Kvalifikacije za U-21 EURO

Ćorić strijelac, Sosa asistent u pobjedi Hrvatske U-21

Autor fotografije: Goran Kovacic/PIXSELL

Počele su obaveze igrača Dinama sa svojim nacionalnim reprezentacijama. Posljednjeg dana kolovoza diljem Starog kontinenta nastupili su Ante Ćorić, Borna Sosa, Nikola Moro i Armin Hodžić

Dinamova 'desetka', Ante Ćorić postigao je pogodak u 3:0 pobjedi mlade reprezentacije Hrvatske protiv Moldove u kvalifikacijskom susretu za U-21 EURO. Kod drugog pogotka na utakmici asistencijom je sudjelovao Borna Sosa. Dok je Ćorić odigrao prvih 58 minuta susreta, a Nikola Moro 71 minutu, Sosa je odigrao svih 90 minuta. Filip Benković i Ivan Fiolić zbog ozljeda nisu konkurirali za utakmicu. Zanimljivo, u početnoj postavi Hrvatska U-21 reprezentacije igralo je čak šest igrača koji su ponikli u Nogometnoj školi Dinamo.

Armin Hodžić odigrao je posljednjih devet minuta u 3:2 porazu reprezentacije BIH protiv Cipra.

1. rujna boje Malija (protiv Maroka) branit će Tongo Doumbia, dok će Amer Gojak konkurirati za U-21 reprezentaciju BiH za kvalifikacijski susret protiv Rumunjske.