonko Pamić dok je kapetan Josip Šimunić putovao s momčadi u Koprivnicu, ali nije bio među kandidatima za utakmicu.

Igrala se 25. minuta kada je Sammir nabacio iz prekida, Beqiraj kratko skrenuo loptu koja je zapravo pogodila Fernandesa  i išla prema golu, ali polako tako da je bilo opće iznenađenje kada je završila u mreži. Teško je reći kako je prevarila inače vrlo sigurnog Rodića, no Dinamo je zaslužio tu prednost; bilo kakvim pogotkom. Čileanac je kratko nakon pogotka prijetio i glavom nakon udarca iz kuta, a potom je u lijepu priliku gurnuo Beqiraja kojem je ipak Rodić "pokupio" loptu upravo u trenutku kada se ovaj pripremao na udarac.

S druge strane, Slaven je prijetio tek slučajno odnosno nakon što bi lopta zapela u vodi na nekim dijelovima terena, ali Sandomierski je obranio jedan pokušaj Gregurine. Posljednju priliku u prvom dijelu rastrčani Beqiraj namjestio je Pintu koji se s desne strane sjurio u kazneni prostor, izašao ispred Rodića i silovito pucao, ali preko gola. Dinamo je u nastavak utakmice ušao bez izmjena, a prvi je zaprijetio Sammir, no Rodić je najavio kako će u nastavku imati nekoliko sjajnih obrana. Ipak, domaćini nisu bili potpuno bezopasni u nastavku i nakon sat vremena igre su imali nekoliko neugodnih situacija ispred gola Dinama. Srećom, prvo Glavica nije iskoristio pogrešno izbijanje Sandomierskog, a par minuta kasnije je poljski vratar obranio njegov udarac.

Kako se bližio kraj utakmice tako je Dinamo sve više stiskao pa je Rodić imao sve više posla, ali vratar Slavena bio je puno bolji nego u prvih 45 minuta. Tako je u razmaku od samo par minuta obranio dva odlična udarca Antolića s ruba kaznenog prostora i nije dozvolio da Dinamo uđe u mirn(ij)u završnicu. U igru su ušli Brozović i Halilović kako bi donijeli svježinu u sredini, a upravo je naš wonderkid krasno prošao nekoliko igrača i pucao u blok u 78. minuti.

Naravno, Slaven se sve više otvarao kako bi došao do izjednačenja što je ostavljalo golemi prostor iza njihovih leđa. Upravo tako je Dinamo pet minuta prije kraja imao match loptu. Naime, Beqiraj je krasno pobjegao obrani Slavena i nesebično poslužio samog Ademija, ovaj puca što Rodić brani, a odbijanac dolazi do Fernandesa čiji udarac netko od braniča Slavena izbija s gol crte. Domaćini su se potpuno otvorili, Dinamo je imao par lijepih prilika da bi na koncu Fernandes u sudačkoj nadoknadi potpuno zasluženo zabio za konačnih 3:1.

Dinamo je tako poptuno zasluženo došao do tri boda i sada se okreće utorku i uzvratnoj utakmici protiv Austrije.

Prijenos uživo

90' 5 Kraj utakmice u Koprivnici gdje je Dinamo odigrao dobru utakmicu i potpuno zasluženo došao do čiste pobjede. Srdačan pozdrav iz Koprivnice!

90' 3 Domaćini su se potpuno otvorili, Fernandes je pobjegao i poslao loptu u mrežu za "točku na i" zaslužene pobjede Dinama.

90' 3 GGGGGGGGOOOOOOLLLLLLL!!! Dinamo vodi 3:1!! Fernandes je strijelac!

90' 3 Nemoguće što sada nije završilo u mreži! Halilović je povukao kontru "5 na 2" da bi na koncu Antolić pucao, ali Rodić sjajni brani. I to dva puta...

90' 1 Upravo je žuti karton zaradio Arijan Ademi.

90' Igrat će se čak pet minuta sudačke nadoknade.

88' Opet Dinamo! Brozović je pucao s nekih 25 metara, ali siloviti udarac ide ipak malo previsoko.

85' "Meč lopta" za Dinamo!!! Beqiraj je krasno prošao i nesebično poslužio samog Ademija, ovaj puca što Rodić brani, a odbijanac dolazi do Fernandesa čiji udarac netko od braniča Slavena izbija s gol crte.

