Dvostruki preokret i pobjeda Dinama

Dinamo II – Rudeš 3:2

Kad god bi se namjerili jedni na druge, bio bi to nogometni spektakl. Dvoboji Rudeša i Dinama II postali su poslastica za gledatelje, već poprimaju obrise derbija, ne samo zbog neizvjesnoga ishoda već i zbog bogatoga sadržaja, a tako je bilo i ove nedjelje na travnjaku Htrec Kaciana u 5. kolu Druge HNL... U utakmici punoj preokreta slavio je Dinamo II s 3:2.

Dinamo II i Rudeš i ranije su nas naviknuli na nogometni spektakl, a poslasticu su nam priredili i ove nedjelje u 5. kolu Druge HNL u kojoj su plavi u utakmici punoj poreokreta pobijedili 3:2. Dinamo II vodio je 1:0, Rudeš preokrenuo u svoje vodstvo 2:1 da bi na kraju slavili domaći.

Njihova tri lanjska, kao i ovaj nedjeljni međusobni dvoboj, ponudili su dovoljno sadržaja i za nogometni dokumentarac. Dinamovi su nogometaši u prvom, maksimirskom ogledu prošle sezone dvaput zatresli mrežu, njihovi gosti nijednom... A, na kraju je pobijedio – Rudeš. Oba su pogotka nehotice “potpisali” Dinamovi igrači, autogolovima u 19. i 30. minuti. U sljedećem okršaju, u Rudešu, plavi su protutnjali s 3:0, ali zanimljivo je da je svaki pogodak postignut – s različitim brojem igrača na terenu. Dinamo je poveo dok je raspored snaga bio uobičajenih 11 protiv 11.  Na 2:0 povisio je dok je imao igrača manje, 10 protiv 11, a na 3:0 u situaciji s igračem više, 10 protiv 9. Treći dvoboj, ponovno na travnjaku Hitrec-Kaciana, ponudio je dva pogotka, isključenje vratara, obranjeni 11-erac i podjelu bodova... Gosti su poveli, Dinamo II izjednačio u sučevoj nadoknadi prvoga poluvremena, da bi tadašnji pričuvni vratar Dario Miškić u 63. minuti obranio 11-erac Ivanu Jakovu Džoniju osiguravši plavima bod. Prethodno je vratar Adrian Šemper nepropisno zaustavio krilnoga napadača Colina Jacquesa i zaradio isključenje.

Baš kako smo i očekivali: i ove je nedjelje bio spektakl! U već četvrtoj međusobnoj utakmici nogometaši Dinama II i Rudeša priredili su nogometnu poslasticu. Dinamo II slavio je, dakle, s 3:2 upisavši svoju drugu pobjedu u novoj sezoni. U prethodnom su kolu, u srijedu, u gostima svladali Novigrad 1:0...

U dvoboju punom preokreta Rudeš je dulje od pola sata, od 26. do 71. minute, vodio s 2:1. Ipak, poveo je Dinamo II u osmoj minuti. Nikola Moro snažno je pucao sa 20-ak metara, činilo se da će vratar Karlo Letica uhvatiti loptu, ali mu je iskliznula iz ruku i otkotrljala se iza gol-crte.

Gosti su izjednačili pet minuta kasnije. Andrija Milinković povukao je napad po desnoj strani, a kad se doimalo da je Dinamova obrana otklonila opasnost, Matko Babić presjekao je loptu na vrhu kaznenoga prostora, utrčao pred vrata i sa četiri metra pogodio bliži kut za 1:1.

Nedugo prije Rudešova vodećeg pogotka plavi su priredili dopadljivu akciju koja je mirisala na vodstvo. Moro je filigranskom dubinskom loptom, iza leđa suparničkoga braniča, proigrao Davora Lovrena, ali rudeška je obrana u nastavku akcije uspjela blokirati udarac. A, onda je bljesnuo – nekadašnji Dinamov junior Tomislav Havojić. U 26. minuti dohvatio je loptu na Dinamovoj polovici terena, sjurio se prema vratima, izbio sam pred Miškića i pogodio mrežu. Havojić je prošle sezone na ovom istom travnjaku postigao pogodak za pobjedu Lučkog protiv Dinama II 1:0.

Nedugo nakon vodstva Rudeša, maksimirski je vezist Dani Olmo snažno pucao sa 20 metara po samu prečku, ali je Letica jedva izbio loptu izvan igrališta. U sučevoj nadoknadi prvoga dijela Amer Gojak ubacio je iz slobodnoga udarca, a Moro glavom sa sedam metara poslao loptu malo pored vrata.

Početkom drugoga dijela Milinković je izbio sam pred Miškića, ali mu je Dinamov vratar uspio zaustaviti udarac. “Vatreno” je ubrzo bilo i pred rudeškim vratima – Moro je s lijeve strane poslao loptu u peterac gdje ju je u gužvi uspio skrenuti Filip Mihaljević, ali je Letica ipak spriječio pogodak.

No, rudeški vratar bio je nemoćan u 71. minuti. Neven Đurasek zavrnuo je loptu s desne strane, a Mihaljević glavom pogodio suprotni kut. Po sličnom je obrascu osvanuo i Dinamov pobjedonosni pogodak 10 minuta kasnije. Ivan Božić projurio je desnom stranom, ubacio u sredinu, a gostujući stoper Toni Borevković “na prvoj stativi” skrenuo loptu u vlastitu mrežu

Dvije minute nakon Dinamova vodećeg pogotka gosti su ostali s desetoricom igrača. Vilibald Vuco igrao je rukom i zaradio drugi žuti karton.

U samoj su završnici domaći bili nadomak novom pogotku. Prvo je Mihaljević izbio sam pred Leticom, ali mu se u zadnji trenutak s leđa prikrao Antonio Ivančić i bez prekršaja oteo loptu. Odmah je potom Božić osvanuo pred rudeškim vratarom koji je uspio skrenuti loptu.

Ovo je ujedno prvi poraz Rudeša nakon četiri uzastopne pobjede. U sljedećem kolu, u subotu, 17. rujna u 16:30 sati, Dinamo II gostuje u Lučkom.

Zagreb, 11. rujna

Druga HNL, 5. kolo

Stadion Makismir, igralište Hitrec-Kacian

Dinamo II: Miškić – Uremović, Morris, Soldo, Mamić – Moro (59. Fintić), Muhar; Lovren (59. Božić), Olmo (67. Đurasek), Gojak – Mihaljević

Trener: Mario Cvitanović

Rudeš: Letica – Franić (73. Jagić), Borevković, Bodrušić, Boršić (57. Šimunović) – Jacques, Grbić (61. Ivančić), Vuco, Havojić – Babić, Milinković

Trener: Igor Bišćan

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb), Gledatelja: 300

Crveni karton: Vuco (83. - drugi žuti)

Strijelci: 1:0 Moro (8.), 1:1 Babić (13.), 1:2 Havojić (26.), 2:2 Mihaljević (71.), 3:2 Borevković (81. - autogol)