Autor fotografije: Ivo Cagalj/PIXSELL

HNK HAJDUK - GNK DINAMO 0:0 (0:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Stadion Poljud, 29.9.2018.

Glavni sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Tomislav Petrović, Miro Grgić, Marin Vidulin, Dario Bel. Četvrti sudac: Goran Pataki.

Gledatelja: 21.472

HNK Hajduk (4-2-3-1): Posavec - Juranović, Vučur, Lopez, Filip - Palaversa, Hamza - Jairo (od 80. Jradi), Caktaš, Gyursco (od 90+2. Tudor) - Ivanovski (od 86. Said). Trener: Zoran Vulić.

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković- Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani - Šunjić - Hajrović (od 62. Ademi), Gojak, Olmo, Oršić (od 61. Kadzior) - Gavranović (od 90+5. Petković). Trener: Nenad Bjelica.

Žuti kartoni: Ivanovski (56.), Theophile (74.), Palaversa (77.)

Strijelci: 0:1

U sklopu 9. kola HT Prve lige Dinamo je gostovao na Poljudu i odigrao bez golova (0:0) te zadržao prednost pred vječnim rivalom na velikih 10 bodova razlike.

Trener Nenad Bjelica odlučio se za standardnu 4-1-4-1 formaciju i identičnim sastavom koji je deklasirao Fenerbahce. Na vratima je bio kapetan Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver i Rrahmani igrali su u zadnjoj liniji, dok je defenzivni vezni bio Šunjić. U vrhu napada igrao je Gavranović.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše zanimljivosti na Poljudu. Bilo je to 45 minuta tvrde utakmice, u kojoj je Dinamo dobro kontrolirao stanje na terenu i igrao vrlo dobro u fazi obrane. Koliko je obrana Dinama bila učinkovita dovoljno govori podatak kako Hajduk nije uputio ni jedan opasan udarac prema Livakoviću

Najveća prigoda zbila se u 5. minuti susreta, kad je nakon Oršićeve povratne lopte Šunjić šutirao s ruba kaznenog prostora, a vratar Posavec paradom odbija loptu. Imali su Plavi još par poluprilika preko Oršića, Olma i Gavranovića, ali nedostajao je precizan zadnji pas da se ozbiljnije zaprijeti Hajduku.

Nastavak je ponudio presliku prvog dijela susret; derbi utakmica bez izrađenih prilika za postizanje pogotka. Najveću prigodu imao je Dani Olmo u 78. minuti susreta kad je iskosa sa 18 metara uputio udarac pored lijeve vratnice. Nakon sat vremena igre trener Bjelica napravio je rotaciju, ušli su Ademi i Kadzior, a Olmo je pomaknut na lijevo krilo gdje je došao više do izražaja.

Plavi su ponovno odigrali savršeno poluvrijeme u fazi obrane, gdje su u potpunosti limitirali prednosti i napadače opcije protivnika.

Pred Dinamom je nastavak UEFA Europa Lige, kad idućeg četvrtka gostuje u Bruxellesu kod Anderlechta, a zatim u HT Prvoj ligi protiv Rudeša 7. listopada.