Dinamo II – Lučko 0:1:

Bivši dinamovac Havojić odnio bodove iz Maksimira

Bivši Dinamov vezist, nekadašnja nada plavih, Tomislav Havojić, ove je subote bio junak maksimirskog travnjaka. Ali, na – suprotnoj strani. Havojić je pogotkom u 68. minuti osigurao pobjedu Lučkom protiv Dinama II u dvoboju 26. kola Druge HNL. Momčad iz zapadnoga dijela grada pobijedila je 1:0. Sastav trenera Željka Sopića nakon ovoga je poraza ostao na petom mjestu prvenstvene ljestvice sa 35 osvojenih bodova koliko ima i šestoplasirano Lučko. Maksimirska momčad ima i utakmicu manje, jer će dvoboj ranijega, 25. kola, protiv Rudeša na travnjaku Hitrec-Kaciana, odigrati 12. travnja. U međuvremenu će morati na gostovanje u Dugopolje.

Havojić je pobjednički pogodak postigao nakon vješte akcije Filipa Leke i Marka Tolića. Izbio je sam ispred vratara Adriana Šempera i zatresao mrežu. Loptu mu je u prostor spretno gurnuo Tolić. Domaći su pokušali pritisnuti obranu Lučkog, preuzeli inicijativu, ali ipak nisu uspjeli dohvatiti bod. Tibor Halilović je, četiri minute nakon Havojićeva pogotka, natrčao na povratnu loptu, snažno pucao sa 18 metara, ali malo preko vrata. U sudačkoj je nadoknadi vremena Petar Mamić lansirao volej uza samu stativu.

- Nemam što zamjeriti svojim igračima. U ovom su trenutku pružili sve od sebe, ali jednostavno, reprezentativna je stanka uzela svoj danak – istaknuo je trener Dinama II, Željko Sopić.

Najljepšu je akciju plavih u prvom dijelu kreirao Matija Fintić koji je, nakon vještoga Mamićeva dodavanja, projurio lijevom stranom, utrčao u sredinu i snažno pucao sa 15 metara, ali je vratar Darijan Radelić-Žarkov ipak zaustavio udarac. Već su u sljedećoj minuti gosti mogli povesti. Filip Leko proigrao je Havojića, ovaj se oslobodio čuvara, gađao rašlje, ali je Šemper paradom izbio loptu izvan igrališta. Maksimirski se vratar istaknuo i tri minute kasnije. Tolić je spretnim driblingom prošao dvojicu suparničkih igrača, snažno pucao sa desetak metara, a Šemper uspio obraniti.

Ovo je prvi poraz Dinama II još od 13. studenoga prošle godine kad ga je u 17. kolu svladala Gorica na svom terenu s istovjetnih 1:0.

– Još sam i prije utakmice rekao da ne bih želio igrati protiv Lučkog. Nemam što zamjeriti svojim igračima. U ovom su trenutku pružili sve od sebe, ali jednostavno, reprezentativna je stanka uzela svoj danak. Bili smo dosta spori, iscrpljeni, s lošim protokom lopte. Činjenica je da je ovo bila utakmica s malo prilika, suparnik se čvrsto postavio na sredini i nismo ga uspjeli probiti. Nećemo dramatizirati, bitno je da je voljni moment bio na visokoj razini – istaknuo je trener Dinama II, Željko Sopić.