Prijateljska utakmica, Stadion NK Metalac (Osijek)

NK METALAC - GNK DINAMO 0:9 (0:3)

Nedjelja, 09. rujna 2018., 16h

Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

GNK Dinamo: Zagorac (od 46. Klemenčić) - Tomašković (od 46. Theophile), Lešković, Perić, Musa - T.Krizmanić (od 46. Dilaver), Doumbia, Olmo (od 46. Julardžija) - Kapitanović, Petković, Bagarić (od 46. R. Baturina). Trener: Nenad Bjelica.

Strijelci: 0:1 - Petković (18.), 0:2 - Petković (35.), 0:3 - Kapitanović (38.), 0:4 - Doumbia (49.), 0:5 - Petković (56-pen), 0:6 - Baturina (68.), 0:7 - Petković (74.), 0:8 - Dilaver (76-pen), 0:9 - Baturina (77.)

Prva momčad Dinama odigrala je u Osijeku prijateljski dvoboj protiv domaćeg NK-a Metalac i pobijedila s 9:0.

Utakmica u Osijek odigrana je povodom 70. obljetnice NK-a Metalac te je bila humanitarnog karatkera. Od profesionalnog nogometa oprostio se bivši igrač oba kluba, i Metalca i Dinama, Mathias Chago. Kameruncu koji je odigrao 110 službenih nastupa za Modre, uoči početka utakmice uručen je prigodan poklon.

Nakon 28 godina glavni trener Dinama Nenad Bjelica vratio se na igralište Metalca, gdje je igrao kao izlazni junior u proljeće 1990. na posudbi iz Osijeka. Za prijateljski susret protiv NK-a Metalca trener je izveo postavu bez 12 reprezentativaca. Na vratima je bio kapetan Danijel Zagorac, desni bek Filip Tomašković debitirao je za prvu momčad, kao i ofenzivni vezni Tomislav Krizmanić te krilni igrači Dino Kapitanović i Ilija Bagarić

Dinamo je očekivano zagospodario terenom od prve minute, dominirao i konstantno kreirao napadačke akcije. Prvu prigodu na susretu imao je Bruno Petković u 12. minuti. Lijepo je lažnjakom izbacio protivnika, pa poslao loptu tik uz desnu vratnicu. Samo šest minuta kasnije bio je precizniji. Ilija Bagarić, inače junior Dinama, prošao je po desnoj strani i lijepo u prostor proigrao Petkovića, koji izlazi sam na vratara i plasiranim udarcem šalje loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena Modri su postigli još dva pogotka. U 35. minuti nakon još jedne asistencije Bagarića loptu je ponovno u mrežu poslao Petković. Samo tri minute kasnije bilo je već 3:0. Lijepi dupli pas odigrali su Olmo i Kapitanović, izbacili su cijelu obranu domaćina, a debitant Dino Kapitanović, inače krilni igrač Dinama II, poentirao je za 3:0!

U nastavak susreta Dinamo je krenuo s pet promjena i u 3-1-4-2 formacijom. Na vratima je debitirao junior Roko Klemenčić, u napadu Roko Baturina, a priliku su još dobili debitant ofenzivni vezni Edin Julardžija te dvojica prvotimaca Dilaver i Theophile

Nakon četiri minute nastavak bilo je već 4:0. Petković se sjajno okomito sjurio, u solo prodoru nanizao nekoliko igrača, izašao sam na vratara i nesebično asistirao Doumbiji koji lako poentira. U 56. minuti Bruno Petković postigao je hat-trick. Sam je iznudio kazneni udarca i s bijele točke postigao peti pogodak Dinama. Do kraja susreta Modri su postigli još četiri pogotka. U 68. minuti Roko Baturina postigao je svoj prvijenac u debiju za Dinamo. Zatim je Petković još jednom poentirao, a Emir Dilaver u 76. minuti također postigao svoj prvijenac - iz kaznenog udarca. Posljednji pogodak na susretu postigao je Baturina, u 77. minuti susreta.

Nakon susreta domaćin je ugostio Dinamo na službenoj večeri na kojoj su prisustvovali Župan i Gradonačelnik Grada Osijeka.