Autor fotografije: Davor Javorović/Pixsell

Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Goran Perica, Dario Kulušić; VAR: Goran Gabrilo, AVAR: Jerko Crnčić

Osijek: Ivušić - Talys, Majstorović, Škorić, Silva - Žaper, Kleinheisler, Ndockyt (od 73. Pilj)- Mance (od 82. Špoljarić), Marić, Grezda

Dinamo: Livaković - Stojanović, Theophile-Catherine, Perić, Dilaver - Moro - Kadzior (od 73. Gvardiol), Ademi (od 81. Kulenović), Gojak, Oršić (od 65. Hajrović) - Petković

Žuti karton: Žaper, Dilaver, Stojanović, Marić, Grezda, Silva

Crveni karton: Dilaver, Stojanović

Strijelci: 1:0 Marić (77.) 11m

Nakon što su Plavi upisali pobjede u dva proljetna prvenstvena kola, protiv Slaven Belupa i Gorice, na gostovanju u Osijeku domaćin je slavio 1:0. U napetom susretu vidjeli smo niz dobrih prilika s obje strane, a momčad trenera Bjelice na travnjaku je od 68. minute bila s igračem manje, nakon što je Dilaver zaradio drugi žuti karton. Domaćin je postavio na 1:0 u 77. minuti susreta s bijele točke. Nakon prekršaja Perića unutar 16 metara, iz kaznenog udarca precizan je bio Mirko Marić. U 89. minuti ozlijedio se Dino Perić koji je napustio igru pa je Dinamo do kraja utakmice igrao s devet igrača. U sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton dobio je i Petar Stojanović.

Ovako je izgledao početni sastav protiv osječke ekipe: Na golu Livaković, stoperi Theophile i Perić, na bokovima Stojanović i Dilaver. Zadnji vezni Moro, a u veznom redu Kadzior, Ademi, Gojak i Oršić. Špica je bio Petković.

Obje su momčadi bile iznimno motivirane i čvrsto krenule u susret, a već nakon desetak minuta igre kombinirali su u domaćem kaznenom prostoru Oršić i Petković. Na kraju Oršić iz blizine loptu šalje pokraj gola.  U 16. minuti prekršaj na domaćinu na nekih 19 metara, Marić iz slobodnjaka gađa gornji desni kut, Livaković sjajno brani, odbijena lopta odlazi do Silve koji puca na gol, ali Dilaver je na mjestu i blokira udarac.

U 22. minuti utakmice nakon prekršaja na Ademiju na rubu kaznenog prostora domaćina sudac je pokazao na bijelu točku. VAR provjera ipak je ubrzo pokazala da je prekršaj bio izvan 16 metara pa je odluka promijenjena i dosuđen je slobodni udarac za Dinamo na 17 metara. Oršićev udarac iz te akcije ipak ostaje u domaćem bloku.

Ademi je u 35. minuti u punom trku nakon dodavanja Kadziora krenuo prema golu Osijeka, ali vratar Ivušić ipak je bio brži na lopti i zaustavlja pokušaj. Nešto kasnije nova dobra situacija za Dinamo. Oršić je izveo slobodni udarac iz velike udaljenosti, a Theophile loptu glavom šalje preko gola. Nizali su igrači Dinama prilike i dalje, ali nažalost bez pogotka. Kadzior je izveo korner s lijeve strane, Perić glavom loptu poslao ravno pod prečku, a Ivušić u zadnji tren brani i šalje loptu malo preko grede. U posljednjim trenucima sudačke nadoknade prvog dijela Ndockyt se sjurio prema golu Dinama, a loptu iskosa s desne strane šalje malo pokraj lijeve vratnice. Rezultat je tako na poluvremenu ostao 0:0.

U drugom poluvremenu Stojanović je blokirao dodavanje Marića, da bi na kraju iste akcije priliku za pogodak imao Grezda čiji je siloviti udarac s ruba kaznenog prostora otišao pokraj gola. Kasnije je na drugoj strani dobru priliku imao Petković, ali iz blizine loptom pogađa u gužvi leđa kapetana Ademija.

U 68. minuti Dilaver je zbog prekršaja zaradio drugi žuti karton, a Dinamo je ostao na terenu s igračem manje. Niti deset minuta kasnije, u 77. minuti Osijek je poveo. Perić je napravio prekršaj na Mariću unutar 16 metara, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Marić je bio precizan za vodstvo 1:0. U 84. minuti pokušali su zaprijetiti Pilj i Marić, ali Livaković je na mjestu i brani. Par minuta kasnije vratar Dinama još jednom spašava svoja vrata, nakon pokušaja Marića. U 89. minuti igru je napustio ozlijeđeni stoper Dino Perić pa su gosti na terenu ostali s devet igrača. U sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton dobio je Petar Stojanović, a sudac je pokazao i crveni karton treneru Nenadu Bjelici pri kraju susreta.

Do kraja utakmice momčad Dinama nije uspjela pronaći priliku za izjednačenje. Osijek slavi 1:0, a Plavi upisuju treći poraz ove sezone u HT Prvoj ligi.

Dinamo je i dalje uvjerljivo vodeća momčad lige, s ukupno 53 boda, drugi je Hajduk s 41, a treći Osijek s 38 bodova. U idućem prvenstvenom kolu na stadion Maksimir stiže Inter iz Zaprešića.