Opatija – Dinamo II 0:0

Plavima bod protiv Opatije na Kantridi

Autor fotografije: Pixsell

Mladi Dinamovi nogometaši u čvrstoj su i borbenoj utakmici na riječkoj Kantridi odigrali 0:0 protiv domaćina Opatije u ogledu 20. kola Druge HNL.

Zagrebački su nogometaši uglavnom kontrolirali igru, držali posjed, a domaći se u takvom rasporedu figura uglavnom orijentirali na kontranapade. Nije bilo suviše vatrice niti pred jednim vratima.

Domaći kapetan Baltazar Bogolin u 13. je  minuti osvanuo u Dinamovu kaznenom prostoru, ali pri pokušaju udarca nije najbolje ragirao. Devet minuta kasnije zaprijetio je i maksimirski kapetan Mario Ćuže, glavom je poslao loptu malo pored vratnice.

Gabrijel Rukavina sredinom je drugoga dijela relativno dobro reagirao pod pritiskom u suparničkom kaznenom prostoru, oštro gađao, ali vratar zaustavio loptu.

Potkraj dvoboja pokušao je i Dinamov vezist Milan Vukotić s desetak metara, a praktički u sljedećoj akciji na drugoj strani Ivor Weitzer torpedirao preko gola.

U sljedećem kolu Dinamo II će u nedjelju na stadionu Maksimir dočekati momčad Varaždina.