83' Šepajući je teren napustio Pinto, a u igri je na desnom boku Jerko Leko.

83' Leko je spreman ući u igru i trebao je ući umjesto Antolića, ali budući da je Pinto ostao ležati i da ga iznose na nosilima ipak su Modri odlučili malo pričekati s izmjenom. Leko će sigurno ući samo je pitanje umjesto koga.

82' Neugodno je sada bilo u kaznenom prostoru Dinama, ali srećom nitko od suigrača nije na drugoj stativi utrčao na dodavanje Filipovića.

80' Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice u Koprivnici gdje Dinamo ide prema pobjedi, ali domaćini ne pomišljaju na predaju i sigurno će se sve više i više otvarati te tako ostavljati prostor iza svojih leđa.

78' Krasan prodor Halilovića!! Nanizao je mladi igrač Modrih nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor i pucao s desnom nogom, ali domaćini su ipak uspjeli blokirati njegov pokušaj.

74' Druga izmjena u Dinamu bit će Halilović koji ulazi umjesto Sammira.

71' Nova odlična obrana Rodića! Antolić je primio loptu odbijenu od živog zida, odlično pucao s 22-23 metra, ali Rodić opet brani.

70' Na ulasku u posljednjih 20 minuta utakmice Sammir ima dobru priliku iz prekida, na nekih 25 metara, lagano ulijevo.

69' Nakon perioda u kojem je Slaven imao laganu inicijativu ipak Dinamo preuzima kontrolu utakmice i traži novi pogodak koji bi konačno riješio sve moguće sumnje oko pobjednika ove utakmice.

68' Obrana Rodića! Fernandes je povukao kontru, našao Antolića na lijevoj strani koji puca s ruba kaznenog prostora, ali Rodić brani.

67' Odlična prilika za Dinamo! Brozović je u kaznenom prostoru našao Sammira, ovaj je izdržao duel s braničem i zaobišao Rodića, ali i otišao previše u stranu da bi na koncu njegovu povratnu izbila obrana Slavena.

66' Rak je sada pokušao uhvatiti dugu loptu, ali Sandomierski je bio koncentriran, na vrijeme izašao s gola i sigurno pokupio loptu.

63' Umjesto Čopa u igri je Brozović.

63' Mijenjat će Dinamo, a u igru će ući Marcelo Brozović.

62' Dobra prilika za domaće. Delić je lijepo prošao po strani i povratnom našao Glavicu, ali njegov udarac Sandomierski brani.

61' Sammir je sada srušio Raka, sudac Bebek svirao prekršaj i Slaven ima priliku iz slobodnog udarca s lijeve aut linije.

59' Posljednjih par minuta stišće Slaven, kruže s loptom oko obrane Modrih, ali bez pravih prilika.

58' Neočekivano se sada otvorila prilika Glavici nakon što je presjekao neoprezno dodavanje Sandomierskog, no srećom je pucao preko gola.

54' Dobra prilika! Fernandes je prošao i ubacio u sredinu gdje je utrčao Beqiraj, no malo je bio prekratak u skoku.

51' Odlična obrana Rodića!! Sammir je na rubu kaznenog prostora prihvatio izbijenu loptu, naciljao kut i pucao, ali Rodić lijepo brani.

49' Efektno je sada Addy škaricama izbio loptu i dobio pljesak dijela publike.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice! SRETNO DINAMO!

46' Igrači su se vratili na teren i uskoro će početi nastavak utakmice.

45' 1 Kraj prvog dijela! Dinamo je bio dosta bolji, dominirao i potpuno zasluženo ima prednost nakon prvih 45 minuta. Javit ćemo se za desetak minuta iz Koprivnice kada počne nastavak utakmice.

45' Igrat će se još minuta sudačke nadoknade u Koprivnici.

44' Kakva šansa za Dinamo!!! Pinto i Beqiraj su odigrali krasan dupli pas, Portugalac je utrčao u kazneni prostor s desne strane i silovito pucao, ali udarac ide malo preko gola. Šteta...

43' Odgovara Dinama! Beqiraj je izdržao prekršaj na centru, Čop lijepo našao Sammira u kaznenom prostoru koji pada u duelu, ali sudac Bebek pokazuje da je sve čisto.

42' Uz pomoć vode i sreće domaćini su ipak nekako uspjeli proći po lijevoj strani da bi u padu pucao Gregurina, no Sandomierski je siguran i hvata njegov pokušaj.

