Trener Bjelica nakon utakmice

Bjelica: Čestitam momčadi na osvojenom Supekupu

Autor fotografije: Marko Lukunic/PIXSELL

Nije bilo lako igrati protiv ovako defenzivno orijentirane Rijeke, ali bili smo strpljivi i pronašli put do njihova gola, istaknuo je Dinamov trener Nenad Bjelica neposredno nakon što je s Dinamom pobjednički uskočio u sezonu osvojivši pokal Superkupa.

U uvertiri nove natjecateljske godine maksimirska je momčad u borbi za Superkup svladala Rijeku 1:0 pogotkom Amera Gojaka u 41. minuti, i to u dvoboju u kojem su se gosti predstavili s naglašeno tvrdim obrambenim blokom bez napadačkih ambicija.

– Čestitam svojoj momčadi na zasluženo osvojenom Superkupu, mislim da smo tijekom cijele utakmice bili bolji, napravili više kako bi gledatelji uživali. Čestitam i našim navijačima što su nas bodrili. Za nas je vrlo važno što smo otvorili sezonu trofejem, vjerujem da će nam to biti vjetar u leđa za ono što nas čeka u nastavku – dodao je trener Bjelica.

Nasuprot plavima stajao je hrvatski doprvak koji se postavio u gustu obrambenu formaciju.

– Nije lako protiv momčadi koja samo razmišlja o obrani. Uopće ne misle o napadu. Pa, i Inter Zaprešić i Rudeš više su mislili o napadu nego Rijeka. Riječ je drugoplasiranoj momčadi u Hrvatskoj, momčadi koja protiv nas igra ultra defenzivno, bez pomisli da bi nas pokušala ugroziti. Zato smo trebali biti strpljivi što smo i bili. Zabili smo jedan gol, jedan nam je i poništen, imali smo još tri, četiri prilike, pogodili prečku... A, teško je probiti takvog suparnika koji se organizirano brani i samo misli o tome da se brani.

Lovro Majer isključen je zbog dva žuta kartiona, i to samo tri minute nakon što je ušao s klupe.

– Svaka škola se plaća. Majer je stvarno dobro trenirao ova zadnja dva tjedna. Razmišljao sam da mu danas pružim šansu, ali nije bio spreman odigrati još 60, 70 minuta. Na pripremama sam mu dao pola sata, zato sam odlučio da krenemo s Damianom Kądziorom s čijim sam nastupom zadovoljan. Majer je u velikoj želji izgorio, ali naučit ćemo iz ove situacije i ja i on.

Sudac Mario Zebec pokazao je žuti karton i – treneru Bjelici. Štoviše, to mu je prvi žuti karton u trenerskoj karijeri.

– Da, ha ha ha... Mislim da je sudac Zebec odradio dobru utakmicu. Teško mi je procijeniti je li naš pogodak bio regularan, nikad to ne radim. Ne znam zašto sam dobio žuti karton, je li to bilo zato što sam se nalazio izvan svog prostora ili sam uputio neku kritiku sucu. Ne znam. Valjda će zapisati kako bih znao pa da to ubuduće više ne radim.

Kapetan Ademi se, unatoč dvojbama, ipak uspio oporaviti i odigrati utakmicu. Kakvo je stanje s ostalim ozlijeđenim igračima?

– Magnetska rezonanca pokazala je da Kevin Theophile ima lagano istegnuće mišića pa zato nije igrao. Ubrzano radimo na tome da se oporave i on i Emir Dilaver. Nije ništa ozbiljno, vjerujem da će, ako ne za Lokomotivu, biti spremni za sljedeću europsku utakmicu. Ili barem jedan od njih dvojice. Ali, danas su i Marko Lešković i Dino Perić odigrali kvalitetno, jako mi je drago zbog njih. Uostalom, otkako sam ja ovdje, Rijeku smo pobijedili u dvjema utakmicama, i to oba puta s Leškovićem i Perićem na terenu.

Koliko je utakmica iz finala Kupa poslužila kao priprema za ovaj dvoboj?

– Mi nismo odstupili od naše igre. I u Kupu smo dominirali, ali tamo smo imali lošiju energiju nego danas. Rekao bih da smo u tom finalu Kupa bili dosta emocionalno istrošeni s obzirom na to da smo imali jako puno tako važnih utakmica kroz sezonu. Rijeci je, pak, baš ta bila najvažnija. To je više bilo pitanje energije, a ne toliko taktike.

Dobro je reagirao i vratar Dominik Livaković kad su Riječani stvorili priliku za izjednačenje.

– On je reprezentativni vratar, dakle prvi golman reprezentacije koja je druga na svijetu. Od njega se i očekuje da dobro reagira. Ako suparnik uputi jedan udarac, očekuješ da ga takav vratar obrani. Mislim da je to bio jedini šut – zaključio je trener Bjelica..