Premier League International Cup, 1. kolo

Aldershot Town FC, 29.11.2017.

GNK Dinamo II (4-2-3-1): Horkaš - Perković, Uremović, Stolnik, Čabraja - Muhar, B. Knežević (od 55. Đurasek) - Ćuže, Cekici, Špikić (od 75. Plantak) - Miklić (od 62. Božić). Trener: Igor Jovičević.

Wolfsburg: Menzel - Ziegele, Neuwirt, Kramer, Abday, May, Badu, Yeboah, Moebins, Franke, Jaeckel.

Strijelci: 0:1 - Moebins (12.), 1:1 - Knežević (37.), 2:1 - Miklić (59.), 2:2 - Kramer (66.), 3:2 -Stolnik (69-pen)

U 1. kolu treće sezone Premier League International Cupa druga momčad Dinama svladala je discipliniranu njemačku momčad VfL Wolfsburg s 3:2. Uzbudljiv susret začinili su golovima Bojan Knežević, Borna Miklić i Marko Stolnik.

Dinamo II počeo je susret u 4-2-3-1 formaciji s brzim krilima i ciljem da kroz posjed preuzme kontrolu na susretu. Već u prvom napadu, u drugoj minuti Špikić je ubacio s lijeve strane, ali Ćuže je ostao zamalo prekratak. I, dok se činilo da je Dinamo preuzeo kontrolu nad susretom, Wolfsburg je stvorio veliku priliku. Igrala se deveta minuta kad je Kramer ubacio prizemno u peterac a s nekoliko metara Justin Moebins pucao je ravno u Horkaša. Ipak, tri minute kasnije Vukovi su poveli. Moebins je preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio desni gornji kut za vodstvo.

Plavima je trebalo jedno vrijeme da se vrate, i kako se bližilo poluvrijeme, igrali su sve bolje. Tako je Dinamo u 37. minuti zasluženo došao do izjednačenja. Špikić je prošao po lijevoj strani i povratnom loptom pronašao Bojana Kneževića koji lako šalje loptu u mrežu. Mogao je Miklić u zadnjoj minuti u potpunosti preokrenuti rezultat, kad ga je dubinskom loptom proigrao Špikić, ali slabo je šutirao u vratara iz izgledne situacije.

U nastavku su malobrojni gledatelji na stadionu Aldershot Towna mogli vidjeti brzi tempo i zavidan ritam na obje strane. Dinamo je svojom tehničkom superiornošću uspostavio kontrolu i brzim akcijama stvorio nekoliko opasnih situacija. Već prva prava situacija u nastavku rezultirala je pogotkom. Igrala se 59. minuta kad je iz kontranapada Miklić izbio sam pred gostujućeg vratara i mirno poentirao u desni donji kut za vodstvo od 2:1.

Koliko je zanimljivo bilo drugo poluvrijeme vodljivo je po golovima. Naime, nije dugo trajalo vodstvo Dinama. Već u 66. minuti Wolfsburg je izjednačio nakon prodora po lijevoj strani i ubačaja u peterac gdje Kramer lako šalje loptu u mrežu. Ipak, ni izjednačenje Wolfsburga nije dugo trajalo. Već tri minute kasnije Dinamo je ponovno poveo. Cekici je u solo akciji ušao u kazneni prostor gdje ga protivnik očigledno ruši, a arbitar pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Marko Stolnik i precizno poslao loptu u donji desni kut za 3:2.

Pred Modrima je subotnji drugoligaški derbi protiv Dugopolja, a zatim sredinm prosinca ponovno putuju u Englesku gdje će odmjeriti snage protiv Evertona i Derby Countyja.