41' Lijepa akcija Dinama. Sammir je našao Fernandesa koji fino dodavanjem kroz noge ostavlja loptu Čopu, no njegov udarac s 25 metara ide preko gola.

39' Zamalo su sada domaćini kaznili pogrešku Modrih. Purić je ubacio, loptu promašio Addy, ali iako su iza njega bila dva igrača Slavena nitko je nije uspio dohvatiti.

38' Sada je i Šimunović zaradio žuti karton.

35' Pinto je ubacio s desne strane, lopta dolazi skroz na drugu gdje se Fernandes izborio za udarac s 25 metara, ali nije bio precizan.

33' "Požutio" je sada Lima nakon starta s leđa na sredini terena.

31' Malo je prekratak sada u skoku bio Beqiraj! Lima je ostao potpuno sam na strani, gađao Beqiraja na prvoj vratnici, ali lopta je bila malo previsoka i na koncu će Dinamo imati novi korner.

30' Vrlo zanimljivih pola sata utakmice u Koprivnici je iza nas, a Dinamo potpuno zasluženo ima prednost zahvaljujući golovima Beqiraja i Fernandesa.

27' Odlična prilika!! Fernandes je u pravom trenutku gurnuo loptu Beqiraju, ovaj ulazi u kazneni prostor i varkom se rješava braniča Slavena, ali Rodić je osjetio što će napraviti i u pravi trenutak izletio te pokupio loptu prije nego je Bećo stigao pucati.

26' Dinamo nastavlja s pritiskom. Fernandes je pucao glavom nakon kornera Sammira, no Rodić je, ovoga puta, siguran.

26' Gol Dinama zaista je ludan i pravi poklon golmana Rodića, no prvaci su ga itekako zaslužili.

25' Kakav gol Dinama! Sammir je nabacio iz prekida, Beqiraj skrenuo loptu koja pogađa Fernandesa i ide prema golu, ali skroz polako, no Rodić ju je prilično neobjašnjivo pustio u mrežu.

25' GGGGGGOOOLLLLLLLLL!!! Dinamo vodi!!!! Fernandes je strijelac!!!!

24' Dinamo ima priliku iz prekida, ali ipak dosta iskosa pa će Sammir vjerojatno ipak ubaciti u sredinu.

23' Edson je sada "požutio" nakon što je u prodoru zaustavio Juniora Fernandesa.

22' Lima i Purić, a potom su se uključili i Čop, Plazanić i još neki igrači sada su se "borili" na dijelu terena koji je potpuno natopljen vodom pa je sve skupa izgledalo više kao vaterpolo nego nogomet jer se lopta na tom dijelu terena može dodati samo - zrakom.

21' Nakon dvadeset minuta igre u Koprivnici u kojima je Dinamo bio puno bolji i dominirao rezultat je, nezasluženih, 1:1, no igra Dinama je svakako razlog za optimizam u ostatku utakmice.

18' Slaven je prvi puta prešao centar i izjednačio! Tek ušli Purić lijepo je u prazan prostor gurnuo Novinića koji se ubacio iza zadnje linije obrane i s desne strane preciznim udarcem u drugi kut poslao loptu pored istrčalog Sandomierskog i u mrežu.

18' GOL. Slaven je izjednačio! Novinić je strijelac!

17' Lukavo je sada trener Katalinić u vrlo ranoj fazi utakmice iz igre izvadio Crepulju koji je već dobio žuti karton, a vrlo lako je mogao dobiti i drugi te već biti u svlačionici.

16' Naglašavao je sportski direktor u najavi utakmice kako želi "drugačiji govor tijela" u redovima prvaka i - dobio je. Dinamo u prvih 15-tak minuta u Koprivnici nikako ne izgleda kao momčad kojoj nedostaje samopouzdanja. Dapače, Modri su se od prve sekunde postavili na terenu kao prvaci koji točno znaju što žele od ove utakmice.

14' Rastrčani i borbeni Beqiraj uzeo je već izgubljenu loptu i izborio novi udarac iz kuta za Modre koji nastavljaju dominirati i traže novi pogodak.

13' Nova dobra akcija Dinama. Sammir je krasno našao Čopa, ovaj bježi svom čuvaru po lijevoj strani i oštro ubacuje na drugu vratnicu gdje je malo zakasnio Antolić.

11' Nakon povlačenja Sammira s leđa prvu javnu opomenu zaradio je Crepulja.

7' Dinamo vodi!!!!! Sammir je krasno s nekih 25 metara vidio Beqiraja, ovaj prima u trku loptu, zaobilazi istrčalog Rodića i šalje loptu u mrežu! Potpuno zasluženo je Dinamo poveo jer se od prve sekunde vidjelo kako su prvaci odlično ušli u ovaj susret.

7' GGGGGGGGOLLLLLLL!!!!! Dinamo vodi 1:0! BEQIRAJ!!!!

6' Odlično je Dinamo ušao u utakmicu. Modri, točnije Zlatni, su rastrčani, potpuno dominantni i lakoćom vraćaju posjed lopte kada ostanu bez nje.

5' Antolić je lijepo proigrao Sammira na lijevoj strani, ovaj varkom prolazi prvog, ali ne i drugog igrača Slavena i bit će to novi udarac iz kuta.

4' Sammir je nabacio, Beqiraj skočio u gužvi, ali bio je to lak posao za Rodića.

3' Prolaze sada Pinto i Fernandes po desnoj strani, a na koncu svega će biti prvi udarac iz kuta za Modre. Iz kuta će nabaciti kapetan Sammir.

1' Evo odmah prvog pokušaja Dinama. Čop je s lijeve strane ušao u kazneni prostor, ali je "upao u gužvu" i ostao bez lopte.

1' Čim je počela utakmica se vidi kako su neki dijelovi terena, posebno tu na lijevom boku ispred Lime, potpuno natopljeni vodom i lopta tu uopće ne ide.

1' Počela je utakmica u Koprivnici! IDEMO DINAMO!

Predvođeni sucima igrači izlaze na teren i uskoro će početi utakmica u Koprivnici.

Igrači su završili sa zagrijavanjem i krenuli u svlačionice odraditi posljednje pripreme za utakmicu.

Ostali smo još dužni klupu za pričuve na kojoj su Zelenika, Pivarić, Leko, Brozović, Husejinović, Halilović i Kramarić.

Naravno, igrači Dinama sigurno već u glavama imaju uzvratnu utakmicu u Beču gdje će "loviti čudo" u koje svi vjeruju, no prije toga ih čeka težak posao u Koprivnici. Modrima bi današnja pobjeda itekako dobro došla za dizanje samopouzdanja prije puta i utakmice u Beču.

Igrači obje momčadi su izašli na zagrijavanje, a do početka utakmice je ostalo oko pola sata.

Sandomierski, Šimunović, Lima, Antolić, Sammir i Beqiraj su tako igrači koji nisu počeli protiv Austrije, a nalaze se u prvoj jedanaestorici za utakmicu u Koprivnici. Dok prvih pet navedenih igrača nisu veliko iznenađenje jer se nalaze među igračima koji su bili u rotaciji, navijačima je vjerojatno ipak najveće iznenađenje Fatos Beqiraj u prvom sastavu. Naime, Bećo nije upisao niti jednu službenu minutu ove sezone, ali očito je kako se odlaskom Krunoslava Jurčića otvorilo mjesto i za njega. Bit će svakako zanimljivo vidjeti kako će reagirati sami napadač koji je cijelo vrijeme odlično trenirao, ali je ipak par mjeseci van ritma utakmica.

Na golu će biti Sandomierski, a ispred njega Pinto i Lima na bokovima te Šimunović i Addy kao stoperi. Zadnji vezni je Arijan Ademi, a četvorka ispred njega su Fernandes i Čop na krilima te Antolić i Sammir u sredini. U vrhu napada, prvi puta ove sezone, igrat će Fatos Beqiraj.

Još nismo dobili službeni zapisnik utakmice, no Dinamo će igrati u dolje navedenom sastavu. Kao što vidite, sportski direktor Mamić i pomoćni trener Krznar odlučili su se za dosta promjena u odnosu na momčad koja je prije par dana igrala protiv Austrije; točnije, čak šest novih igrača počet će utakmicu u Koprivnici.

Dobar dan i srdačan pozdrav iz Koprivnice! Ovdje će za otprilike sat vremena početi utakmica 7. kola domaćeg prvenstva u kojoj će posljednji Slaven Belupo ugostiti prvaka iz Zagreba. Naravno, na službenoj stranici, Facebooku i Twitteru ćete moći pratiti tekstualni prijenos utakmice te nakon završetka čitati izjave igrača i trenera.